Aktualita 27 - Zakončení chystané knihy

16. března 2017 v 19:21 | Montril Sharon |  Aktuality
Přeji všem pěkný večer,

děje se teď tolik věcí, že jeden neví, co dřív. Což je běžné. Neobvyklá je ovšem jedna záležitost, ve které se nemohu rozhodnout, proto se obracím na vás - čtenáře, fanoušky, příznivce.

Třetí díl knihy Povoláním likvidátorka - Anaira - má nyní nějakých 250 stran.

Má bezradná situace je způsobena následujícím:

Mám dva možné konce knihy.

1. Konec knihy nastane za nějakých zhruba 15 stran. Konec to bude samozřejmě šokující. Tak šokující, že budu muset napsat dodatek, abych pak plynule přešla do dalšího dílu (protože mám v sobě hlodáka, který zároveň tvoří pokračování... *výraz naprostého zoufalství* :D ). Dodatek bude nezbytný i kvůli čtenáři, který nemusí být nutně ochoten počkat si na vysvětlení celé řady věcí pár měsíců (a musím zmínit riziko, že bych na některé věci mohla jaksi pozapomenout...). Do dodatku se mi moc nechce, neboť přijde o šťávu a spád.

2. Konec knihy nastane za 50-70 stran. Vše bude vysvětleno, nikdo nebude o nic ochuzen, dnes mě navíc napadl další úžasný zvrat, který podtrhne šokující konec obrovskou šokující čárou - možná metaforicky doslova. Konec to bude ještě více šokující než ten první (a do dalšího dílu se přejde ještě plynuleji). Jelikož je celá kniha postavená na cestování, což mi dává docela zabrat, může se stát, že by děj působil (oproti prvnímu useknutému konci) krapet protáhle. Nicméně si myslím, že za ten závěr to riziko stojí (ale riziku se budu snažit vyvarovat :) )

Vždy, když se nad tímto zamyslím, se rozhodnu jednou pro 1., jednou pro 2. konec. K prvnímu konci se přikláním proto, že by prostě čtenáře dostal, to si jako fakt myslím (ta představa výrazů v obličejích...). Ke druhému konci se přikláním proto, že bude dramatický, drsný a čtenáře dostane také - jen jiným způsobem (a má v sobě to něco "neuchopitelného", co odhalí bloumavé hlavy).

A dodám poslední věc jako závaží na misky vah - první konec by se mi více hodil do pokračování.

Nicméně má nerozhodnost trvá.

Co byste raději vy?

První "uťatý" (no, ne doslova...) konec s (nejspíš externím) dodatkem?
Druhý "extra šokující" konec se vším všudy (včetně pointy, která se táhne jako neviditelná nit napříč příběhem)?

Musím dodat, že "konec", který nebude vybrán, bude použit v dalším díle. Takže o něj nepřijdete :)

Těším se na hlasy a reakce.


Hlasování probíhá na FB skupině Montril
ZDE

Nicméně se můžete vyjádřit sem do komenářů. Váš názor poté přidám k anketě na skupině
Děkuji


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama