Významní členové Černého řádu

7. února 2016 v 9:32 | Montril Sharon

Významní členové Černého řádu

vystupující v příběhu Montril

V prvním díle vznikající trilogie Montril je možné setkat se s několika významnými členy Černého řádu. Při této příležitosti uvedu i členy, kteří se vyskytují i ve druhém díle.

Článek vznikl jako vyjádření poděkování za spolupráci s řádem a za poskytnutí informací a spisů.

Dovolím si přidat i několik zajímavostí.


Marita Inguol

V popředí prvního dílu stojí mistryně Marita Inguol. Je jedním z několika lidí, kteří pamatují první Koloběh, navíc do něj vstoupila dobrovolně. Pamatuje si každý Koloběh, který kdy existoval, a využívá jich k vlastnímu rozvoji.

Už tehdy když Koloběh vzniknul, byla členkou řádu a díky své nebývalé povaze se poměrně rychle vypracovala na mistryni. Původně bylo jejím úkolem udržovat Rovnováhu mezi Koloběhem a obyvateli planety, na které se Koloběh usadil. Úkol to byl náročný, Marita se hodně vzdělávala, aby byla schopna úkol zastat.

V knize vystupuje především jako velekněžka bohyně Mrie. Marita dřela, aby byla schopná vydržet tuto roli poté, co byla bohyně unesena a mučena. Plně se oddala novému úkolu, Koloběh a jeho obyvatelé byli natolik zaběhnutí - a hlavně izolovaní na ostrově - že nebylo tolik nutné zasahovat do soužití Starého Koloběhu obyvateli blízkých zemí. Její původní úkol na sebe nakonec zcela převzal Nejvyšší bůh.

Než došlo ke změně, byla nezbytným článkem při přeměnách lidí na Terineree. Geraldina je poslední, kdo proměnou prošel, a kvůli komplikacím, které Marita nedokázala včas odstranit, nemá Geraldina Maritu zrovna v oblibě.

Marita využila svůj neustále se opakující život do poslední možnosti. V rámci řádu se stala velmi váženou a důležitou osobou. Její postup byl nicméně pozdržen mnoha životy, kdy se vzdělávala pro roli velekněžky bohyně Mrie. Dokáže se spojit s energetickými bytostmi a zlehka studuje u První rasy. Dál se zatím nedostala.

Místo narození: Planeta zrození (přezdívka, řádové označení neznalému nic neřekne)
Věk dominantního těla: Dožívá se nejvíce čtyřiceti let
Hlavní záliba: Výroba šperků a luxusního zboží
Prozrazení: Byla na hudebním vystoupení nejlepších pěvců a hudebníků Sedmého vesmíru.Velmistr Černého řádu pro Stmir

V knize je to nepříliš výrazná postava. Velmistr vede Černý řád od prvního Koloběhu, do kterého vstoupil dobrovolně. Je to tichý a nenápadný muž, zdá se, že s nicotnou mocí a ambicemi.

Velmistr je ale velmi studovaný člověk. Dostal se tak daleko, že žije v těle jen tehdy, když existuje Koloběh. Rozhodl se být součástí Koloběhu od jeho vzniku do jeho zániku, v praxi to znamená, že jakmile vznikne na ostrově život, velmistr se ihned vtělí a vede řád ve Stmiru. Díky své vzdělanosti je schopen obývat jedno tělo po celou dobu existence Koloběhu. V době, kdy Koloběh existuje pouze ve své energetické formě, se zabýval studiem plazmatických bytostí, nyní se zaměřuje na studium tohoto vesmíru. Své poznatky sepisuje pro potřeby řádu a diskutuje s dalšími znalci.

Je velmi uznáván pro svou vazbu na Správce vesmíru.

Místo narození: Planeta zrození
Věk dominantního těla: Dožívá se nejvíce jednoho tisíce let (podle délky Koloběhu)
Hlavní záliba: Všelékařství
Prozrazení: Doplaval na dno nejhlubšího oceánu v galaxii


Mairead

Ve druhém díle se seznámíte se třemi význačnými členy Černého řádu.

Mairead se od malička zabývala klasickými tématy zvídavých mladých mozků - kineze, astrální cestování, energie, různé bytůstky apod. Zašla tak daleko, že začínala pronikat do ovládání kinezí, začala je ovládat.

Díky tomu ji vyhledal Černý řád a začal ji v tomto oboru vzdělávat. V současné době je Mairead jediným člověkem na planetě, který se dostal tak daleko. Plně ovládá všechny základní i nadstandardní kineze, cítí energie a dokáže je stopovat a vytvářet podle stop rekonstrukce, které je schopna telepaticky přenášet. Své schopnosti využívá na různých misích.

Své poznatky šetrně sepisuje a zveřejňuje pro všechny zájemce o tyto obory, kteří nejsou členy Černého řádu.

Místo narození: Planeta Země, Irsko
Probuzena: Ne
Uvědomění: Ano, získané vzděláním
Základní energetický stupeň: Čtvrtý (znalost i praxe)


Vincenc

Aktivně se věnuje jazykům, řečnictví, diplomacii, vztahům a politice. Vybudoval si schopnost čtení ve všech bytostech - řeč těla, řeč emocí, řeč energie. Dokáže číst myšlenky a používat telepatii na značné vzdálenosti. Je členem meziplanetárních organizací a neutrálním zástupcem planety Země na různých setkáních. Dokonale ovládl Společný jazyk.

Díky svým posledním úkolům se stal legendou. Je vynikajícím vyjednavačem, řečníkem, manipulátorem a diplomatem. Překračuje neutralitu Černého řádu tím, že hájí zájmy planety Země a jejích obyvatel.

Meziplanetárně vzdělává členy řádu v oblasti jazyků a komunikace.

Místo narození: Planeta Země, Norsko
Probuzen: Ano
Uvědomění: Ano
Základní energetický stupeň: Čtvrtý (znalost)


Adela

Ve druhém díle Montril je Adela tím "nejvyšším", co může Černý řád nabídnout. Působí na poli biokinezí, které zvládla tak mistrně, že dokáže manipulovat s vnitřními procesy svého těla. Je zároveň nejstarším člověkem v naší galaxii, své tělo obývá přes půl miliónu let.

Navíc je jednou z maličké hrstky lidí, kteří dokážou putovat sférami Světa bez toho, aby museli přijít o fyzické tělo. To je považováno za tak vzácné a náročné, že dělá Černý řád Adele ústupky při jejím působení na Aribanu. Sem se rozhodla přesunout na základě informací ze Světových sfér - má přístup k jedněm z nejvyšších znalostí Světa.

Díky svým schopnostem je velmi váženou a cennou členkou Černého řádu.

Místo narození: "Planeta vlků"
Probuzena: Ano
Uvědomění: Ano
Základní energetický stupěň: Čtvrtý (znalost i praxe)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama