Nosiči smrti - Anaira (Cena za svobodu)

5. srpna 2018 v 15:24 | Montril Sharon

Příběh je místy doplněn vzpomínky postavy (podobně jako je to u prvního dílu) a je bohatý na ilustrace. Vypráví příběh o nájemné vražedkyni, bývalé likvidátorce Anaiře, která je vnučkou legendární Ariany (hl. postava prvního dílu).

Anaira je falešné jméno. Pravé jméno jí bylo odejmuto jejím otcem, který svoji dceru vychovává přísně a jako Nosiče smrti ji vede velmi tvrdě a nekompromisně. Pozůstatky výcviku a podmíněné reflexy Anairu nikdy neopustily a potýká se s nimi i poté, co Nosiče smrti opustila. Po čase stráveném na útěku, kdy byla lovena jak zvěř, našla útočiště ve službách krále, ke kterému cítí vděčnost jak za záchranu života, tak za novou příležitost…

Po masakru zůstává z královské rodiny pouze princ a z vedení armády pouze generál. Princ chce zpátky svůj trůn a Anaiře nezbývá než ho následovat a zabíjet pro něj. Anaira se neštítí ničeho, aby prince ochránila, ale Nosič smrti z ní nikdy nezmizel. Stále ctí jejich zásady - což způsobí princi a dalším členům jejich pochybné skupiny nemalé nesnáze.

Anaira svůj dluh Nosičům smrti nesplatila a pořád na ni mají spadeno - včetně jejího otce. Podtitul Cena za svobodu napovídá, co Anairu čeká, aby zaplatila za svoji svobodu, za to, že následuje svůj cit tak odhodlaně, že zradila Nosiče smrti a neváhá pro prince udělat cokoli…

Kniha se vrací ke schématu Nosičů smrti z prvního dílu a opět leží na jejich nejsilnější hodnotě - cti. Koncept je rozvíjen do hloubky a zavede čtenáře do mentality Nosičů smrti z jiného úhlu pohledu.


Základní informace

Název: Anaira - Cena za svobodu
Počet stran: 465
Autorka: Šárka Uhrová
Obálka: Julie Jursová
Ilustrace:Julie Jursová, Zuzana Uhrová, Adéla Carasová
Žánr: Fantasy - historická fantasy
ISBN: 978-80-7453-970-1
Zajímavost: Třetí díl ze série příběhů o Nosičích smrti měl původně vyjít v květnu 2017. Tehdy si ovšem čtenáři odhlasovali v anketě druhý plánovaný konec, takže příběh pokračoval. Další zajímavostí je, že jméno hlavní postavy je falešné. Pro pravidelné čtenáře to ale není těžké uhodnout, jak se jmenuje doopravdy.
Cena: 300 Kč
Poštovné a balné (platba převodem/dobírka): 80 Kč/100Kč
PDF verze: 230 Kč (zasílám na e-mail)

Anotace
Přímé pokračování knihy Povoláním likvidátorka ze série příběhů o Nosičích smrti. Anaira - Cena za svobodu bere čtenáře do známého prostředí Nosičů smrti, tentokrát k jejich odpadlému členovi, po kterém za jeho zradu pase mnoho likvidátorů i zabijáků. Anaira je potomkem slavné likvidátorky Ariany, ale ani to jí nedává právo na milost. Přestože je sama v děsivém ohrožení ze strany nejen bývalých bratrů a sester, ale i svého otce, následuje svůj cit - to, co cítí, že je správné - a nastavuje vlastní kůži na ochranu mladičkého prince, jediného člověka, který přežil masakr na svém rodném hradě. Její oddanost a loajalita ji přivedou mnohdy do šílených situací. Neváhá za svoji svobodnou volbu ochránit prince riskovat vše. A neváhá ani se zaplacením jakékoli ceny za svoji svobodu.


Recenze

"Přestože to vůbec není můj žánr, Anaira mě od začátku chytla a nepustila. Je poznat, že je to už několikátá autorčina kniha. Se všemi jsem měla tu čest a je to opravdu kvalitativní skok. Anaira se mi četla nejlépe, bavila mě a nebojím se ji označit za profesionální dílo. Jediné, s čím jsem nebyla spokojená, byl konec příběhu. Pro romantickou duši, navíc na mateřské, nic moc. Ale doufám, že se o NĚ na konci dobře postarají!" (L. Štěpánková, korektorka)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama