Ilustrace

8. října 2016 v 15:28 | Montril Sharon
Svůj um a talent propůjčili mým knihám vedle autorek obálek → ZDE ← další umělci.


1. Vojtěch Moonroot Doubek
Tvůrce přebalů alb a log metalových skupin z celého světa, mladý a talentovaný umělec z Brna s velikou představivostí a citem pro barvy. Dostala jsem na něj tip od jedné čtenářky, členky jádra "mého fanklubu". Moonroot využil svůj talent a inkoustem vytvořil svou představu Montril Lomara, syna "boha" válek Iriona (o Irionovi více → ZDE ←). Jako správný metalista a umělec se rozhodl do kresby zakomponovat jednoho z Pánů nemrtvých - Pána mátoh, "oživlých" mrtvých těl. Galerii tohoto netradičního umělce si můžete prohlédnout například → ZDE ←.


2. Tereza Soukupová
Za spolupráci s touto výjimečnou mladou umělkyní vděčím právě Veronice Balounové. Velice šikovná kreslířka, která má na svém kontě řadu krásných, velice působivých kreseb. Nakreslila pro mě hned tři ilustrace, které přinutí člověka podívat se do jejich hloubky. Dvě provedení Montril Siany, jednou kresba celé postavy, podruhé portrét, ze kterého příjemně přechází oči i mysl; a jednou zobrazení démonky Várotnovo, bytosti stvořené z ohně nenávisti a zloby. S tímto náročným úkolem si poradila s nadhledem a výsledná kresba je skutečně působivá. Na tvorbu této nadějné kreslířky se můžete podívat → ZDE ←.


3. Adéla Carasová
O schopnostech této mladé ženy vím mnoho, znám ji málem celý život. Její neuvěřitelný smysl pro cit okamžiku mě přiměl nabídnout jí jedny z nejtěžších témat na zobrazení. Z několika možností, co bych si od ní přála nechat vytvořit, si zvolila zobrazení plazmatických bytostí. Jedná se o démony neznámého pražského domu, kde žijí zlomení a zničení lidé. Má drahá přítelkyně nezklamala, její ilustrace tlumí srdce, svírá žaludek a mrazí po celém těle. Je mi ctí mít její tvorbu ve své knize a věřím, že ilustrace se svým ledovým citem dotkne každého. Adéla Carasová je zároveň vůbec první ilustrátorkou mých knih, její zobrazení Indinie v prvním díle Montril je povedené a téměř jako v mé představivosti.


4. Zuzana Uhrová (shoda jmen čistě náhodná :))
Zuzana kreslí a maluje "od tak maličkého mrněte, že si vůbec nepamatuju, že bych někdy netvořila". Láska ke kreslení ji dohnala k přihlášení se na obor "animace a vizuální efekty", protože je nejblíže kresbě. Kresba v pohybu... To jí přišlo fascinující. Teprve na vysoké škole se dostala k tvorbě obrázků na PC (pomocí tabletu), nicméně pořád se cítí silnější v reálné tvorbě než v počítačové (papír, plátno). Animaci naopak raději dělá počítačově. Nyní se živí animací na plný úvazek, dělala například na seriálu pro stream "Mrazivá tajemství" a momentálně dělá v jiném studiu na celovečerním filmu podle komiksu "Čtyřlístek". Kvůli animaci poslední dobou na kresbu a malbu trochu "kašlala", ale chystá se k ní zase vrátit, protože jí chybí J ("A navíc mě začal přítel dost slušně předhánět ve svých uměleckých dovednostech. A to teda ne! :D") 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama