Montril - Cesta končí

5. srpna 2018 v 21:14 | Montril Sharon
Montril - Cesta končí je druhým dílem z plánované trilogie. Kniha se skládá ze čtyř dějových linií - dvou hlavních a dvou vedlejších - které se nakonec sloučí do jedné. První dějovou linii tvoří Montril a Terineree v čele s Morionem (vtěleným vědomím Správce vesmíru), kteří se zapojují do Předposlední bitvy a přežívají potopení ostrova, druhá se odehrává na planetě Ariban s hlavní postavou jménem Gem. Gem je žoldák a žije v systému genetických mutací na planetě, kde je tma a horko. Jak nastínil konec prvního dílu, Gem je násilně Probuzena, umírá, je oživena a ví, kde najít Krystalové Srdce, jehož zničení ukončí Starý Koloběh.

Vedlejší linie jsou tvořeny dalšími přeživšími potopení Atlantidy, kterými jsou Marita Inguol a astronom Otam, jedni ze šesti, kteří pamatují první Koloběh. Dokončují práci v Arlienu, kterou měli udělat Terineree - zakládají Nosiče smrti. Poslední linií je Mairead a Vincenc, pozemšťané pracující pro Černý řad. Vincenc je diplomat zastupující planetu Zemi, hájící práva lidstva na vlastní existenci a bránící genetickým pokusům mimozemských bytostí na lidech, Mairead je řadová členka vládnoucí kinezemi se specializací na plazmatické bytosti.

Na rozdíl od teoretického prvního dílu je druhý díl spíše praktický. Znalosti z prvního dílu čtenář využije při pochopení praktik postav ze všech dějových linií. A i ten, kdo je zaměřen spíše na příběh,nepřijde zkrátka. Příběh sleduje Montril a Terineree se spolupráci se zákeřnou Gem a jejími bratry, pány aribanského podsvětí, při hledání Krystalového Srdce. Jeho poloha je nejvíce utajovanou informací v celém vesmíru. Montril na Ariban vede Morion. Krátce po nich přicházejí na Ariban Mairead a Vincenc, aby zabránili příchodu Gem na Zemi, neboť se z Aribanu ztratil velmi vzácný předmět - důkaz spojení sluneční bytosti s člověkem. Paralelně fungují Marita s Otamem, kteří zjistí, kde Montril jsou, a aktivují Černý řad na několika planetách, aby jim pomohli.


Základní informace

Název: Montril - Cesta končí
Počet stran: 296
Autorka: Šárka Uhrová
Obálka: Julie Jursová
Ilustrace: Vojtěch Doubek, Tereza Soukupová, Adéla Carasová
Žánr: Fantasy - sci-fi fantasy, reálná fantasy, filozofická fantasy
ISBN: 978-80-7453-769-1
Zajímavost: První náklad (druhého dílu) knihy Montril - Cesta končí obsahuje povídku o tom, jak vznikl Starý Koloběh. Tato povídka vyjde pouze v prvním nákladu knihy a je určena především pro ty, kteří mají první díl, a pro stálé čtenáře. Povídka více nevyjde ani nebude zveřejněna.

Cena: 250 Kč
Poštovné a balné (platba převodem/dobírka): 70 Kč/100 Kč
PDF verze: 200 Kč (zasílám na e-mail)

Anotace
Druhý díl stojí na základech svého předchůdce a rozvíjí ho. Je zaměřený především na plazmatickou sféru Světa (jemnohmotu/pocity/emoce), rozšiřuje znalosti o dalších obyvatelích vesmíru i Světa a odhaluje netušené možnosti lidských bytostí. Hmota, hmotná sféra, dokonce ani plazma pro takové lidi není žádnou překážkou. Kniha je rozložena do dvou hlavních a dvou vedlejších dějových linií, které se nakonec spojí v jedinou. Odhaluje také další informace o Černém řádu a jeho možnostech a prozrazuje, jak vznikli Nosiči smrti (čímž dává základy knize Povoláním likvidátorka a navazující knize Nejvyšší oběť).


Recenze

Cituji: "Zdravím, tak mužů říci, že po delší době se mi podařilo dočíst Montril-cesta končí. Kniha ve mě vzbudila nemalý zájem a velmi se mi líbila. Strašně se mi líbila část kdy se Gem a její skupina potkala s Montril a Terineree ti bylo prostě nezapomenutelné :). I v této knize je nemálo informací, samozřejmě je, ale člověk musí objevit, protože jsou schovány za clonou mlhy nějaké míň a některé více. Také mi přišla dobrá kapitola o vzniku prvního starého koloběhu víc přiblíží jak koloběh sám o sobě vznikl. Oproti první knize Montril byla tahle o něco kratší, ale přesto o nic méně zajímavá. Zase v knize byl neuzavřený konec, který dává najevo, že třetí díl knihy bude a, že se bude odehrávat na naší rodné planetě-Zemi. A stejně jako u prvního díla se zase velmi těším na pokračování. Sice v knížkách pro mě v první radě nejde tak úplně o příběh, ale spíš o ty metafory o tu pravdu co se za nimi skrývá. Tak,abych hodnocení završil i toto dílo má u mě jasný palec nahoru. Děkuji ti za tuto knihu a přeji hezký zbytek večera :). Sam"

Recenze na knihu Montril - Cesta končí od čtenáře Jan Novák:
"Co se týká druhého dílu, tak ho musím označit za zlý. Dobrá kniha je taková, která tě upoutá a obsahuje části, které ti dovolí ji bez větších problémů zavřít, nicméně tyto části jsou dostatečně poutavé, takže se při jejich četbě rozhodně nenudíš. Zlá kniha je taková, která tyto části téměř neobsahuje, případně je utlumí jinou cestou - jako například více dějovými liniemi, z nichž alespoň jednu máš potřebu číst, což způsobí, že ty klidnější části ostatních linií ti stejně nedovolí odejít."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama