Nosiči smrti - Povoláním likvidátorka

5. srpna 2018 v 14:16 | Montril Sharon
Kniha Povoláním likvidátorka vznikla, když mi bylo nezkušených 18 let. Předcházel jí několikaletý vývoj, který jsem popsala v Brožurce zajímavostí (→ ZDE ←).

Poprvé byla kniha k dispozici v roce 2010 s podtitule Pocit smrti, nové (současné) podoby se dočkala v roce 2014. Osobně knihu považuji za svoji vůbec největší slabinu, ve které se odráží zmíněná nezkušenost. Je na ní znát, že jde o prvotinu. Přesto se těší mezi čtenáři největšímu úspěchu a nejkrásnějším zpětným vazbám. Knihu jsem chtěla přepsat, ale zaprvé jsem od čtenářů "dostala vynadáno", za druhé bych tím porušila malé předsevzetí, které jsem si dala - a to, aby byl na knihách vidět vývoj. Kniha je psána ve dvou časových liniích - minulost (vzpomínání hl. postavy) a přítomnost.

Povoláním likvidátorka je prvním dílem ze série příběhů o Nosičích smrti a vypráví o zakladatelce rodu, který je v dalších dílech sledován, jménem Ariana. Půvabná vesničanka je svědkem vraždy a zmanipulována ke krutému činu zabijákem Orisem, který ji vycvičí a využije ke splnění vlastních zájmů. Ariana poté podstupuje výcvik na likvidátora a vydává se vlastní cestou. Udělá ovšem osudovou chybu, kterou znectí všechny Nosiče smrti. Za každou cenu dostává slibu, který dala, čímž pohanění očišťuje.

Čest je pojem, který se táhne napříč všemi knihami o Nosičích smrti, a likvidátorka Ariana jí dostává. Čest je zároveň největší hodnota Nosičů smrti - a také se za ni náležitě platí.

A jako ve všech ostatních knihách, i v této hraje důležitou, ale skrytou roli Černý řád.


Základní informace

Název: Povoláním likvidátorka
Počet stran: 214
Autorka: Šárka Uhrová
Obálka: Veronika Balounová
Žánr: Fantasy - historická fantasy
Zajímavost: Příběh odráží realitu současného systému a nastiňuje nejhorší možné řešení problémů, kdy je situace tak zlá, že nikdo nevidí jiné východisko.

Cena: 230 Kč
Poštovné a balné (platba převodem/dobírka): 60 Kč/90 Kč
PDF verze: 150 Kč (zasílám na e-mail)


Anotace
Kniha z žánru historická fantasy se zabývá zvrácenou situací v císařství Arlien, kde šlechta dává jasně najevo svou pozici bez ohledu na obyčejné lidi. Kvůli vysoké kriminalitě, která je částečně císařstvím podporována, existují v zemi Nosiči smrti - nájemní vrazi, nejnižší stupeň, kterými ostatní pohrdají, neboť za svou práci berou peníze; zabijáci, druhý stupeň hierarchie; likvidátoři, nejvyšší a nejčestnější stupeň, zaměřeni na vymýcení sítě zločinců (v dnešní době by se použilo označení organizovaný zločin). Kniha parafrázuje situaci současného světa a přináší nový pohled na nejobávanější téma většiny lidí - smrt. Příběh se opírá o zapomínanou vlastnost člověka - čest a vnitřní odhodlání dostát přísaze nebo slibu, ať je cena jakákoli.


Recenze

• Četla jsem to do dvou do rána, nemohla jsem přestat;
• Na konci mi ukápla slza;
• Kdybych neseděla v čekárně u zubaře, tak bych začala brečet;
• Na začátku drsné, báseň trochu krkolomná, jinak skvělé;
• Celou dobu jsem fandila hlavní postavě, konec mě překvapil;
• Příběh mě tak chytil, že jsem knihu četla potají v práci na záchodě;
• Skvěle se to čte, má to spád.
• "To ti povim. To se mi ještě nestalo. Nikdy se mi nestalo, že by mě rozbrečela kniha."
"Nutno říci že padla poměrně rychle. Chvíli mi trvalo než sem si zvykl na jazyk kterým je psaná, ale pak už to šlo samo. A jestli je pravdou že každý spisovatel přenáší na papír svá přání a to co zrovna prožívá tak si musela mít dost divoké období. Každopádně se mi líbí popis osob a okolí který vytváří úžasný prostor pro fantazii a představivost. Takže těším se na další díl." Ferir
• Recenze od mladé začínající spisovatelky k přečtení → ZDE
• Recenze jako úkol do školy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama