Mysl, Vůle a Intuice

2. ledna 2016 v 19:14 | Montril Sharon
V tomto článku si troufám velmi stručně a obecně seznámit se třemi nástroji tři těl člověka, jak o nich nepřímo píšu v Montril.

Mysl


Mysl zná každý, troufám si říct, že každý člověk ji denně používá. Mysl je dvousečná zbraň, skvělý sluha, ale zlý pán.

Mysl je jak analytický, tak umělecký nástroj. Mysl rozebírá vše na nejmenší detaily, stejně tak z detailů vytváří.

Mysl je nástroj hmoty; hmotného těla. Mysl pracuje s tím, co tělo pozná. Zpracovává informace ze všech pěti smyslů. Zpracovává podněty z hmotné sféry, hodnotí je, vytváří úsudky a závěry a své výsledky si ukládá.

Mysl sídlí v hlavě a funguje na základě elektrických impulzů v mozku. Je brilantním nástrojem toho, kdo s ní umí pracovat a dokáže ji usměrnit. Ale je zlý pán člověka, kterému je lhostejná. Pokud není Mysl používána, je zneužívána. Je zneužívána nikoli jejím majitelem, ale lidmi okolo a manipulačními nástroji těch, kteří řídí tento svět.

Stačí nasadit onoho "brouka do hlavy". Vypustit informaci, která Mysl "nastaví" a ta dále zpracovává svého majitele. Prostě mu naprogramuje "hlavu" a utvoří tak jeho názory.

Manipulátoři využívají myšlenkových pochodů člověka k tomu, aby ho zpracovali a přiměli udělat to, co chtějí. Dají Mysli podnět - video, slovo, fotografii - přidají komentář a zbytek nechají na člověku.

(viz Celý článek)Mysl používající lidé jsou vůči těmto "primitivním" způsobům odolnější, prostě se nad záležitostí zamyslí a přehodnotí ji.
Žije se ve hmotném světě, ve hmotné sféře, jedná se o dominantní realitu. Mysl je spojnice mezi jednotlivcem a touto sférou, je nástrojem hmotného těla.

P.S. Je rozdíl mezi Myslí a Fantazií.


Vůle


Při používání Vůle, ačkoli to nemusí být pravidlem, lze cítit, že sídlí "v" srdci. Je to síla v hrudi, která umožňuje korigovat způsob života. Usměrňuje životní cestu, dává sílu pracovat na chybách a na emocích.

Vůle je nástroj jemnohmoty, plazmy. Umožňuje vnitřní rozvoj, uvědomování si prožívání a zdokonalování bytí. Uklidňuje vyhrocené emoce, harmonizuje a uvolňuje. Jelikož jde o nástroj, musí být Vůle používána k účelům, pro které existuje. Pokud není využívána, leží ladem a bez efektu, nebo s minimálním.

I na Vůli může být útočeno manipulátory a tzv. "citovými" vyděrači. Pokud si to správně nezhodnotí Mysl, je Vůle slabou "zbraní", ale stále je možné se záměrně vyvolávaným emocím "ubránit" a uklidnit je a tím i sami sebe. Nepoddat se přívalu pocitů, které člověk nechce, a následně si to dodatečně obhájit před Myslí. Stává se, že když se člověk nepoddá nepříjemné emoci, nastoupí výčitky. V ten okamžik vzniká bezvýchodná situace, kdy ačkoli je člověk jemnohmotně klidný, Mysl s tím nesouhlasí. Její odpor má dvě vyústění - poddání se mu a nastoupení nepříjemných pocitů, nebo "obhájení".

Vůle je nástroj plazmatického těla, kterým je umožňováno poznávání emocí, jejich prožívání a práce s nimi. Mysl, zaměřena na svět okolo, ustupuje do pozadí a je využívána "jen" k analýze vzniku, působení a harmonizaci emocí.


Intuice


Intuice je nástrojem energetické sféry, nástrojem duše. Sídlí v nitru bytí. Intuice je "vnitřním hlasem", "nutkáním", "první správnou odpovědí", "hlasem shůry" nebo "vnuknutím". Funguje bez přítomnosti rozumu, mysli nebo jakéhokoli pocitu. Vše se dostavuje až následně.

Při naslouchání Intuici dochází k "napojování" na energetickou podstatu člověka a "nalaďování" na energetické dráhy a spoje, kterými je propojeno vše, co existuje. Člověk se otevírá novým bytím, vědomím a existencím. Otevírá se veškeré energii, otevírá se sám sobě a díky tomu poznává, že se mu otevírají nové a nové dveře poznání a pochopení, a cítí, že se blíží Probuzení.


Důvod existence nástrojů tří těl


- nejen- Těmito nástroji je člověk vybaven ke svému bytí. Mysl coby nástroj dominantní reality je mnohdy nejsilnější "nepřítel" a ne nadarmo se říká, že základem jakéhokoli posunu je "uklidnění mysli" - meditace. Bytí v přítomnosti Mysl jako nástroj omezuje, myšlenka má počátek, průběh a konec, v přítomnosti je pouze teď. V přítomnosti utichá i Vůle, neboť i emoce mají průběh. Intuice je "výstřel do tmy", je nástrojem, který vede určeným směrem, a v meditaci umlká i ona.

V přítomnosti není potřeba žádného nástroje žádné sféry Světa. V přítomnosti se jedinec ocitá ve stavu, který je vlastní všemu, co je existuje - mimo čas tak, jak je chápán.


Čas neexistuje. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 STIAK STIAK | E-mail | Web | 6. ledna 2016 v 21:29 | Reagovat

Oh...
To bylo úžasné. Naprosto.
Takovéhle články se mi vždycky líbily a tohle je prostě awesome.

Název tohohle blogu si budu pamatovat, protože sem se asi vrátím často :D

2 Oroniel15 Oroniel15 | Web | 7. ledna 2016 v 17:00 | Reagovat

[1]: Díky za přízeň, vážím si každého člověka, který ke mě na blog zavítá a ještě se mu na něm líbí :)

3 stuprum stuprum | Web | 9. ledna 2016 v 4:46 | Reagovat

Jestli čas neexistuje, tak proč jsem dostal padáka, že jsem se opozdil?

4 montril montril | Web | 9. ledna 2016 v 10:27 | Reagovat

[3]: Protože je lidskou dominantní realitou hmotná sféra, ve které si lidé čas vytvořili a žijí podle něj.

Dostal jste padáka proto, že žijeme v systému, ve kterém hraje hlavní roli čas, vše se točí kolem hodin - a peněz.

Lidé neví, že jsou otroky něčeho, co není.

Nevědomost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama