Nosiči smrti - Nejvyšší oběť (Inspirováno učením bohyně Diantis)

5. srpna 2018 v 14:48 | Montril Sharon
Nejvyšší oběťbyla původně povídka - tedy první pokus po letech o napsání krátkého literárního útvaru. Když jsem se dostala na stranu 74, usoudila jsem, že nápad napsat povídku mi úspěšně nevyšel. A tak vzniklo volné pokračování Povoláním likvidátorka.

Jelikož původně o pokračování jít nemělo, vybočuje kniha z nastaveného schématu Nosičů smrti. Příběh vypráví nikoli o Nosiči smrti, ale o jeho oběti, která nemá téměř do poslední chvíle o nájemných vrazích, zabijácích a likvidátorech ani ponětí. Podtitul knihy Inspirováno učením bohyně Diantis odkazuje na mytologii samotného příběhu o Montril a vystihuje, o čem Nejvyšší oběť je doopravdy.

Hlavní postava Dalinea je oddanou nevlastní sestrou královny Ernolien. Záměrem příběhu bylo ukázat na pojem z konceptu Montril Nejvyšší oběť, který neznamená obětovat někomu život, ale životní čas. Dalinea je loajální a obětovává pro svoji nevlastní sestru každý svůj dech na úkor sebe sama. Další věcí, kterou jsem příběhem chtěla sdělit, je vědomé chápání sebe sama. Dalinea velice dobře zná samu sebe, své klady i zápory, a stejně tak dobře si je vědoma své pevné pozice, kterou by mohla využít a získat cokoli. Přesto klade svoji nevlastní sestru nad sebe.

Cesta Daliney se nakonec protíná s potomkem slavné Ariany z prvního dílu. Výsledek setkání je nečekaný a vyústí v odhalení velmi hlubokého podtextu, v úkolu, který Černý řád přijal a splnil.Základní informace

Název: Nejvyšší oběť - Inspirováno učením bohyně Diantis
Počet stran: 143
Autorka: Šárka Uhrová
Obálka: Veronika Balounová
Žánr: Fantasy - historická fantasy
ISBN: 978-80-7453-679-3
Zajímavost: Druhý díl knihy Povoláním likvidátorka původně neměl vůbec vzniknout, ačkoli řada čtenářů na mě až naléhala, ať ho napíšu. Nejvyšší oběť byla tvořena coby odreagování od náročné tvorby druhého dílu Montril a původně to měla být povídka. Na 74. A4 jsem usoudila, že počáteční záměr selhal, a příběh byl dokončen jako další z knih série Nosiči smrti a až na konci dostal svůj název.

Cena: 210 Kč
Poštovné a balné (platba převodem/dobírka): 60 Kč/90Kč
PDF verze: 150 Kč (zasílám na e-mail)

Anotace
Volné pokračování knihy Povoláním likvidátorka ze série příběhů o Nosičích smrti. Nejvyšší oběť vypráví o nevlastní sestře královny, která ustála hrůzy vyhoštění od dvora a otce krále jen proto, aby se k milované sestře mohla vrátit. Jako dar jí přivádí armádu a slib, že pro ni dobije ztracený trůn. Kniha je psána na motivy učení "bohyně" Diantis, paní života umění a řemesel z mytologie příběhu Montril, o Nejvyšší oběti. V knize je ale skrytý podtext, který se čtenář dozvídá až na samotném konci knihy. Utajená dějová linie, která přináší odpovědi na nejasné otázky - co je po smrti? Jsou minulé životy? Komu nebo čemu člověk přináší svou vlastní Nejvyšší oběť? Existují jiné bytosti než lidé? Odhaluje zákoutí témat, o kterých není mnoho dostupných informací - o posmrtném bytí, o účelu smrti, o tranformaci a o tom, proč se bytosti vtělují do lidských těl.


Recenze

• Je to moc pěkný a čtivý;
• Začetla jsem se, a je to bomba! Myslim, že referáty pujdou ještě stranou :)
• Přidávám se ke chvále, chtěla jsem si knihu nechat na přednášky, ale nedalo mi to a už ji mám přečtenou :) ...Šáry smekám, kniha mě nadchla jako předešlé :) ..co Ti přát? Nepřestávej psát :) ..PS. moc děkuji za věnování, udělalo mi obrovskou radost :)
Nová knížka Nejvyšší oběť mě velice zklamala a to z toho důvodu, že je tak neskutečně čtivá, skvělá, úžasná a napínavá, že jsem jí přečetla jedním dechem a já chci ještě :D Nejraději bych teď hned měla nějaké další pokračování :D
Vlastně jsem tragédii čekala od začátku :) ale v závěru mi to bylo líto :( (spíš ty souvislosti). Jelikož mi knížku sestra předala večer, nedalo mi jinak a musela jsem číst až do konce (usínala jsem po čtvrté ráno ;) ještě že nevstávám do práce brzo) ... ... ... je to velmi čtivý kousek, troufám si říct, že čtivější jak Likvidátorka :)
• (SMS) "Dobrý den, Šárko, teď jsem dočetla Nejvyšší oběť, zhltla jsem ji na dvakrát, super, díky!" + Pozdější osobní dodatek: "Je to svěží, čtivé. Když jsem si už myslela, že vím, jak to dopadne, tak přišel zvrat. Skvělé" Silva.
• "
Ahoj, tak mám přečteno a popravdě i když jsem to četl jedním dechem musel jsem si dát den pauzu než sem rozhodl ti napsat. Příběh krásně drží nit a také dobře ukazuje jaký je život v armádě (tato kniha rozhodně poputuje ke známému který má za sebou nejednu misi) a jak pevné přátelské vazby se v tomto prostředí utváří. Bavíme se o skutečných přátelích, o takových si většina z nás může nechat jen zdát. Líbí se mi stejně jako u prvního dílu prostor pro fantazii. Je tu také krásně podáno jakou mají čest, čest a strach, nikoli však o sebe nýbrž o životy svých přátel. A přitom jsou to lidé kteří jsou mnohdy v očích ostatních lidí opovrhováni. Stejně tak čest klanu "vrahů" který nehleděl na neúspěch a byl ochoten obětovat všechny své členy pro splnění úkolu. Takže pokračuj ve své tvorbě, budu netrpělivě očekávat další díl." Ferir

• Dvě recenze od jedné slečny:
"Tentokrát již 3. díl v pořadí mě uchvátil a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Najednou mi 6 hodinová cesta za vzděláním přišla jak kdyby trvala 5 minut a to, že jsem dorazila do cílové stanice mě spíše rozesmutnilo. Ještě jsem si našla pár chvil na louskání příběhu během cesty v MHD a následně jsem si posunula spánek, abych se ještě dozvěděla děj na dalších 8 stránkách :) Tahle rychle jsem ještě žádnou knihu nepokořila. Velice chválím cestovní velikost, na rozdíl od Montril :D Musím také zmínit drobné překlepy, které mě spíše ve čtení podporují, chci jich najít víc :D A také musím konstatovat, že zmíněných překlepů s přibývajícími díly rapidně ubývá ;) Co dodat? Už se těším na další ... šup sem s ním.

Tak jsem se i do tvé třetí knihy zamilovala, nemůžu se odtrhnout od čtení."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama