Kosmologie - Jednotná mysl a Společná mysl

26. listopadu 2016 v 22:28 | Montril Sharon |  Kosmologie

Na autorském čtení jsem zmínila, cituji se: "… já nemám zdroj informací. Nemám načtené knihy o mytologiích, kosmologiích, filozofie, náboženství, esoteriku… Nevysávám jiné knihy a nepoužívám jejich informace pro svoji tvorbu." To říkám s čistým svědomím.

Tento článek využiju k tomu, abych jemně a opatrně a nejistě nastínila možný zdroj všeho, co je obsaženo v mých knihách (zejména v příběhu Montril). Možný, ale ne jistý, prosím, zdůrazňuji…


Článek je tentokrát proložený nejen obrázky, ale i ukázkami z prvního dílu Montril (Cesta začíná).

Společná/Jednotná mysl

Společná mysl

V knihách Montril se tento pojem objevuje a v prvním díle dokonce Siana s Vamem do Společné mysli cestují.

Co to ovšem je… (?)

Společná mysl je prostor, kam se projeví každá myšlenka, která se objeví v mysli každého člověka "uvězněného" ve Starém Koloběhu. Metaforicky řečeno je to obrovská "databáze" všech myšlenek, které se zrodily ve Starém Koloběhu.

Společná mysl se pomyslně dělí na několik částí. V knize, ukázka viz níže, ji připodobňuji k jezeru.

Jeho hladina představuje nejčerstvější a/nebo nejslabší myšlenky. Tyto myšlenky, pokud nejsou dále "živeny", postupně "vyprchají" (například onen nějaký nápad, který byl zapomenut), přesto zůstanou uložené. V hloubce metaforického jezera jsou nejsilnější, nejzarytější, nejstarší myšlenky (například myšlenky, které vznikly předávno, ale předávaly se mezi lidmi, až se "usadily" a existují stále - první, co mě napadá, například Newtonovy zákony. Byly vymyšleny a přetrvaly.).

Nicméně jsou myšlenky, které jsou všeobecně známé (zná je větší množství lidí), známé (zná je jen určité množství lidí) nebo neznámé (zná je třeba jen tvůrce).

Všichni víme, že tlukoucí srdce znamená, že je člověk živý. Většina lidí ví, že život není jenom jeden. A jen někteří vědí, proč se narodili, co je údělem člověka na planetě Zemi.

Ilustrativní a metaforické zpodobnění Společné mysli

(Poznámka - nemusíte se pozastavovat nad tím, že pojem z knihy vysvětluji příklady ze Země. To je v Montril normální, umožňuje mi to "pozemskými pojmy vysvětlit fungování Starého Koloběhu a kosmologie příběhu".)

Ve Společné mysli jsou ale i bráněné informace. Síla obrany se odvíjí od důležitosti myšlenky a od schopností tvůrce myšlenky (obranu vytvořit). Pokud ten, kdo po nějaké informaci pátrá, obranou projde, získá informaci. Obranu ale také prorazit nemusí a odnese si následky (například Nikolas dokonce zaplatil za získání informace svým životem).

Dále je Společná mysl symbolicky barevně rozlišena (pozor, ne rozdělena). Černě znázorněné myšlenky v jezeře patří Kroenovy a jeho výtvorům, bílé naopak patří "těm na druhé straně" - "bohům" a lidem.


Ukázka - Vam vysvětluje Sianě, co je Společná mysl, před tím, než do ní vstoupí


Zdroj - kniha Montril - Cesta začíná; Šárka Uhrová


Společná mysl


Jednotná mysl

Tato mysl je jednotná pro celý vesmír. Každý, kdo existuje a je schopen myšlení, do této mysli přispívá. Když se stáhneme jen na planetu Zemi, každý příslušník lidské rasy je jako pisatel, který přispívá na internet. Mysl je metaforicky řečeno internet, kam lidé píšou články a příspěvky (vytváří myšlenky) nebo je komentují (připojují se k již existujícím myšlenkám a "posilují je").

Myšlenky některých lidí jsou "lahodivé" a nachází celou řadu následovníků. Jiné myšlenky jsou nepochopené a zůstávají v Jednotné mysli osamocené. Ale nezanikají. Lze je najít a poznat.

Tento prostor je plný nepředstavitelného množství myšlenek. Stejně jako na Společnou mysl, i na Jednotnou se lze napojit a hledat v ní. Princip a postup jsou stejné, v případě Jednotné mysl je obojí popsáno v prvním díle Montril.

Hledaná a nalezená myšlenka/informace

Napojení na Jednotnou mysl je nevědomé, ale existuje. Pokusím se ho popsat na příkladu.

Človíček dostane nápad, že vyrobí ptačí budku. Sotva ví, jak se přitlouká hřebík. Koupí si prkýnka, sedne si k dílu a uvažuje, jak na to. Když v tom dostane nápad! - drobný příkládek nevědomého napojení na Jednotnou mysl. XY lidí už stloukali ptačí budku, ten postup je "zažitý"/"ukotvený". Človíček přemýšlel (pátral) a dostal nápad (našel).
Ne nadarmo se říká, že to, co člověka napadne jako první, je správně.

Možná si někteří dokážou představit možnosti vědomého napojení na Jednotnou mysl.

V knize Montril, konkrétně ve třetím chystaném díle, je dokonce možné najít myšlenku a vypátrat jejího autora (pokud je živý, a pokud není, tak ty, kteří jsou s myšlenkou spříznění).


Ukázka - Vam vysvětluje Lomarovi fungování Společné mysli

Zdroj - kniha Montril - Cesta začíná, Šárka Uhrová


Jednotná mysl

Ráda bych ještě zmínila jednu zajímavost, o které budu mluvit ve třetím díle Montril - případ, kdy člověk vymyslel "něco", ale zemřel a "něco" nedokončil. Až se narodí znova, napojení na myšlenku zůstane, ale je "neaktivní" - jako nepoužívaná silnice. Možná se neobnoví, možná ano ("zaktivuje"). Možná to člověka bude někam táhnout, aby se náhle rozpomněl (aniž by si uvědomil, že si vzpomněl; spíše "ho osvítí komplexní nápad"). Na původní myšlence tedy bude pracovat dál a snad ji i dokončí.

V případě Černého řádu jsou pak specializace na Jednotnou mysl, lidé, kteří jsou schopni vědomě "cestovat" a "pátrat" v mysli a zprostředkovat tak různé informace - nejen v "části pro planetu Zemi".

Tímto jsem chtěla vysvětlit gesto, které dělám, když někomu vysvětluji, kde beru informace. "Ne tady," říkám a ukazuji si na hlavu, "ale tady," dodávám a pokládám si dlaň na hruď.

Vědomý přispivatel do Jednotné mysli
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama