O Montril obecně

5. srpna 2018 v 13:09 | Montril Sharon
Následující text je výtahem ze spisu Černého řádu o Montril - Všemocní, Starý Koloběh a planeta Země
(Autor kompletního spisu - Hlava Černého řádu pro planetu Zemi ve spolupráci s Věštkyní bohyně Drie)

Pojem "montril" pochází z původního (Starého) jazyka Starého Koloběhu a znamená "všemocní". Skrývají se pod ním dvě bytosti.

Původ Montril

Vznik dvou Montril byl reakcí na Kroenovo stvoření dvou bytostí - zhmotnělé nenávisti označované jako Várotnovo a ryze hmotného tvora jménem Vrátr-nok.

Montril byli původně přímé fragmenty bohů vložené do lidského těla. Těla byla vybírána v systému Koloběhu a spojením duše a částí Starých bohů vznikl nový druh člověka o počtu dvou příslušníků.

Postupem času, jak Kroenova dvojice sílila a vyvíjela se, byly nároky na výkonnost Montril větší a větší, až stávající postup vzniku přestal být dostatečný.

S pomocí Černého řádu byly vybrány planety s nejvhodnějším genetickým potenciálem pro splnění požadavků Starého Koloběhu. Vyzkoušením genotypů v praxi ukázalo, že nejlepším zdrojem je planeta zvaná Země.

Kvůli systému zde panujícímu nebylo nikdy možné plné vtělení žádného z bohů, proto se vždy zhmotnila pouze poměrná část nutná ke splnění účelu. Zbytek vědomí bohů dlel ve Starém Koloběhu a plnil své tamní povinnosti. Nebylo to možné z toho důvodu, že by to tamější systém neustál a zhroutil se.

Jak se Kroenova dvojice vyvíjela, měnily se i dvojice bohů, ze kterých pocházela Stará část bytí Montril. Posledních několik Koloběhů byli rodiči Montril Tevril (Všemocný hmotný) bůh Irion a pozemská žena a Montril Frestil (Všemocný světelný) bohyně Siana a pozemský muž.

Bůh Irion

Kvůli otevření "kanálu" mezi Starým Koloběhem a vnějším systémem (a vlivu tří principů Světa) bylo nemožné urychlit vývoj pozemských těl, a tak vždy musel uplynout určený čas k jejich vývinu. Ten se pohyboval podle stupně vývoje systému od 15 do 30 let hmotného těla.

Tento kanál bylo možné otevřít jen díky vřelé spolupráci vědomí samotné planety. O samotný vývoj a hlavně bezpečí Montril se staralo mnoho faktorů, nejsilnějším byl samozřejmě Černý řád. Skutečnost, že taková spojnice vůbec vznikla, byla "povolena" kvůli specifickému původu Várotnovo a Vrátr-noka. Tito totiž pochází z kanálu obdobného, jen ne zaměřené vně Koloběhu.

Montril jsou přesnými opaky této dvojice a díky bohyni Siantis je jistými faktory dokonce jemně přesahují - pokud si je Montril uvědomí.


Role Montril

Nejenže jsou Montril protiváhou Várotnovo a jejího "bratra", ale když se začal Kroen otevřeně pídit po Krystalovém Srdci, byla jim udělena ještě jedna role - v případě nalezení Srdce ho zničit.


(viz Celý článek)


Příchod Montril do Starého Koloběhu je obecně znamením jeho blížícího se konce. Schematický průběh je ten, že Montril Tevril bojuje po boku Terineree proti samotným nemrtvým, kterých je i stokrát více než Terineree, zatímco Montril Frestil se zaměřuje na Várotnovo (Vrátr-nok vede démonickou část Kroenovy armády v Krestu). Když přijde čas Předposlední bitvy, umírají Montril spolu s celým ostrovem, aby se tak vše Staré zapojilo do Poslední bitvy proti Kroenovi, která se odehrává na úrovni energetické sféry. "Odměnou" "lidské" části duše je to, že si uchovává znalosti, které ji poté umožní rychlejší evoluci.

Montril více méně začnou vést Koloběh k Předposlední bitvě. Tato cesta je vždy předem předpovězena Věštkyněmi.


Proroctví krve

Jedno z nejznámějších proroctví ve Starém Koloběhu. Vyslovuje ho vždy Věštkyně bohyně Mrie čtyři století před příchodem Montril a týká se právě jejich příchodu.

Proroctví není nic jiného než vytyčení cíle v budoucnosti a narýsování cesty k němu. Toto proroctví je základ, na kterém se postaví následující (zhruba) čtyři století trvající vývoj. Princip proroctví Věštkyň je uveden ve zvláštním spise.

Z krve Věštkyně je vyřečeno proroctví, čili přesně daná cesta pro další čtyři století - cesta, která vede k příchodu Montril a ukončení dalšího Koloběhu. Jsou v něm zachyceny tisíce zásadních a desetitisíce drobných změn. Tyto změny pak Věštkyně "zaznamenává a analyzuje a vyhodnocuje" jejich vliv na celek Koloběhu. Tyto rozbory jsou veřejně přístupné v Jednotné mysli (díky původu Věštkyně bohyně Drie, jedné ze šesti obyvatel Koloběhu, kteří vstoupili dobrovolně do vůbec prvního vzniklého Koloběhu; viz povídka ve druhém díle Montril, první vydání).


Schopnosti Montril

V současné době jsou schopnosti Montril omezeny pouze rozměry Koloběhu. Právě kvůli jejich znalostem získaným díky vědám na planetě Zemi, vědomostem o hmotné sféře (bůh Irion) a plazmatické sféře (bohyně Siantis) neznají žádné vlastní omezení. Omezují je pouze hranice Koloběhu a tři principy Světa. Jinak jsou schopni ohýbat realitu, jak potřebují.

Poslední Koloběh jim dal jiné možnosti, které ovšem kvůli jeho podstatně kratšímu trvání nebyli schopni plně rozvinout. Díky vědomému spojení s vlastními dušemi se stali vskutku Všemocnými a jen jejich neznalosti, jak toho využít, lze vděčit tomu, že nedošlo ke Zhroucení realit. Aby bylo toto riziko co nejvíce sníženo, nedovolil Envatar jejich plné Uvědomění a navíc - v případě Montril Frestil Siany - ani úplné Probuzení (více → ZDE ←). To je v rámci jejich povinností nevyhnutelné, ale jeho pozdržení umožnilo správné nasměrování. Více o této věci je v samostatném spise (o Posledním Probuzení Montril).


Dvojí podstata Montril

Jak je patrno ze samotného příběhu, Montril mají "dvě duše" - podstaty. Mimo Koloběh jsou pozemskými lidmi. Během jejich pobytu na Zemi se jejich "Stará duše" ozývá či projevuje jen nepatrně, bylo nastaveno, aby se plně soustředili na nezbytný vývoj v rámci systému planety Země.


Při jejich návratu do Starého Koloběhu je aktivována jejich Stará část (více viz → ZDE ←) a dochází k synchronizaci obou částí (v podstatě zcela totožných). Tento proces nemá vlastní název a je stále označován jako Probuzení (v podstatě dochází k Probuzení "lidské duše").

Nejen z tohoto důvodu jsou Montril velmi unikátním úkazem. Jejich dvojí podstata - tedy i dvojí původ - jim dává netušené možnosti, které jsou regulovány Envatarem na základě činnosti a vývoje Kroena samotného.


Charakteristika Montril

Montril Tevril (Lomar) - Všemocný hmotný - je muž-bojovník. Po příchodu do Starého Koloběhu je tělo člověka změněno podle aspektů boha Iriona. Pokud je lidské tělo ženské, mění se na mužské, přibude pár rukou a tělo prochází kompletní proměnou, aby bylo schopno nést Irionovu sílu. Poté co Irion vyvinul nezranitelnou kůži, tento dar dal do vínku i svému synovi. Montril Tevril je zaměřený na hmotu, má základní škálu pocitů, které neprožívá v celém jejich možném rozsahu, aby nebyl vydržen z kolejí, které mu byly určeny. Je řízen Envatarem skrze Mysl (což je princip stejný jako na planetě Zemi).

Montril Frestil (Siana) - Všemocný světelný - je žena-"kouzelnice". Spíše než fyzickou proměnou prochází lidské tělo proměnou psychickou (na úrovni plazmatické sféry). Siantis dává své dceři do vínku možnost ovládat všechny své emoce v celém jejich rozsahu a "pozdvihuje" ji skrze Nejvyšší emoci k energetické sféře. Díky tomu je Siana schopna bez omezení vládnout hmotě a "kouzlit" (či vládnout kinezemi, kdo chce). Na fyzické úrovni Siana prochází proměnou až od doby, co si Siantis vytvořila křídla (coby projev její proměny ve hmotné sféře), která předává své dceři.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Přečetl/a jsi spis celý a proč ano/ne (komentář, prosím)?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama