Energetické dráhy, čtení myšlenek, telepatie a Společný jazyk

20. prosince 2015 v 13:04 | Montril Sharon
Slíbený článek na téma "čtení myšlenek a telepatie" jsem si dovolila rozšířit ještě o jeden způsob mimoslovní komunikace, aby byla tato oblast zahrnuta "celá."

V prvním díle Montril je možné setkat se s telepatií pouze u Siany a Lomara, jde o náročný úkon, který vyžaduje sílu a znalosti. Terineree spolu tímto způsobem nekomunikují, pouze mistr - vedoucí skupiny - dokáže "vycítit", co se s jeho Terineree děje. Pozná, když jsou zraněni nebo když zemřou, kdy dochází k "otřesu" energetických spojení. Mistři, kteří mají ve svých tělech moc boha Irinianta, jsou schopni telepatické komunikace (oboustranné) a dokážou vycítit z energetických spojení více skutečností.

Jak je patrné, telepatie, čtení myšlenek i vnímání energetických spojení je založeno na energii - jako vše.


Energetické dráhy

Uvnitř skupiny Terineree vznikají energetické dráhy, po kterých se přenáší moc bohů mezi jednotlivými členy. V příběhu je příklad této situace hned na začátku - Nikolas se narodil s mocí bohyně Mrie v těle, a když vstupuje pod velení Geraldiny, která tuto moc neovládá, vstupuje moc Mrie i do jejího těla. Stejně tak moc bohů, kterými vládne ona, do těla Nikolase.

Takto vznikají dráhy, které jsou tím pevnější, čím více bohů v každé skupině Terineree je. Geraldina vládne mocí devíti bohů z jedenácti (tedy kromě Kroena - dvanáctého boha), je schopna cítit, co se děje s členy její skupiny, velice věrohodně a jemně.

Nicméně jsou dráhy slabé na to, aby po nich mohly cestovat myšlenky. Mysl je Nástrojem hmotného těla, jak už tu bylo několikrát popisováno, a myšlenky jsou po energetické stránce velice "těžké" a "hutné", jemně dráhy energetických bytostí, kterými bohové jsou, by je "neunesly".

Terineree na něco takového nemají prostor, ale pozměněné dráhy existují mezi všemi lidskými bytostmi. Čím blíže si jsou (např. mezi členy rodiny), tím silnější jsou i tyto spojnice. Vše ve vesmíru je propojeno, a pokud někdo záměrně posiluje tato propojení, je schopen telepatické komunikace s kterýmkoli člověkem na planetě, popřípadě i mimo ni.

Ale to předbíháme. Propojení lidských bytostí je jemné, ale pevné. Nehraje tu roli žádná plazma, jde o energetické propojení všech živých bytostí.

Každá živá bytost vyzařuje energii. Je mikrokosmem, vlastním biologickým systémem i elektrárnou. V hmotném světě jsou lidé propojeni vzduchem, který dýchají, vodou, kterou pijí, půdou, která je živí a po které chodí...

Vše je propojené

Na plazmatické úrovni je propojenost znatelnější, přeci jen je hmota založena na principu oddělenosti (oddělenost je pouhou iluzí, jak bylo právě naznačeno). Všichni lidé mají emoce, které v plazmatické sféře existují v podobě plazmatických bytostí. A čím více lidí živí jednu emoci, tím silnější se tato stává (více viz → ZDE ←). Takto vznikají démoni a andělé, z nejsilnějších plazmatických bytostí poté arcidémoni a archandělé a další.

Na energetické úrovni jsou lidé propojeni skrze své duše, fragmenty Envataru. Na této úrovni zaniká veškerá oddělenost, veškerá iluzorní jedinečnost. Jedinečný je člověk pouze ve svém hmotném těle, neboť je "zcela" oddělený. V plazmě je spojen s dalšími lidskými bytostmi, v energetické sféře je propojen se vším, co existuje.

Na všech úrovních je člověk schopen přenosu informací - myšlenek (hmotná sféra, tělo), pocitů (plazmatická sféra, duch) a vědomí (energetické sféra, duše).


Čtení myšlenek

Zatímco energetické dráhy, potažmo energetické spoje, jsou využívány na nevědomé úrovni, podvědomí dokáže pracovat o úroveň "výš".

Každý, kdo se této oblasti věnuje, by možná řekl, že čtení myšlenek není zase tak náročné, jak se může zdát. Psychologie má spoustu možností, jak číst v druhém člověku. Mentalisté se tím mohou dokonce živit.

Jedná se jen o posílení skutečností, o stavění na již existujících základech. A o těch chci nyní mluvit.

Princip je stejný, čím bližší je jedinci člověk, například již zmíněná rodina, tím snadněji tento dokáže určit, co se druhému honí v hlavě nebo co udělá, jak se zachová. Spoj je posilován tím, že se lidé vzájemně znají, znají se tak dobře, že vědí, na co ten druhý myslí.


Poznání

Myšlenka je hutná energetická struktura. Obsahuje informace z hmotného světa, směs pocitů i energetické vzorce. Myšlenka, která probíhá v hlavě, existuje. A vše, co existuje, vyzařuje energii. Citliví lidé jen z tohoto specifického vyzařování člověka poznají, na co dotyčný myslí. To je čtení myšlenek.

Samozřejmě je možné se tento způsob čtení myšlenek "naučit". Situaci usnadňuje i postoj člověka, jeho výraz atd. Nicméně je tento způsob náročnější než zvládnutí psychologických technik a manipulací, proto není snadné se s ním setkat.


Telepatie

Tento pojem zná snad každý, jedná se o záměrný přenos myšlenek, tedy o neverbální komunikaci. Jistá forma telepatie je mimo hmotu jediným způsobem komunikace, kdo nemá tělo, nemá hlasivky, ale také nemá myšlenky tak, jak jsou chápány.

My zůstaneme v naší dominantní realitě.

V rámci hmoty je telepatie velice užitečným prostředkem komunikace. Snižuje, dokonce odstraňuje riziko nepochopení či špatného výkladu. Uvnitř Černého řádu probíhají disputace pouze na této úrovni komunikace, aby se předešlo špatnému pochopení. V řádu jsou dokonce lidé, kteří se specializují na tlumočení telepatie do "normálních" jazyků.

Telepatie

Schopný telepat není omezován vzdáleností. Čím silnější vůle, tím větší vzdálenost může mezi komunikujícími být, a jsou tací, kteří dokážou mluvit s člověkem z jiného vesmíru. Tyto ohromné telepatické úkony vyžadují speciální postupy, ale o tom jindy.

Telepatii může užívat každý člověk, jedinými překážkami je on sám a jeho vlastní mysl. Jsou popsány různé tréninkové metody, v podstatě jde o jednu věc - ovládání Mysli a využívání vzájemné propojenosti.

Telepatické spojení není pro zkušené a znalé telepaty omezováno vzdáleností ani časem, neboť posílají myšlenky po drahách mimo hmotu.

Další informace o telepatii → ZDE


Společný jazyk

Na podobném energetickém principu funguje Společný jazyk. Lze se jím dorozumět všude ve Světě - ve všech sedmi vesmírech, ve všech třech sférách. Jedná se o čistou energetickou komunikaci, přenos informací kódovaných ne v myšlenkách, ne v pocitech, ale pouze v energii. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 25. prosince 2015 v 9:15 | Reagovat

Též jsem telepat - akorát neschopný. :)

2 Oroniel15 Oroniel15 | 25. prosince 2015 v 10:07 | Reagovat

[1]: Nebo jen nezkušený ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama