Březen 2017

Čtenáři odhlasovali zakončení páté knihy

25. března 2017 v 18:13 | Montril Sharon |  Novinky
V předchozím článku (Aktualita 27 → ZDE ←) jsem upozornila na probíhající anketu.

Čtenáři rozhodli a mě jejich hlasy opravdu velmi potěšily.

Zvítězil konec č. 2, tedy ten vzdálenější. Byla jsem skutečně překvapená a nadšení trvá stále. Třetí díl knihy Povoláním likvidátorka měl být dokončen tento týden, nicméně díky vůli čtenářů se jeho konec oddaluje na cca duben.

Děkuji za přízeň :)Nová obálka knihy Montril - Cesta začíná

19. března 2017 v 17:15 | Montril Sharon |  Novinky
Přeji pěkný den,

jak jsem již několikrát zmínila, chystám pro vás překvapení. Toto překvapení se chystá již od prosince a tento týden bylo dokončeno. Do dneška jsem o tomto překvapení nikomu neřekla a bylo to dost těžké :D

Julie Jursová přijala výzvu, kterou jsem před ni položila, a poradila si s ní naprosto úžasně. Vize obálky, kterou jsem měla před dvěma roky, se najednou objevila v chatu a vyrazila mi dech :)

Ti z vás, kteří mají doma první díl Montril, si "mohou mnout ruce", páč vlastní první vydání knihy. Druhé vydání, které se chystá na tento rok, bude mít totiž novou obálku + korekturu.

Obálka je hotová a její podoba jest zde ↓

Děkuji tímto Julii Jursové za krásné zpracování zadání - Montril Siana a Várotnovo v černobílém provedení.

ObálkaGabriela Amorová přezdívaná Mor; Montril Siana


Ohnivá démonka Várotnovo, zhmotnělá nenávistPodrobnější informace a aktuality jsou k dispozici na FB skupině MontrilAktualita 27 - Zakončení chystané knihy

16. března 2017 v 19:21 | Montril Sharon |  Aktuality
Přeji všem pěkný večer,

děje se teď tolik věcí, že jeden neví, co dřív. Což je běžné. Neobvyklá je ovšem jedna záležitost, ve které se nemohu rozhodnout, proto se obracím na vás - čtenáře, fanoušky, příznivce.

Třetí díl knihy Povoláním likvidátorka - Anaira - má nyní nějakých 250 stran.

Má bezradná situace je způsobena následujícím:

Mám dva možné konce knihy.

1. Konec knihy nastane za nějakých zhruba 15 stran. Konec to bude samozřejmě šokující. Tak šokující, že budu muset napsat dodatek, abych pak plynule přešla do dalšího dílu (protože mám v sobě hlodáka, který zároveň tvoří pokračování... *výraz naprostého zoufalství* :D ). Dodatek bude nezbytný i kvůli čtenáři, který nemusí být nutně ochoten počkat si na vysvětlení celé řady věcí pár měsíců (a musím zmínit riziko, že bych na některé věci mohla jaksi pozapomenout...). Do dodatku se mi moc nechce, neboť přijde o šťávu a spád.

2. Konec knihy nastane za 50-70 stran. Vše bude vysvětleno, nikdo nebude o nic ochuzen, dnes mě navíc napadl další úžasný zvrat, který podtrhne šokující konec obrovskou šokující čárou - možná metaforicky doslova. Konec to bude ještě více šokující než ten první (a do dalšího dílu se přejde ještě plynuleji). Jelikož je celá kniha postavená na cestování, což mi dává docela zabrat, může se stát, že by děj působil (oproti prvnímu useknutému konci) krapet protáhle. Nicméně si myslím, že za ten závěr to riziko stojí (ale riziku se budu snažit vyvarovat :) )

Vždy, když se nad tímto zamyslím, se rozhodnu jednou pro 1., jednou pro 2. konec. K prvnímu konci se přikláním proto, že by prostě čtenáře dostal, to si jako fakt myslím (ta představa výrazů v obličejích...). Ke druhému konci se přikláním proto, že bude dramatický, drsný a čtenáře dostane také - jen jiným způsobem (a má v sobě to něco "neuchopitelného", co odhalí bloumavé hlavy).

A dodám poslední věc jako závaží na misky vah - první konec by se mi více hodil do pokračování.

Nicméně má nerozhodnost trvá.

Co byste raději vy?

První "uťatý" (no, ne doslova...) konec s (nejspíš externím) dodatkem?
Druhý "extra šokující" konec se vším všudy (včetně pointy, která se táhne jako neviditelná nit napříč příběhem)?

Musím dodat, že "konec", který nebude vybrán, bude použit v dalším díle. Takže o něj nepřijdete :)

Těším se na hlasy a reakce.


Hlasování probíhá na FB skupině Montril
ZDE

Nicméně se můžete vyjádřit sem do komenářů. Váš názor poté přidám k anketě na skupině
DěkujiŠestá rasa nemrtvých - Energetičtí upíři

4. března 2017 v 22:24 | Montril Sharon

Energetičtí upíři


Současně předposlední rasa nemrtvých je výsledkem rychlého vývoje. Kroen se k vytvoření této rasy inspiroval u démonických plazmatických bytostí vysokých stupňů, u kterých studoval. Zpočátku vytvořil upíry tak, jak si je lidé představují tady na Zemi - krve chtivé bytosti bez předsudků a zábran, nicméně šlo o velice slabou rasu, kterou dokázal zabít i obyčejný člověk. Kroen oproti ostatním rasám velmi rychle provedl změnu. Upíři během pár Koloběhů přestali sát krev a začali sát energii - životní energii člověka.

Upíři vznikají ze živých zajatých lidí. Jsou to stále živí a vnímaví lidé, i přestože do nich Kroen - přesněji řečeno jeho nekromanti - vkládá malý zlomek své vlastní podstaty. Podstatou Kroena je válka samotná, jeho esence útočí na nitro člověka a pokrucuje ho na základě vzorce, který esence obsahuje. Z člověka se tak nyní nestává bytost vyzařující sílu a energii, naopak ji vysává ze všeho, co je kolem ní. Zpočátku mohlo být snad vtipné vidět, co upíři ne vlastní vinou způsobovali v řadách nemrtvých, ale Kroen si velmi rychle poradil s nekontrolovaným vysáváním energie a obohatil svoji esenci o další informace.

Přeměna

Z lidských bytostí se tímto způsobem stávají energetičtí upíři. Čím "vyšší" stupeň pomyslné hierarchie, tím rychle dokáže upír člověka zabít vysátím veškeré jeho energie. Energie, kterou získá, je přeměňována a zajišťuje přežití stále živého těla.

Jelikož se jedná, zdůrazňuji naposledy, o živé lidi, upíři jsou inteligentní a vnímaví a mají základní škálu emocí. Litují toho, co dělají, jsou nešťastní a zoufalí, ale Kroenova moc je drží zkrátka a neumožní jim dělat cokoli po jejich vůli. Jejich duše jsou trýzněné, potlačované a slabé.

Energetický upír

Pán upírů

Pán energetických upírů je důkazem důmyslnosti a vynalézavosti. Kroen si ze stávajících řad upírů vybere nejsilnějšího jedince, který podstupuje dlouhý a intenzivní proces zvyšování obsahu své tělesné schránky, aby byla schopna pojmout Pána samotného. Je to proces velice trýznivý po všech třech stránkách těla, dochází k umělému a násilnému navýšení "obsahu" včetně toho fyzického.

Energetický upír - plazmatické tělo


Ze spisů Černého řádu
Snad to může vyznít zvráceně, ale tohle je jedna z nejobdivuhodnějších ras nemrtvých ve Starém Koloběhu právě proto, že jsou to jejvíce živé bytosti - lidé, jak jsou na Zemi známí, jen v ukrutné moci energetické bytosti (rozdíl od nekromantů je ten, že upíři mají základní škálu emocí). Právě díky tomu je možné s touto rasou výborně komunikovat, stačí vstoupit do Říše mrtvých a vyhledat bývalého energetického upíra, nebo se může řádový dobrovolník sám podvolit procesu přeměny na příslušníka této rasy. Vysávání energie je všudypřítomný úkaz, o kterém není nutné se v tomto spise rozepisovat, nicméně důslednost, s jakou je zacházeno se získanou energií, je skutečně brilantní. Sebraná energie prochází celým procesem zhmotnění (viz Teorie zhmotnění → ZDE ←), aby vyživila hmotné tělo, jenž má potřeby, které musí být naplněny, aby nezemřelo (spánek, jídlo, voda…).

Pán energetických upírů je vrcholem zvrácenosti. Kroen využívá oddělenosti Starého Koloběhu od Světa bez jediné výčitky, coby energetická bytost překonává Řád a brutálním způsobem navyšuje obsah všech tří těl člověka, aby mohlo dojít k pojetí celého Pána. Tento proces nicméně nikdy nebyl doveden k dokonalosti, a pokud je na bojišti zrozen Pán upírů, udržuje s ním Kroen přímé spojení.

Vnitřní muka