Listopad 2016

Doprovodný prodej

29. listopadu 2016 v 17:30 | Montril Sharon |  Novinky


Součástí autorského čtení byl i doprovodný prodej. Aby nebyly tyto možnosti jen pro návštěvníky, rozšiřuji doprovodný prodej i sem.

Brožurka zajímavostí

Brožurka zajímavostí shrnuje zajímavosti z mé literární tvorby od druhé třídy na ZŠ až do mé poslední knihy. Zajímavosti k vývoji Nosičů smrti i příběhu Montril a jejich postav, básnické, novinářské a soutěžní informace i zajímavosti z celkového zákulisí.Placka

Placka s logem MontrilZáložka

Záložka s logem Montril.Ceníček

Brožurka zajímavostí - 30 Kč
Placka - 20 Kč
Záložka - 10 Kč

Poštovné a balné 20 Kč.

Pokud je/jsou brožurka/placka/záložka součástí objednávky knih, poštovné ani balné se nenavyšuje.
Kosmologie - Jednotná mysl a Společná mysl

26. listopadu 2016 v 22:28 | Montril Sharon |  Kosmologie

Na autorském čtení jsem zmínila, cituji se: "… já nemám zdroj informací. Nemám načtené knihy o mytologiích, kosmologiích, filozofie, náboženství, esoteriku… Nevysávám jiné knihy a nepoužívám jejich informace pro svoji tvorbu." To říkám s čistým svědomím.

Tento článek využiju k tomu, abych jemně a opatrně a nejistě nastínila možný zdroj všeho, co je obsaženo v mých knihách (zejména v příběhu Montril). Možný, ale ne jistý, prosím, zdůrazňuji…


Článek je tentokrát proložený nejen obrázky, ale i ukázkami z prvního dílu Montril (Cesta začíná).

Společná/Jednotná mysl

Společná mysl

V knihách Montril se tento pojem objevuje a v prvním díle dokonce Siana s Vamem do Společné mysli cestují.

Co to ovšem je… (?)

Společná mysl je prostor, kam se projeví každá myšlenka, která se objeví v mysli každého člověka "uvězněného" ve Starém Koloběhu. Metaforicky řečeno je to obrovská "databáze" všech myšlenek, které se zrodily ve Starém Koloběhu.

Společná mysl se pomyslně dělí na několik částí. V knize, ukázka viz níže, ji připodobňuji k jezeru.

Jeho hladina představuje nejčerstvější a/nebo nejslabší myšlenky. Tyto myšlenky, pokud nejsou dále "živeny", postupně "vyprchají" (například onen nějaký nápad, který byl zapomenut), přesto zůstanou uložené. V hloubce metaforického jezera jsou nejsilnější, nejzarytější, nejstarší myšlenky (například myšlenky, které vznikly předávno, ale předávaly se mezi lidmi, až se "usadily" a existují stále - první, co mě napadá, například Newtonovy zákony. Byly vymyšleny a přetrvaly.).

Nicméně jsou myšlenky, které jsou všeobecně známé (zná je větší množství lidí), známé (zná je jen určité množství lidí) nebo neznámé (zná je třeba jen tvůrce).

Všichni víme, že tlukoucí srdce znamená, že je člověk živý. Většina lidí ví, že život není jenom jeden. A jen někteří vědí, proč se narodili, co je údělem člověka na planetě Zemi.

Ilustrativní a metaforické zpodobnění Společné mysli

(Poznámka - nemusíte se pozastavovat nad tím, že pojem z knihy vysvětluji příklady ze Země. To je v Montril normální, umožňuje mi to "pozemskými pojmy vysvětlit fungování Starého Koloběhu a kosmologie příběhu".)

Ve Společné mysli jsou ale i bráněné informace. Síla obrany se odvíjí od důležitosti myšlenky a od schopností tvůrce myšlenky (obranu vytvořit). Pokud ten, kdo po nějaké informaci pátrá, obranou projde, získá informaci. Obranu ale také prorazit nemusí a odnese si následky (například Nikolas dokonce zaplatil za získání informace svým životem).

Dále je Společná mysl symbolicky barevně rozlišena (pozor, ne rozdělena). Černě znázorněné myšlenky v jezeře patří Kroenovy a jeho výtvorům, bílé naopak patří "těm na druhé straně" - "bohům" a lidem.


Ukázka - Vam vysvětluje Sianě, co je Společná mysl, před tím, než do ní vstoupí


Zdroj - kniha Montril - Cesta začíná; Šárka Uhrová


Společná mysl


Jednotná mysl

Tato mysl je jednotná pro celý vesmír. Každý, kdo existuje a je schopen myšlení, do této mysli přispívá. Když se stáhneme jen na planetu Zemi, každý příslušník lidské rasy je jako pisatel, který přispívá na internet. Mysl je metaforicky řečeno internet, kam lidé píšou články a příspěvky (vytváří myšlenky) nebo je komentují (připojují se k již existujícím myšlenkám a "posilují je").

Myšlenky některých lidí jsou "lahodivé" a nachází celou řadu následovníků. Jiné myšlenky jsou nepochopené a zůstávají v Jednotné mysli osamocené. Ale nezanikají. Lze je najít a poznat.

Tento prostor je plný nepředstavitelného množství myšlenek. Stejně jako na Společnou mysl, i na Jednotnou se lze napojit a hledat v ní. Princip a postup jsou stejné, v případě Jednotné mysl je obojí popsáno v prvním díle Montril.

Hledaná a nalezená myšlenka/informace

Napojení na Jednotnou mysl je nevědomé, ale existuje. Pokusím se ho popsat na příkladu.

Človíček dostane nápad, že vyrobí ptačí budku. Sotva ví, jak se přitlouká hřebík. Koupí si prkýnka, sedne si k dílu a uvažuje, jak na to. Když v tom dostane nápad! - drobný příkládek nevědomého napojení na Jednotnou mysl. XY lidí už stloukali ptačí budku, ten postup je "zažitý"/"ukotvený". Človíček přemýšlel (pátral) a dostal nápad (našel).
Ne nadarmo se říká, že to, co člověka napadne jako první, je správně.

Možná si někteří dokážou představit možnosti vědomého napojení na Jednotnou mysl.

V knize Montril, konkrétně ve třetím chystaném díle, je dokonce možné najít myšlenku a vypátrat jejího autora (pokud je živý, a pokud není, tak ty, kteří jsou s myšlenkou spříznění).


Ukázka - Vam vysvětluje Lomarovi fungování Společné mysli

Zdroj - kniha Montril - Cesta začíná, Šárka Uhrová


Jednotná mysl

Ráda bych ještě zmínila jednu zajímavost, o které budu mluvit ve třetím díle Montril - případ, kdy člověk vymyslel "něco", ale zemřel a "něco" nedokončil. Až se narodí znova, napojení na myšlenku zůstane, ale je "neaktivní" - jako nepoužívaná silnice. Možná se neobnoví, možná ano ("zaktivuje"). Možná to člověka bude někam táhnout, aby se náhle rozpomněl (aniž by si uvědomil, že si vzpomněl; spíše "ho osvítí komplexní nápad"). Na původní myšlence tedy bude pracovat dál a snad ji i dokončí.

V případě Černého řádu jsou pak specializace na Jednotnou mysl, lidé, kteří jsou schopni vědomě "cestovat" a "pátrat" v mysli a zprostředkovat tak různé informace - nejen v "části pro planetu Zemi".

Tímto jsem chtěla vysvětlit gesto, které dělám, když někomu vysvětluji, kde beru informace. "Ne tady," říkám a ukazuji si na hlavu, "ale tady," dodávám a pokládám si dlaň na hruď.

Vědomý přispivatel do Jednotné mysli

Fotografie z autorského čtení 16.11.2016, Městská knihovna Písek

24. listopadu 2016 v 14:58 | Montril Sharon |  Novinky
Přeji pěkný den,

ráda bych upozornila na rozšíření galerie tohoto blogu o fotografie z autorského čtení, které proběhlo minulý týden. Děkuji své kamarádce Pavlíně Seberové za skvělé fotky a Karolíně Vobořilové za účast v programu. A velkou poklonu posílám všem, kteří se přišli podívat. Více jak 30 lidí se zúčastnilo tohoto mého malého úspěchu.

Děkuji.


Galerie je ke zhlédnutí
ZDE


Kompletní galerie je k dispozici na FB skupině
ZDE


Video bude během prosince.Jak probíhalo autorské čtení

18. listopadu 2016 v 10:23 | Montril Sharon |  Novinky
Moje vůbec první autorské čtení - na žádném jsem nebyla ani jako host. Pečlivá příprava byla zrazena. Měla jsem přichystanou prezentaci, ovšem nebyl projektor. Říkala jsem si, že nejhorší, co se může stát, je to, že na čtení nepřijdu. To, že jsem neměla k dispozici podporu v podobě prezentace, nakonec, podle mě, dopadlo dobře. Při každé akci se snad vždycky něco pokazí :)

Čtení bylo uvedeno písní z Kuby, skutečně krásnou skladbou. Hudební vstupy měla ve svých rukách Karolína Vobořilová a její krásný hudební nástroj - kytara.

Původně jsem měla v úmyslu seznámit hosty s "tisíci a jednou zajímavostí" z oblasti mojí tvorby. Tyto zajímavosti jsem nakonec shrnula do Brožurky zajímavostí, o které bude řeč v jiném článku. Pojala jsem čtení z druhé strany a vzala hosty ne do zákulisí tvorby, ale do podstaty mých třech knih.

Abych nic neprozradila ze čtvrté knihy, nemluvila jsem o ní pro jistotu vůbec. O ostatních knihách jsem vyprávěla ne, jak vznikly - to je v brožurce - ale o čem jsou. To, co je zjevné, čtenáře "trkne" hned. Ale pak jsou věci, které si nelze přečíst, ty se musí vycítit, pochopit nebo domyslet.

V knize Povoláním likvidátorka se odráží můj tehdejší pohled na svět jako takový, na jeho společnost a systém. A samozřejmě kniha nabízí řešení takového stavu. To je zjevné. Dále jsem mluvila o největším lidském strachu, kterým je - podle mě - strach ze ztráty, strach ze smrti. To je v knize také zjevné. Co je už trošku v pozadí, je skutečnost, že je to příběh o cti. Čest je pojem, který dávno ztratil na hodnotě. Sama jsem se o tom několikrát přesvědčila. Kniha Povoláním likvidátorka je příběhem o cti.

Druhý díl Nejvyšší oběť byl na ty "informace v pozadí" bohatší. Když se budu citovat "Vsadím boty, že kdybych se koholi z vás zeptala, kdo jste, dostávala bych odpovědi jako - jmenuji se tak a tak, dělám tohle, zajímá mě tohle, moje koníčky jsou, mám ráda, nemám ráda, jsem taková a taková. A já bych se na vás koukala, kývala hlavou a zeptala bych se - a kdo jsi?" Hlavní postava Daliena si velice dobře uvědomuje, kdo je, co je zač, jaká je a proč taková je, jaké jsou jeji silné a slabé stránky, ví, co dokázala, čeho je schopná a kam chce jít. Ona totiž podvědomě ví, kým je ve své niterné podstatě - odpověď je uvedena nepřímo v dovětku knihy. Dále je kniha o rozhodnutí, o přijetí. Když jsme u hlavní postavy, tato je mnohem mocnější než královna sama, má větší respekt a autoritu a obě dvě to moc dobře vědí. A královna sází hodně na to, že Daliena vědomě přijala svoji roli jako "druhé ženy království", rozhodla se pro ni a nemá zájem se "cpát někam jinam". Samozřejmě pak příběh vykládá, co je Nejvyšší oběť (jak je popisována v učení "bohyně" Diantis). O Nejvyšší oběti už byla zmínka přímo ve článku o "bohyni Diantis → ZDE ←.

Po této první částí, která byla završena hudebním vstupem, následovalo povídání o knize Montril - Cesta začíná. Příběh vznikal osm let a je v něm naprostá většina informací, které mám. Abych se vyhnula sáhodlouhému povídání, o čem kniha je, ukázala jsem na základě recenzí čtenářů, jak je kniha vnímána - "prostě" příběh; vytáhnutí potřebných informací; zdroj informací; učebnice. Dále jsem ukázala na extrémním příkladu, co za informace je v knize ukryto. Zmínila jsem zajímavost, že nemám zdroj informací ani zdroj inspirace, ale pouze zdroj slov.

Hudební vstup oddělil výkladovou část od části recitační. V rámci Dne poezie jsem přednesla dvě své básně - Bezejmenná V a Padá déšť. Karolína se podělila o pět svých básní ze dvou knih, z toho jedna byla její sbírka básní.

Následovalo samotné autorské čtení. Četla jsem dvě ukázky o nové postavě jménem Gem. První byla o tom, co se stalo za změnu, že se Gem stává ústřední postavou knihy. Druhá byla o rituálu, který se odehrával v plazmatické sféře, aby si Gem dokázala se změnou poradit.

Celá událost byla focena a natáčena mojí kamarádkou Pavlínou Seberovou, můžete se těšit nejen na fotky, ale také na video.

Po čtení jsem se přesunula do doprovodného obchůdku a nakonec jsme se s fanoušky, čtenáři, přáteli a hosty vydala do podniku Vykulená sova k posezení. Rezervace pro deset lidí byla málo, museli nám přisunout další dva stoly :)

Bylo mi ctí poznat čtenáře a fanoušky, kteří mě znají z knih a já je z chatů na FB, osobně. Velikou ctí a já děkuji, že za mnou (nejen oni) vážili cestu.

Hostů bylo přes třicet, dávali pozor a nezaregistrovala jsem jediné zívnutí :D


Brzy se můžete těšit na fotografie.

Montril - Cesta končí

17. listopadu 2016 v 17:15 | Montril Sharon |  Novinky

Montril - Cesta končí


Včera na autorském čtení spatřila světlo čtenářů má čtvrtá kniha. Druhý díl z příběhu o Montril se přesouvá z potopeného ostrova Atlantida na Ariban, konkrétně do Druhé kupole, kde ovládají aribanské podsvětí tři sourozenci - Alexandro, Gem a Aero. To, co se stalo Gem, nejslavnějšímu žoldáku, že se museli Montril se zbylými Terineree a Morionem, tělem s vědomím Správce vesmíru, přesunout na jinou planetu, dovede proroctví do konce. Krystalové Srdce, zdroj Práva vzniku a Práva zániku Envataru, čeká. A otázka imploze vesmíru? Kdo ví... ?


Název: Montril - Cesta končí
Počet stran: 296
Autorka: Šárka Uhrová
Obálka: Julie Jursová
Žánr: "Fantasy"
ISBN: 978-80-7453-769-1
Zajímavost: První náklad knihy Montril - Cesta končí obsahuje povídku o tom, jak vznikl Starý Koloběh. Tato povídka vyjde pouze v prvním nákladu knihy a je určena především pro ty, kteří mají první díl, a pro stálé čtenáře. Povídka více nevyjde ani nebude zveřejněna.

Cena: Odvíjí se od počtu kusů v celkové objednávce, 250-300 Kč; orientační a očekávána cena je 250 Kč
Poštovné a balné (platba převodem/dobírka): 60 Kč/podle částky sdělené na poště, cca 90 Kč
PDF verze: 150 Kč (zasílám na e-mail)


Anotace
Druhý díl stojí na základech svého předchůdce a rozvíjí ho. Je zaměřený především na plazmatickou sféru Světa (jemnohmotu/pocity/emoce), rozšiřuje znalosti o dalších obyvatelích vesmíru i Světa a odhaluje netušené možnosti lidských bytostí. Hmota, hmotná sféra, dokonce ani plazma pro takové lidi není žádnou překážkou. Kniha je rozložena do dvou hlavních a dvou vedlejších dějových linií, které se nakonec spojí v jedinou. Odhaluje také další informace o Černém řádu a jeho možnostech a prozrazuje, jak vznikli Nosiči smrti (čímž dává základy knize Povoláním likvidátorka a navazující knize Nejvyšší oběť).


Obálka knihy Montril - Cesta končí

Plakát k autorskému čtení

10. listopadu 2016 v 18:44 | Montril Sharon |  Novinky
Oficiální plakát Městské knihovny Písek k příležitosti mého autorského čtení.Zároveň se s kamarádkou, kytaristkou Karolínou Vobořilovou, zapojíme do programu knihovny ke Dni poezie.


Aktualita 22 - Pozvánka v novinách a na zpravodajském serveru

6. listopadu 2016 v 17:08 | Montril Sharon |  Aktuality
Dobrý den,

tento týden vyšel v novinách Písecké postřehy rozhovor s mojí maličkosti o mých knihách a chystaném autorském čtení. Dále se pozvánka na čtení objevila na webových stránkách časopisu Písecký svět.

ZDE

Budu se na všechny těšit :)Kroen

5. listopadu 2016 v 14:00 | Montril Sharon
Dvanáctým bohem Starého Koloběhu je Kroen. Vznikl jako poslední a jeho původním úkolem bylo definovat (či spíše programovat) Starý Koloběh. To zahrnovalo dohlížení na rasy a druhy žijící v Koloběhu nebo vstupující do Koloběhu. Měl Koloběh obohacovat o "novou" krev, dbát na to, aby nedošlo k propojení lidí uvězněných v Koloběhu s okolními zeměmi, a dohlížet na působení ostatních bohů (aby se neprojevovali v Koloběhu víc, než je nutné, nebo naopak méně).

Nikdy nevznikla jeho svatyně a on sám na sebe nikdy nebere hmotnou podobu.

Říká se (či spíše je takto vysvětlováno), že při jeho tvoření otřásla Envatarem samotným vibrace války, ve které se ocitla entita "větší" než Envatar; ze které Envatar sám pochází a kterou definuje. Vibrace války, tvořena stovkami dalších vibrací (v Koloběhu se říká "vibrace války spolu se vším, co k válce patří."), se stala Kroenovou součástí.

Slovo "součást" je samo o sobě nedostačující. Válka se stala Kroenovou závislostí. Byl "z války utvořen", musel se jí tedy "živit", aby "přežil". Stalo se jeho podstatou války vyvolávat. Je válkou samotnou. Kde je on, je válka.

Kroen

Díky/Kvůli tomu, čím Kroen je, je pochopitelné a přirozené, že se od ostatních bohů oddělil a "chtěl" působit sám. Kam šel Kroen, tam šli všichni ostatní bohové. Místo toho, aby plnili své vlastní účely, museli vyrovnávat šílené působení svého "bratra". Tento příšerný chaotický prvek byl Envatarem uzavřen do Starého Koloběhu.

Stalo se mnoho hrozivých událostí, než byl Koloběh vytvořen. Vymíraly celé planety. Oheň spaloval ty, které hostily život. Lidstva umírala na samotných počátcích svého vývoje. Envatar proto uzavřel Kroena a jeho "sourozence" do přísného "vězení". Aby byla uspokojena Kroenova potřeba po válce, "vězení" se vždy vztahovalo na určitou část planety, kde lidé začali mezi sebou bojovat a válčit. Jelikož se jednalo o významné narušení Rovnováhy, bylo určeno, že se bude "vězení" přesouvat.

Kroen je vynalézavý a rychle se naučil pohybovat se ve svém omezeném prostoru. Jeho působení dosáhlo takových šílených projevů, že byl bohům dán nový účel. Dostali za úkol "uměle" vytvořit prostor, ve kterém by se mohl Kroen projevovat. Šlo o další značné narušení Rovnováhy a trvalo dlouho, než se bohové naučili toto narušení vyrovnat. Jednalo se o další zranitelné šlápnutí vedle, a tak se Koloběh, jak lidé vyskytující se ve "vězení" svůj "domov" nazvali, přesunul na ostrov.

Přesun na ostrov s sebou nesl zásadní problém - válka netrvala dlouho. Koloběhy trvaly krátce. Envatar nakonec rozhodl vyzvedávat ze dna moře nové ostrovy. Zde se vytvořil nový život určený jen pro to, aby měl Kroen potravu. Současná podoba Koloběhu je výsledkem miliard let vývoje.

Starý Koloběh vznikl "právě kvůli" Kroenovi. Přizpůsobuje se jeho potřebám, jeho podstatě. Ale musí být zmíněno, že mu za to nikdo nedává vinu. Nikdo z bohů k němu necítí zášť nebo nenávist. Stalo se, co se stalo. Vše má svůj důvod a nic se neděje náhodou.

Po určitém čase se začaly objevovat myšlenky na ukončení Starého Koloběhu. Černý řád po tom dokonce začal pátrat, jak to udělat. Envatar jako tvůrce Koloběhu nemůže své dílo zničit, nemá Právo zániku. Proto se rozhodl vložit energetický rezervoár Koloběhu do Krystalového Srdce. "Vzal" Právo vzniku a vložil do ho předmětu, který umístil neznámo kam do vesmíru. Právo vložené do objektu skýtá možnost Koloběh ukončit, pokud se zničí zdroj jeho energie, jádro "vězení". Zde už Právo zániku existuje.

Kroen II

Umístění Krystalového Srdce je nejvíce utajovanou informací v galaxii, někteří říkají, že na celém Světě. Kroen samozřejmě pátral rozličnými a velice vynalézavými způsoby po Srdci, snažil se určit jeho polohu. Kdyby ho získal do své moci, nikdo se neodvažoval pomyslet, co by se stalo. Co by se stalo, kdyby válka sama dostala klíč ke svému vlastnímu omezení.

Jak bylo řečeno na začátku, původním úkolem Kroena bylo "programování" Starého Koloběhu a dohlížení nad rasami. Je tedy pochopitelné, že Kroen postupně vytvořil sedm ras nemrtvých a jejich sedm Pánů. Vytvořil démony a jejich vůdce. Vrcholem jeho díla byl vznik démonky Várotnovo a jejího nemrtvého bratra Vrátrnoka, kteří byli důvodem vzniku Montril. Koloběh tak postupně krystalizoval do současné podoby.

Kroen nemá žádnou svatyni, učení ani vykladače. Jím samotným se zabývá akorát Černý řád.

Kroen díky tomu, že nesestupuje ani do plazmy, ani do hmoty, neudržuje ostrov ani život na něm, má ohromnou moc a sílu. Díky síle své vibraci války má ohromný potenciál a v Poslední bitvě, kdy proti němu "bojují" ostatní bohové, je "poražen" "jen" proto, že je to "tak dáno".

Ze spisů Černého řádu
Kroen je skutečně pozoruhodnou entitou, jejíž existence je "běžnému" člověku "nevysvětlitelnou a nepochopitelnou" záhadou. Přesto je její bytí zcela logické. To, co je tvořeno, musí mít svůj protiklad. Envatar dobře věděl, usuzujeme, co se odehrává s místem, odkud pochází. Netroufáme si říct, že záměrně - kdo by mohl znát pohnutky Tvůrce?! - nicméně s jistým vědomím stvořil Kroena v době "války" svého vlastního stvořitele s něčím jiným. Kdyby Kroen vznikl, jak bylo zamýšleno, kvůli dodržení Rovnováhy (neboť "bohové" měli za úkol působit ve hmotě) by musel vzniknout i nějaký jejich protiklad. Proti této mé teorii vystupují teorie jiné, například ta, že působení energetických entit ve hmotě nespadá do působení Rovnováhy; nebo ta, že to, jak se energie projevuje ve hmotě, nepotřebuje mít protiklad, protože je energie vším.

S Kroenem je nesmírně, skutečně nesmírně náročné spolupracovat. Řada členů řádu zemřela i "zemřela". Nakonec se ale podařilo vyvinout způsob, jak se s Kroenem bezpečně spojit. Jeho slova nelze nazvat učením v pravém slova smyslu, přesto spisy obsahující jeho výklad a názory stojí za čas. Jde o vyjádření "negativní" energetické bytosti! Bytosti, jejíž podstatou je válka - zabíjení, mrzačení, trýznění, mučení, ničení, nemilosrdnost, strasti, hrůzy, bolest a strach. Nejedná se jen o válku, jak je známa ve hmotě, ale i o válku duchovní a duševní. Sebemučení, sebeničení, boj se sebou samým, totální oddělenost, úpadek, hrůznost… Kroen je součástí Světa, a ač to může neznalému a nevzdělanému připadat zvrácené, zavrženíhodné a odporné, i hrůzy jsou součástí bytí ve hmotě, kde vládne Rovnováha. Zavírat před takovými věcmi oči "jenom" proto, že to není příjemné, je popírání duality i jednotnosti.

Spisy Černého řádu, které se Kroenem zabývají, mají speciální název "Kroenovy spisy" a patří k nejvzácnějším spisům. Jejich okleštěné verze jsou k dispozici všem, původní a nezměněné spisy jsou k dispozici těm, kteří složí zkoušku, a jsou vedeny pouze ve Společném jazyce.


Nová recenze na knihu Povoláním likvidátorka

3. listopadu 2016 v 20:52 | Montril Sharon |  Novinky
Před pár dny jsem se virtuálně seznámila s mladou slečnou, fanynkou mých knih. V rámci konverzace mi prozradila, že napsala recenzi na moji první knihu s názvem Povoláním likvidátorka.

Ráda bych se o tuto recenzi podělila a upozornila tak na půvabný literární talent člověka, který stojí na začátku své spisovatelské cesty.

Recenze je k přečtení
ZDE
Aktualita 21 - Rozhovor v novinách

1. listopadu 2016 v 19:10 | Montril Sharon |  Aktuality
Přeji všem pěkný den,

zítra, tj. středa 2.11.2016, vyjde v novinách Písecké postřehy rozhovor s mojí mačlikostí včetně pozvání na autorské čtení a hrubého přiblížení mé tvorby.


Konec aktuality,

Montril Sharon