Srpen 2018

Aktualita 36 - Úprava článku "Tři těla člověka"

21. srpna 2018 v 18:55 | Montril Sharon |  Aktuality
Další ze starších článků byl aktualizován. Tři těla člověka je článek velice spjatý s Aury člověka, výtahem ze spisu Černého řádu.

Tři těla člověka
ZDEAktualita 35 - Úprava článku "Aury člověka"

15. srpna 2018 v 12:25 | Montril Sharon |  Aktuality
Upozorňuji na přepsaný článek, výtah ze spisu Černého řádu o aurách člověka, který byl aktualizován před malou chvílí.


Obsah spisu
• Výtah ze spisu o třech aurách člověka;
• Dělení aur, jejich popisy a původy;
• Co lze z každé aury vyčíst;
• Mysl jako Nástroj hmotného těla;
• Čtení "myšlenek" skrze aury.


Článek
ZDE


Nová recenze na knihu Anaira - Sisi

9. srpna 2018 v 10:58 | Montril Sharon |  Novinky
Některé recenze mrazí do morku kostí. Ne chválou, ale skutečností, že jsou čtenáři, kteří hledí do příběhu, ne na něj...

Přesně takto totiž píšu.

Montril - Cesta pokračuje

5. srpna 2018 v 21:21 | Montril Sharon
Montril - Cesta pokračuje je třetím dílem trilogie, na kterém jsem začala pracovat v červnu (2018). Montril přežívají a vracejí se na Zemi. Byli pryč několik týdnů, ale Země se změnila…

Příběh bude rozdělen na tři dějové linie - Montril, kteří se vrátili na Zemi jako lidské bytosti bez své Staré části; Lami-Aris, původem energetické bytosti, která je jednou z těch, kteří mají na svědomí změny na Zemi; a Maritu Inguol, velekněžku bohyně Mrie. Mrie se totiž nemohla navrátit do Envataru, jak bloumavé hlavy z předchozích dílů a článků zde na blogu možná odvodily…

Již vznikly první scény o Lami-Aris, které budu pilovat s profíky, aby byl dodržen ráz příběhu Montril - jeho reálnost.

Montril - Cesta končí

5. srpna 2018 v 21:14 | Montril Sharon
Montril - Cesta končí je druhým dílem z plánované trilogie. Kniha se skládá ze čtyř dějových linií - dvou hlavních a dvou vedlejších - které se nakonec sloučí do jedné. První dějovou linii tvoří Montril a Terineree v čele s Morionem (vtěleným vědomím Správce vesmíru), kteří se zapojují do Předposlední bitvy a přežívají potopení ostrova, druhá se odehrává na planetě Ariban s hlavní postavou jménem Gem. Gem je žoldák a žije v systému genetických mutací na planetě, kde je tma a horko. Jak nastínil konec prvního dílu, Gem je násilně Probuzena, umírá, je oživena a ví, kde najít Krystalové Srdce, jehož zničení ukončí Starý Koloběh.

Vedlejší linie jsou tvořeny dalšími přeživšími potopení Atlantidy, kterými jsou Marita Inguol a astronom Otam, jedni ze šesti, kteří pamatují první Koloběh. Dokončují práci v Arlienu, kterou měli udělat Terineree - zakládají Nosiče smrti. Poslední linií je Mairead a Vincenc, pozemšťané pracující pro Černý řad. Vincenc je diplomat zastupující planetu Zemi, hájící práva lidstva na vlastní existenci a bránící genetickým pokusům mimozemských bytostí na lidech, Mairead je řadová členka vládnoucí kinezemi se specializací na plazmatické bytosti.

Na rozdíl od teoretického prvního dílu je druhý díl spíše praktický. Znalosti z prvního dílu čtenář využije při pochopení praktik postav ze všech dějových linií. A i ten, kdo je zaměřen spíše na příběh,nepřijde zkrátka. Příběh sleduje Montril a Terineree se spolupráci se zákeřnou Gem a jejími bratry, pány aribanského podsvětí, při hledání Krystalového Srdce. Jeho poloha je nejvíce utajovanou informací v celém vesmíru. Montril na Ariban vede Morion. Krátce po nich přicházejí na Ariban Mairead a Vincenc, aby zabránili příchodu Gem na Zemi, neboť se z Aribanu ztratil velmi vzácný předmět - důkaz spojení sluneční bytosti s člověkem. Paralelně fungují Marita s Otamem, kteří zjistí, kde Montril jsou, a aktivují Černý řad na několika planetách, aby jim pomohli.


Základní informace

Název: Montril - Cesta končí
Počet stran: 296
Autorka: Šárka Uhrová
Obálka: Julie Jursová
Ilustrace: Vojtěch Doubek, Tereza Soukupová, Adéla Carasová
Žánr: Fantasy - sci-fi fantasy, reálná fantasy, filozofická fantasy
ISBN: 978-80-7453-769-1
Zajímavost: První náklad (druhého dílu) knihy Montril - Cesta končí obsahuje povídku o tom, jak vznikl Starý Koloběh. Tato povídka vyjde pouze v prvním nákladu knihy a je určena především pro ty, kteří mají první díl, a pro stálé čtenáře. Povídka více nevyjde ani nebude zveřejněna.

Cena: 250 Kč
Poštovné a balné (platba převodem/dobírka): 70 Kč/100 Kč
PDF verze: 200 Kč (zasílám na e-mail)

Anotace
Druhý díl stojí na základech svého předchůdce a rozvíjí ho. Je zaměřený především na plazmatickou sféru Světa (jemnohmotu/pocity/emoce), rozšiřuje znalosti o dalších obyvatelích vesmíru i Světa a odhaluje netušené možnosti lidských bytostí. Hmota, hmotná sféra, dokonce ani plazma pro takové lidi není žádnou překážkou. Kniha je rozložena do dvou hlavních a dvou vedlejších dějových linií, které se nakonec spojí v jedinou. Odhaluje také další informace o Černém řádu a jeho možnostech a prozrazuje, jak vznikli Nosiči smrti (čímž dává základy knize Povoláním likvidátorka a navazující knize Nejvyšší oběť).


Recenze

Cituji: "Zdravím, tak mužů říci, že po delší době se mi podařilo dočíst Montril-cesta končí. Kniha ve mě vzbudila nemalý zájem a velmi se mi líbila. Strašně se mi líbila část kdy se Gem a její skupina potkala s Montril a Terineree ti bylo prostě nezapomenutelné :). I v této knize je nemálo informací, samozřejmě je, ale člověk musí objevit, protože jsou schovány za clonou mlhy nějaké míň a některé více. Také mi přišla dobrá kapitola o vzniku prvního starého koloběhu víc přiblíží jak koloběh sám o sobě vznikl. Oproti první knize Montril byla tahle o něco kratší, ale přesto o nic méně zajímavá. Zase v knize byl neuzavřený konec, který dává najevo, že třetí díl knihy bude a, že se bude odehrávat na naší rodné planetě-Zemi. A stejně jako u prvního díla se zase velmi těším na pokračování. Sice v knížkách pro mě v první radě nejde tak úplně o příběh, ale spíš o ty metafory o tu pravdu co se za nimi skrývá. Tak,abych hodnocení završil i toto dílo má u mě jasný palec nahoru. Děkuji ti za tuto knihu a přeji hezký zbytek večera :). Sam"

Recenze na knihu Montril - Cesta končí od čtenáře Jan Novák:
"Co se týká druhého dílu, tak ho musím označit za zlý. Dobrá kniha je taková, která tě upoutá a obsahuje části, které ti dovolí ji bez větších problémů zavřít, nicméně tyto části jsou dostatečně poutavé, takže se při jejich četbě rozhodně nenudíš. Zlá kniha je taková, která tyto části téměř neobsahuje, případně je utlumí jinou cestou - jako například více dějovými liniemi, z nichž alespoň jednu máš potřebu číst, což způsobí, že ty klidnější části ostatních linií ti stejně nedovolí odejít."

Montril - Cesta začíná

5. srpna 2018 v 20:16 | Montril Sharon
Montril - Cesta začíná je první díl z plánované trilogie příběhu o Montril - Všemocných - a Starém Koloběhu. Starý Koloběh je energetické "vězení", do kterého bylo uzavřeno dvanáct energetických entit. Postupem vývoje (v řádech miliard let) vznikl samostatně fungující systém, který je, navzdory svému účelu, zdrojem netušených poznání a znalostí.

První díl Montril jsem záměrně psala tak, abych do něj vměstnala co nejvíce informací. Četba to není snadná, naopak je náročná a je nezbytné u ní myslet, pokud chce čtenář proniknout do jádra. Pokud má zájem pouze o příběh, není nutné zvýšené pozornosti.

První díl obsahuje informace z celé škály témat, která jsou formou dialogů a prostřednictvím vybraných postav porovnávány se Zemí (daný Koloběh se neodehrává na planetě Zemi) pro lepší pochopení základních pilířů. Vlastní mytologie a kosmologie příběhu otevírají nové rozměry uvažování a pro zvídavost.


Tento díl je plný teorie od počátku Světa přes jeho tvorbu po současnou podobu (tři sféry, sedm vesmírů), která je zlomkem toho, co existuje. Vypráví o různých bytostech, energetické bázi veškerého bytí a jak ji lze využít. Poukazuje na cenu a hodnotu znalostí a na věci skryté za oponou.

Příběh samotný se odehrává ve Stmiru, jedné ze dvou zemí ležících na ostrově Atlantida (přenesený pojem), kde zuří válka mezi Kroenem a jeho nemrtvými a Terineree, lidskými těly, které v sobě hostí moc bohů. Začíná návratem Montril ze Země a rozvíjí děsivé odchylky "od normálního průběhu Koloběhu) a jejich následky. Nic není, jak má být, a uvědomělé mozky se začínají bát nejhoršího. Informace od Envataru, Tvůrce Světa, neproudí, a Probuzení a Uvědomělí hledají různými způsoby, co se děje, že jsou "mříže vězení" uvolněné a Kroen si dělá více méně, co chce.


Základní informace

Název: Montril - Cesta začíná (první díl)
Počet stran: 464
Autorka: Šárka Uhrová
Obálka: Julie Jursová
Ilustrace: Adéla Carasová
Žánr: Fantasy - sci-fi fantasy, reálná fantasy, filozofická fantasy
Zajímavost: Příběh vznikal osm let

Cena: 280 Kč
Poštovné a balné (platba převodem/dobírka): 70 Kč/100 Kč
PDF verze: 200 Kč (zasílám na e-mail)

Anotace
První ze tří plánovaných dílů. Zařazení do žánru je obtížné, příběh zasahuje do historické fantasy, mírně do hrdinské fantasy a "magie". Čtenáři říkají, že se jedná o "filozofickou fantasy" a o "reálnou fantasy". Kniha se zaobírá celou škálou témat - teologie, filozofie, mytologie, fyzika, esoterika, mystika, kineze, posmrtný život atd. Příběh je záměrně psaný tak, aby působil velice reálně, je brán ohled na zákony fyziky a kvantové fyziky, zákony vesmíru a energie. Kromě samotné dějové linie se zejména sleduje pozadí příběhu, jako je pojetí vesmíru, úloha člověka a důvod jeho existence, co je duše a jak se s ní spojit, co je po smrti, Jednotná mysl a jak se do ní dostat, rozdělení světa do sedmi vesmírů a tří sfér, kdo je "bůh" a proč stvořil Svět a jak, plazmatické bytosti, nástin teorie energie, záměr hmotného a jemnohmotného světa apod. Hlavní postavy pocházejí ze Země, většina informací se porovnává právě s věděním Země pro snadnější pochopení.

Recenze

• "Myslím, že jsi úspěšně založila nový žánr - filozofická fantasy; co se týká principů a mechanizmů, to nemám výtek: výborný svět. Postavy taky super, až na dvě Lormany, čehož jsem si všiml, až když se potkaly podruhé na lodi."
• Je to psané opravdu reálně, jako kdyby se to mohlo stát - reálná fantasy;
• Občas musím něco číst dvakrát, abych to pochopila, jsou tam hluboké myšlenky;
• Každý si v tom najde přesně to, co potřebuje;
• Kniha by měla projít korekturou, drobnosti ruší dojem;
• Tři různé postavy používají stejné obraty k vyjádření myšlenky - tak to na mě působilo;
• Časté zdůrazňování jedné (teologické) myšlenky stejným způsobem;
• Příjemné čtení, těším se na pokračování;
• Čtu to pomalu, příběh si vychutnávám;
• Dobývání města trochu pokulhává;
• Dobrá práce s energiemi a emocemi;
• Líbí se mi, že tam vůbec nejde o dějovou linii, ale o pozadí příběhu.
• Citováno z FB skupiny: "Zdravím všechny ze skupiny, chtěl jsem poděkovat Šárce za nádherně napsanou knihu, Montril. Kniha přišla poštou v úterý večer a už (pozn. sobota) jsem se dočetl k páté kapitole. Obdivuji množství nových získaných informací, prostě totální bomba. Nedokážu od knihy odtrhnout oči, má velmi napínavý příběh :)) Určitě budu mít zájem o další knihy, co Šárka napíše. Doporučuji ji všem ostatním co si jí ještě nepřečetli :)). Hezký zbytek večera. Samuel"
• Citováno z e-mailu od M. Valenty:
"Jedna velká metafora. Příběh, jež ve světle, kterým je vědomí čtenáře, vrhá stín. A ten stín je známkou opravdovosti. Fascinuje mě metoda, kdy se složitá a principiálně nevyjádřitelná (protože za možnostmi jazyka) témata prezentují příběhem.

Když má vědomí čtenáře, světelný paprsek, tu správnou frekvenci a svítí na příběh ve správném úhlu, tak příběh vrhá stín. Tehdy dochází k tomu, že příběh sdělí více než je zakódováno ve slovech, která jej nesou. Není nikoho, kdo by řekl nakolik se stín v duši autora, který ho popsal, podobá tomu čtenářovu. Možná Envatar, který je ovšem mimo dosah obou.

Proč píšu o stínu, který má obecně spíše negativní konotace, v pochvalné (pokud to ještě není zřejmé) recenzi? Protože odkazuje na tmu, která je ještě před světlem. A to už možná spojluju přílíš.

Nebo lze Montril vnímat jen jako čtivý příběh, který má spád a zajímavé obraty. Líbí se mi také to, že žádná hlavní ani vedlejší postava nemá od začátku jasno. Všichni jdou cestou s velkou mírou nejistoty a snaží se za běhu odečítat znamení. A samozřejmě reálie! Opravdu bych chtěl někdy žít ve Stmiru i jako prostý obyvatel bez nároku na návrat v rámci Koloběhu. S vědomím, že objevení se Montril přímo směřuje k předposlední bitvě, potopení celého kontintinentu a konci jejich životů.
Obraz společnosti, která je zdravá nejspíše díky tomu, že neustále žije ve stínu smrti, bere ji jako realitu a neupadá, protože ví o vztahu mezi hmotou a duší, je prostě přitažlivý a zároveň provokuje. Je to opak lhostejnosti a netečnosti. To má příběh dělat."

Nosiči smrti - Anaira (Cena za svobodu)

5. srpna 2018 v 15:24 | Montril Sharon

Příběh je místy doplněn vzpomínky postavy (podobně jako je to u prvního dílu) a je bohatý na ilustrace. Vypráví příběh o nájemné vražedkyni, bývalé likvidátorce Anaiře, která je vnučkou legendární Ariany (hl. postava prvního dílu).

Anaira je falešné jméno. Pravé jméno jí bylo odejmuto jejím otcem, který svoji dceru vychovává přísně a jako Nosiče smrti ji vede velmi tvrdě a nekompromisně. Pozůstatky výcviku a podmíněné reflexy Anairu nikdy neopustily a potýká se s nimi i poté, co Nosiče smrti opustila. Po čase stráveném na útěku, kdy byla lovena jak zvěř, našla útočiště ve službách krále, ke kterému cítí vděčnost jak za záchranu života, tak za novou příležitost…

Po masakru zůstává z královské rodiny pouze princ a z vedení armády pouze generál. Princ chce zpátky svůj trůn a Anaiře nezbývá než ho následovat a zabíjet pro něj. Anaira se neštítí ničeho, aby prince ochránila, ale Nosič smrti z ní nikdy nezmizel. Stále ctí jejich zásady - což způsobí princi a dalším členům jejich pochybné skupiny nemalé nesnáze.

Anaira svůj dluh Nosičům smrti nesplatila a pořád na ni mají spadeno - včetně jejího otce. Podtitul Cena za svobodu napovídá, co Anairu čeká, aby zaplatila za svoji svobodu, za to, že následuje svůj cit tak odhodlaně, že zradila Nosiče smrti a neváhá pro prince udělat cokoli…

Kniha se vrací ke schématu Nosičů smrti z prvního dílu a opět leží na jejich nejsilnější hodnotě - cti. Koncept je rozvíjen do hloubky a zavede čtenáře do mentality Nosičů smrti z jiného úhlu pohledu.


Základní informace

Název: Anaira - Cena za svobodu
Počet stran: 465
Autorka: Šárka Uhrová
Obálka: Julie Jursová
Ilustrace:Julie Jursová, Zuzana Uhrová, Adéla Carasová
Žánr: Fantasy - historická fantasy
ISBN: 978-80-7453-970-1
Zajímavost: Třetí díl ze série příběhů o Nosičích smrti měl původně vyjít v květnu 2017. Tehdy si ovšem čtenáři odhlasovali v anketě druhý plánovaný konec, takže příběh pokračoval. Další zajímavostí je, že jméno hlavní postavy je falešné. Pro pravidelné čtenáře to ale není těžké uhodnout, jak se jmenuje doopravdy.
Cena: 300 Kč
Poštovné a balné (platba převodem/dobírka): 80 Kč/100Kč
PDF verze: 230 Kč (zasílám na e-mail)

Anotace
Přímé pokračování knihy Povoláním likvidátorka ze série příběhů o Nosičích smrti. Anaira - Cena za svobodu bere čtenáře do známého prostředí Nosičů smrti, tentokrát k jejich odpadlému členovi, po kterém za jeho zradu pase mnoho likvidátorů i zabijáků. Anaira je potomkem slavné likvidátorky Ariany, ale ani to jí nedává právo na milost. Přestože je sama v děsivém ohrožení ze strany nejen bývalých bratrů a sester, ale i svého otce, následuje svůj cit - to, co cítí, že je správné - a nastavuje vlastní kůži na ochranu mladičkého prince, jediného člověka, který přežil masakr na svém rodném hradě. Její oddanost a loajalita ji přivedou mnohdy do šílených situací. Neváhá za svoji svobodnou volbu ochránit prince riskovat vše. A neváhá ani se zaplacením jakékoli ceny za svoji svobodu.


Recenze

"Přestože to vůbec není můj žánr, Anaira mě od začátku chytla a nepustila. Je poznat, že je to už několikátá autorčina kniha. Se všemi jsem měla tu čest a je to opravdu kvalitativní skok. Anaira se mi četla nejlépe, bavila mě a nebojím se ji označit za profesionální dílo. Jediné, s čím jsem nebyla spokojená, byl konec příběhu. Pro romantickou duši, navíc na mateřské, nic moc. Ale doufám, že se o NĚ na konci dobře postarají!" (L. Štěpánková, korektorka)

• Od Sisi


Nosiči smrti - Nejvyšší oběť (Inspirováno učením bohyně Diantis)

5. srpna 2018 v 14:48 | Montril Sharon
Nejvyšší oběťbyla původně povídka - tedy první pokus po letech o napsání krátkého literárního útvaru. Když jsem se dostala na stranu 74, usoudila jsem, že nápad napsat povídku mi úspěšně nevyšel. A tak vzniklo volné pokračování Povoláním likvidátorka.

Jelikož původně o pokračování jít nemělo, vybočuje kniha z nastaveného schématu Nosičů smrti. Příběh vypráví nikoli o Nosiči smrti, ale o jeho oběti, která nemá téměř do poslední chvíle o nájemných vrazích, zabijácích a likvidátorech ani ponětí. Podtitul knihy Inspirováno učením bohyně Diantis odkazuje na mytologii samotného příběhu o Montril a vystihuje, o čem Nejvyšší oběť je doopravdy.

Hlavní postava Dalinea je oddanou nevlastní sestrou královny Ernolien. Záměrem příběhu bylo ukázat na pojem z konceptu Montril Nejvyšší oběť, který neznamená obětovat někomu život, ale životní čas. Dalinea je loajální a obětovává pro svoji nevlastní sestru každý svůj dech na úkor sebe sama. Další věcí, kterou jsem příběhem chtěla sdělit, je vědomé chápání sebe sama. Dalinea velice dobře zná samu sebe, své klady i zápory, a stejně tak dobře si je vědoma své pevné pozice, kterou by mohla využít a získat cokoli. Přesto klade svoji nevlastní sestru nad sebe.

Cesta Daliney se nakonec protíná s potomkem slavné Ariany z prvního dílu. Výsledek setkání je nečekaný a vyústí v odhalení velmi hlubokého podtextu, v úkolu, který Černý řád přijal a splnil.Základní informace

Název: Nejvyšší oběť - Inspirováno učením bohyně Diantis
Počet stran: 143
Autorka: Šárka Uhrová
Obálka: Veronika Balounová
Žánr: Fantasy - historická fantasy
ISBN: 978-80-7453-679-3
Zajímavost: Druhý díl knihy Povoláním likvidátorka původně neměl vůbec vzniknout, ačkoli řada čtenářů na mě až naléhala, ať ho napíšu. Nejvyšší oběť byla tvořena coby odreagování od náročné tvorby druhého dílu Montril a původně to měla být povídka. Na 74. A4 jsem usoudila, že počáteční záměr selhal, a příběh byl dokončen jako další z knih série Nosiči smrti a až na konci dostal svůj název.

Cena: 210 Kč
Poštovné a balné (platba převodem/dobírka): 60 Kč/90Kč
PDF verze: 150 Kč (zasílám na e-mail)

Anotace
Volné pokračování knihy Povoláním likvidátorka ze série příběhů o Nosičích smrti. Nejvyšší oběť vypráví o nevlastní sestře královny, která ustála hrůzy vyhoštění od dvora a otce krále jen proto, aby se k milované sestře mohla vrátit. Jako dar jí přivádí armádu a slib, že pro ni dobije ztracený trůn. Kniha je psána na motivy učení "bohyně" Diantis, paní života umění a řemesel z mytologie příběhu Montril, o Nejvyšší oběti. V knize je ale skrytý podtext, který se čtenář dozvídá až na samotném konci knihy. Utajená dějová linie, která přináší odpovědi na nejasné otázky - co je po smrti? Jsou minulé životy? Komu nebo čemu člověk přináší svou vlastní Nejvyšší oběť? Existují jiné bytosti než lidé? Odhaluje zákoutí témat, o kterých není mnoho dostupných informací - o posmrtném bytí, o účelu smrti, o tranformaci a o tom, proč se bytosti vtělují do lidských těl.


Recenze

• Je to moc pěkný a čtivý;
• Začetla jsem se, a je to bomba! Myslim, že referáty pujdou ještě stranou :)
• Přidávám se ke chvále, chtěla jsem si knihu nechat na přednášky, ale nedalo mi to a už ji mám přečtenou :) ...Šáry smekám, kniha mě nadchla jako předešlé :) ..co Ti přát? Nepřestávej psát :) ..PS. moc děkuji za věnování, udělalo mi obrovskou radost :)
Nová knížka Nejvyšší oběť mě velice zklamala a to z toho důvodu, že je tak neskutečně čtivá, skvělá, úžasná a napínavá, že jsem jí přečetla jedním dechem a já chci ještě :D Nejraději bych teď hned měla nějaké další pokračování :D
Vlastně jsem tragédii čekala od začátku :) ale v závěru mi to bylo líto :( (spíš ty souvislosti). Jelikož mi knížku sestra předala večer, nedalo mi jinak a musela jsem číst až do konce (usínala jsem po čtvrté ráno ;) ještě že nevstávám do práce brzo) ... ... ... je to velmi čtivý kousek, troufám si říct, že čtivější jak Likvidátorka :)
• (SMS) "Dobrý den, Šárko, teď jsem dočetla Nejvyšší oběť, zhltla jsem ji na dvakrát, super, díky!" + Pozdější osobní dodatek: "Je to svěží, čtivé. Když jsem si už myslela, že vím, jak to dopadne, tak přišel zvrat. Skvělé" Silva.
• "
Ahoj, tak mám přečteno a popravdě i když jsem to četl jedním dechem musel jsem si dát den pauzu než sem rozhodl ti napsat. Příběh krásně drží nit a také dobře ukazuje jaký je život v armádě (tato kniha rozhodně poputuje ke známému který má za sebou nejednu misi) a jak pevné přátelské vazby se v tomto prostředí utváří. Bavíme se o skutečných přátelích, o takových si většina z nás může nechat jen zdát. Líbí se mi stejně jako u prvního dílu prostor pro fantazii. Je tu také krásně podáno jakou mají čest, čest a strach, nikoli však o sebe nýbrž o životy svých přátel. A přitom jsou to lidé kteří jsou mnohdy v očích ostatních lidí opovrhováni. Stejně tak čest klanu "vrahů" který nehleděl na neúspěch a byl ochoten obětovat všechny své členy pro splnění úkolu. Takže pokračuj ve své tvorbě, budu netrpělivě očekávat další díl." Ferir

• Dvě recenze od jedné slečny:
"Tentokrát již 3. díl v pořadí mě uchvátil a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Najednou mi 6 hodinová cesta za vzděláním přišla jak kdyby trvala 5 minut a to, že jsem dorazila do cílové stanice mě spíše rozesmutnilo. Ještě jsem si našla pár chvil na louskání příběhu během cesty v MHD a následně jsem si posunula spánek, abych se ještě dozvěděla děj na dalších 8 stránkách :) Tahle rychle jsem ještě žádnou knihu nepokořila. Velice chválím cestovní velikost, na rozdíl od Montril :D Musím také zmínit drobné překlepy, které mě spíše ve čtení podporují, chci jich najít víc :D A také musím konstatovat, že zmíněných překlepů s přibývajícími díly rapidně ubývá ;) Co dodat? Už se těším na další ... šup sem s ním.

Tak jsem se i do tvé třetí knihy zamilovala, nemůžu se odtrhnout od čtení."

Nosiči smrti - Povoláním likvidátorka

5. srpna 2018 v 14:16 | Montril Sharon
Kniha Povoláním likvidátorka vznikla, když mi bylo nezkušených 18 let. Předcházel jí několikaletý vývoj, který jsem popsala v Brožurce zajímavostí (→ ZDE ←).

Poprvé byla kniha k dispozici v roce 2010 s podtitule Pocit smrti, nové (současné) podoby se dočkala v roce 2014. Osobně knihu považuji za svoji vůbec největší slabinu, ve které se odráží zmíněná nezkušenost. Je na ní znát, že jde o prvotinu. Přesto se těší mezi čtenáři největšímu úspěchu a nejkrásnějším zpětným vazbám. Knihu jsem chtěla přepsat, ale zaprvé jsem od čtenářů "dostala vynadáno", za druhé bych tím porušila malé předsevzetí, které jsem si dala - a to, aby byl na knihách vidět vývoj. Kniha je psána ve dvou časových liniích - minulost (vzpomínání hl. postavy) a přítomnost.

Povoláním likvidátorka je prvním dílem ze série příběhů o Nosičích smrti a vypráví o zakladatelce rodu, který je v dalších dílech sledován, jménem Ariana. Půvabná vesničanka je svědkem vraždy a zmanipulována ke krutému činu zabijákem Orisem, který ji vycvičí a využije ke splnění vlastních zájmů. Ariana poté podstupuje výcvik na likvidátora a vydává se vlastní cestou. Udělá ovšem osudovou chybu, kterou znectí všechny Nosiče smrti. Za každou cenu dostává slibu, který dala, čímž pohanění očišťuje.

Čest je pojem, který se táhne napříč všemi knihami o Nosičích smrti, a likvidátorka Ariana jí dostává. Čest je zároveň největší hodnota Nosičů smrti - a také se za ni náležitě platí.

A jako ve všech ostatních knihách, i v této hraje důležitou, ale skrytou roli Černý řád.


Základní informace

Název: Povoláním likvidátorka
Počet stran: 214
Autorka: Šárka Uhrová
Obálka: Veronika Balounová
Žánr: Fantasy - historická fantasy
Zajímavost: Příběh odráží realitu současného systému a nastiňuje nejhorší možné řešení problémů, kdy je situace tak zlá, že nikdo nevidí jiné východisko.

Cena: 230 Kč
Poštovné a balné (platba převodem/dobírka): 60 Kč/90 Kč
PDF verze: 150 Kč (zasílám na e-mail)


Anotace
Kniha z žánru historická fantasy se zabývá zvrácenou situací v císařství Arlien, kde šlechta dává jasně najevo svou pozici bez ohledu na obyčejné lidi. Kvůli vysoké kriminalitě, která je částečně císařstvím podporována, existují v zemi Nosiči smrti - nájemní vrazi, nejnižší stupeň, kterými ostatní pohrdají, neboť za svou práci berou peníze; zabijáci, druhý stupeň hierarchie; likvidátoři, nejvyšší a nejčestnější stupeň, zaměřeni na vymýcení sítě zločinců (v dnešní době by se použilo označení organizovaný zločin). Kniha parafrázuje situaci současného světa a přináší nový pohled na nejobávanější téma většiny lidí - smrt. Příběh se opírá o zapomínanou vlastnost člověka - čest a vnitřní odhodlání dostát přísaze nebo slibu, ať je cena jakákoli.


Recenze

• Četla jsem to do dvou do rána, nemohla jsem přestat;
• Na konci mi ukápla slza;
• Kdybych neseděla v čekárně u zubaře, tak bych začala brečet;
• Na začátku drsné, báseň trochu krkolomná, jinak skvělé;
• Celou dobu jsem fandila hlavní postavě, konec mě překvapil;
• Příběh mě tak chytil, že jsem knihu četla potají v práci na záchodě;
• Skvěle se to čte, má to spád.
• "To ti povim. To se mi ještě nestalo. Nikdy se mi nestalo, že by mě rozbrečela kniha."
"Nutno říci že padla poměrně rychle. Chvíli mi trvalo než sem si zvykl na jazyk kterým je psaná, ale pak už to šlo samo. A jestli je pravdou že každý spisovatel přenáší na papír svá přání a to co zrovna prožívá tak si musela mít dost divoké období. Každopádně se mi líbí popis osob a okolí který vytváří úžasný prostor pro fantazii a představivost. Takže těším se na další díl." Ferir
• Recenze od mladé začínající spisovatelky k přečtení → ZDE
• Recenze jako úkol do školy

O Montril obecně

5. srpna 2018 v 13:09 | Montril Sharon
Následující text je výtahem ze spisu Černého řádu o Montril - Všemocní, Starý Koloběh a planeta Země
(Autor kompletního spisu - Hlava Černého řádu pro planetu Zemi ve spolupráci s Věštkyní bohyně Drie)

Pojem "montril" pochází z původního (Starého) jazyka Starého Koloběhu a znamená "všemocní". Skrývají se pod ním dvě bytosti.

Původ Montril

Vznik dvou Montril byl reakcí na Kroenovo stvoření dvou bytostí - zhmotnělé nenávisti označované jako Várotnovo a ryze hmotného tvora jménem Vrátr-nok.

Montril byli původně přímé fragmenty bohů vložené do lidského těla. Těla byla vybírána v systému Koloběhu a spojením duše a částí Starých bohů vznikl nový druh člověka o počtu dvou příslušníků.

Postupem času, jak Kroenova dvojice sílila a vyvíjela se, byly nároky na výkonnost Montril větší a větší, až stávající postup vzniku přestal být dostatečný.

S pomocí Černého řádu byly vybrány planety s nejvhodnějším genetickým potenciálem pro splnění požadavků Starého Koloběhu. Vyzkoušením genotypů v praxi ukázalo, že nejlepším zdrojem je planeta zvaná Země.

Kvůli systému zde panujícímu nebylo nikdy možné plné vtělení žádného z bohů, proto se vždy zhmotnila pouze poměrná část nutná ke splnění účelu. Zbytek vědomí bohů dlel ve Starém Koloběhu a plnil své tamní povinnosti. Nebylo to možné z toho důvodu, že by to tamější systém neustál a zhroutil se.

Jak se Kroenova dvojice vyvíjela, měnily se i dvojice bohů, ze kterých pocházela Stará část bytí Montril. Posledních několik Koloběhů byli rodiči Montril Tevril (Všemocný hmotný) bůh Irion a pozemská žena a Montril Frestil (Všemocný světelný) bohyně Siana a pozemský muž.

Bůh Irion

Kvůli otevření "kanálu" mezi Starým Koloběhem a vnějším systémem (a vlivu tří principů Světa) bylo nemožné urychlit vývoj pozemských těl, a tak vždy musel uplynout určený čas k jejich vývinu. Ten se pohyboval podle stupně vývoje systému od 15 do 30 let hmotného těla.

Tento kanál bylo možné otevřít jen díky vřelé spolupráci vědomí samotné planety. O samotný vývoj a hlavně bezpečí Montril se staralo mnoho faktorů, nejsilnějším byl samozřejmě Černý řád. Skutečnost, že taková spojnice vůbec vznikla, byla "povolena" kvůli specifickému původu Várotnovo a Vrátr-noka. Tito totiž pochází z kanálu obdobného, jen ne zaměřené vně Koloběhu.

Montril jsou přesnými opaky této dvojice a díky bohyni Siantis je jistými faktory dokonce jemně přesahují - pokud si je Montril uvědomí.


Role Montril

Nejenže jsou Montril protiváhou Várotnovo a jejího "bratra", ale když se začal Kroen otevřeně pídit po Krystalovém Srdci, byla jim udělena ještě jedna role - v případě nalezení Srdce ho zničit.


(viz Celý článek)