Jak Envatar stvořil Svět - Druhý díl spisu

13. prosince 2015 v 12:10 | Člen Černého řádu
V předchozím díle spisu → ZDE ← člen Černého řádu popisoval, jak Envatar stvořil Svět, tedy jeho tři dimenze. Seznámil s Posvátným principem, kterým byl Svět stvořen, a nastínil existenci jednotlivých obyvatel (výtvorů) sfér.

Nyní se řád zaměří na druhou část spisu Jak Envatar stvořil Svět, a to na stvoření sedmi vesmírů a jeho obyvatel. Předem omlouvám stručnost článku, nicméně některé informace nejsou dostupné pro nečleny.

Při prvotní tvorbě Světa byl tvořen První vesmír. A stejně jako prvotina každého umělce, ani toto dílo nebylo "dokonalé". Jeho obyvatelé a lidské výtvory tím neztrácejí na originalitě a půvabu ani inteligenci, nicméně "přirozený vývoj" (pozn. tady si dovolím upozornit na použité uvozovky, jak vysvětluji v knize Montril, přirozený vývoj v podstatě NEEXISTUJE) vyžadoval vznik Druhého vesmíru.

Sice víme, jakým způsobem a proč byla vypuštěna informace o tom, že žijeme ve Třetím vesmíru (pozn. to se můžete dočíst i v prvním díle Montril, ale ve druhém zjistíte, že je to poněkud jinak), Třetí vesmír ale není naší dominantní realitou. Můžete se setkat s dušemi, které žily v každém vesmíru, a určitě je poznáte, mají "prazvláštní" vyzařování a "tajemnou" auru nedozírného vědění, ale Třetí vesmír není naším vesmírem. Určitá asociace může být s pojmem 3D rozměr, což by odpovídalo Třetímu vesmíru, ale s pobavením musím říct, že pořadí vzniku vesmírů nemá nic společného s myšlenkami vytvořeným rozměrem 3D.

Vznik vesmíru

Postupně - a mluvím o rozpětí miliard let mezi jednotlivými vesmíry! - vznikal Čtvrtý, Pátý a Šestý vesmír. Čtvrtý vesmír má skutečně pozoruhodné obyvatele, kdo má možnosti nebo příležitost, určitě je využijte. Ať už se tam můžete narodit, nebo odcestovat se svým hmotným tělem skrze Bránu (pozn. o Bránách a cestování v rámci jedné galaxie s nimi píšu v knihách o Montril; další info → ZDE ←).

Když jsem u toho, zmíním i to, že mezi vesmíry lze a nelze cestovat dopravními prostředky. Všechny vesmíry se vzájemně prolínají, kolují a pulzují, jsou to živé organismy. Jsou rozhodně propojeny na energetické úrovni a mají i společné plazmatické dimenze, skrze které lze mezi vesmíry cestovat. Hmota je založena na oddělenosti, na hmotné úrovni "jsou" vesmíry oddělené a jejich přirozené "oběžné dráhy" neumožňují jejích hmotné prolnutí - až na výjimky. Jednou za časový úsek se vesmíry prolnou na hmotné úrovni, ale nikdy ne tak, aby došlo k jejich vnitřnímu rozladění nebo poškození. To je okamžik, kdy se lze dostat z jednoho vesmíru do druhého standardním hmotným dopravním prostředkem. Tomuto spojení se říká Kanál a o důvodu jeho existence, stejně tak více o něm, je psáno v jiném spisu.

Mezi vesmíry se nejčastěji cestuje přes energetickou sféru, tedy "Branami". Každá Brána má "heslo". A jelikož je toto spis o jednotlivých vesmírech, myslím, že je záhodno nastínit princip fungování Bran.

Brána

Bránou je nazýváno energetické jádro každé planety. Pokud je Brána využívána často, je na planetě vytvořené "přistávací místo" - těleso, kterým se na planetu přichází, a vstupní prostor (pozn. v příběhu Montril je bránou "zrcadlo" v Hoře bez vrcholu a prostorem ohromná síň Věštkyní). Metaforicky řečeno je to jako nádraží nebo letiště, ale jen pro příchozí. Odcestovat lze odkudkoli, a pokud zná cestovatel podrobně princip fungování Bran, je schopen přicestovat na jakékoli místo na planetě s přesností na milimetry.

Brány jsou tedy energetická centra planet. Podobně jako má člověk duši, své energetické centrum a tělo, mají planety energetická jádra. A podobně jako se lze s člověkem spojit na základě vzájemné energetické propojenosti, neboť hmotná oddělenost je zdánlivá, lze se spojit s jakoukoli existující planetou.

Centrum planety má nejednu specifickou vlastnost, nyní tou nejdůležitější je vlastnost umožňující cestování. Jedná se o energetický soubor vibrací = informací, které umožňují energetický přenos. Při vyslovení "hesla" dochází k "vnitřnímu rozvibrování všech těl člověka na takovou úroveň, aby byla schopna kompletního přenosu z planety na planetu".

Dotek vesmírů

Jedná se o jediný případ ve hmotné sféře, kdy je možné "rozložit" tělo na energetická kvanta a zajistit jeho přenos z planety na planetu. Záměrně jsem použil uvozovky, tento spis není určený k popisu fungování Bran a není tu prostor na podrobné a přímé = nemetaforické vyjádření. Prostě a jednoduše (pozn. a "nepravdivě") jde o teleportaci - energetický přenos hmoty z místa na místo (pozn. planety jsou takto "přednastavené". Při získání vysokých znalostí od První rasy je možné takto cestovat ne z planety na planetu, ale od člověka k člověku).

Stejně tak má jádro každý vesmír. Říká se mu Centrální Brána, je jich celkem sedm a využívat je k cestování dokáže jen ten, který získat potřebné znalosti a "povolení" od Správce (pozn. pod slovem povolení se skrývá série zkoušek, které ověřují, jestli je jedinec po všech stránkách schopný a dost silný ke zvládnutí přenosu a bytí v jiném vesmíru včetně síly, která je potřeba k přežití návalu nových informací. Jedná se o stejný případ, o jakém píšu v knize, kdy Nikolas odhalil tak silnou informaci, že ji nezvládl zpracovat a zaplatil nejvyšší cenu. Velmi podobný případ je násilné Probuzení, které se v knize odehrává při implozi. Ve druhém díle se s jeho následky seznámíte blíže).

Postupným vývojem jsme se dostali až k našemu - Sedmému vesmíru. Jsme zatím to "nejdokonalejší", co Envatar vytvořil.

Když se, studente, zamyslíš nad tím, co je údělem člověka, důvodem jeho žití a cílem každé duše, pochopíš, co je záměrem existence sedmi vesmírů a tří sfér = Světa a co Svět čeká v budoucnosti.

Sedm vesmírů


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Přečetl/a jsi spis celý a proč ano/ne (komentář, prosím)?

Ano
Ne

Komentáře

1 ONYX4505 ONYX4505 | E-mail | 10. února 2016 v 9:17 | Reagovat

Dobrý den,
co říkáte na cvičení čchi kung?
Je to práce s energií a je zde možnost opustit tělo a navštívit jiné vesmíry.

Ahoj

Petr

2 montril montril | Web | 11. února 2016 v 19:56 | Reagovat

[1]: Dobrý den i Vám,
to cvičení znám, ale nepraktikovala jsem ho tak dlouho, abych Vám mohla odpovědět na otázku. Možná v budoucnu toho budu schopná :)

Šárka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama