Energie a kineze

14. listopadu 2015 v 11:51 | Mairead

Energie a kineze

V knize Montril se můžete setkat s principem kinezí, tak říkajíc, na každém kroku. Kinezemi de facto vládnout všichni Terineree a Montril Siana, čtenář se s nimi setkává na každé stránce.

Nicméně kineze tak, jak jsou chápány zde na Zemi, v prvním díle ovládá jen Otam a Marita, přičemž s Otamem je možné setkat se přímo v akci. Jedna z dějových linií druhého dílu se odehrává na Zemi, a právě v těchto částech knih se čtenář setkává s postavou, která se k ovládání kinezí vypracovala. A právě ze znalostí této postavy vznikl následující spis.

Na úvod bylo řečeno dost, nyní k samotnému spisu Černého řádu na téma Energie a kineze. Opět ho doplňuji o své poznámky.

Ukázka z druhého dílu, ve které si můžete přečíst o autorce spisu

ZDE


Pro mě byla cesta pochopení a učení kinezí velice náročná, protože nikde neexistoval ucelený soubor pravdivých informací, na jejichž základě by bylo možné studovat. Z toho důvodu jsem se rozhodla usnadnit pouť všech, kteří se kinezemi přejí zabývat, tím, že sepíšu stručný úvod do tohoto tématu pro potřeby čtenářů a studentů projektu Montril. Po přečtení jsem usoudila, že nemusím přikládat žádné příklady ani ilustrace, příběh je v tomto ohledu naprosto dostačující. Spis bude pouze doplňující.

Na tomto zdroji informací (pozn. → ZDE ←) je dostatečně popsán všeobecný princip = teorie zhmotnění. Jsou zde veškeré potřebné informace, takže rovnou k věci.

Kineze je spíše přenesený pojem. Uvádí se různé definice, v každé jde ale o totéž - o pohyb. Pohyb je život, což samo o sobě vypovídá, že kinezemi nemůže vládnout zkostnatělý člověk, který se nehýbe. Nehýbe na žádné ze tří úrovní lidského těla.

Kineze je pohyb sám i pohybování něčím. V podstatě jde o usměrňování energie za daným účelem. V knize Montril využívá Otam pyrokinezi v boji. Různé předpony (tele-, pyro-, atmo-, chrono-, aero-, bio-, cryo-, elektro-, geo-, hydro-, lumo-, magno-, optalmo-, psycho-, tetra-, termo-, vita-…) jen vymezují oblast, na kterou se podstata kinezí zaměřuje.

Princip je stále stejný.

Pyrokineze

Kineze je usměrňování energie. Jde o práci s energií na všech třech tělesných úrovních. Začátečník pracuje s energií svého těla (pozn. viz Otam v knize Montril). V příběhu Montril pracuje Siana s energií ryzí a energií emocí. To jsou tři sféry.


Čím "hutnější" je objekt, na který je energie usměrňována, tím více energie potřeba k vykonání práce. Roztočit papírový větrník telekinezí je snadnější než rozkutálet balón. Je ale nutné si uvědomit to, co je neustále opakováno - vše je energie. Jakmile tento fakt člověk přijme, pohne nejvyššími horami planety.


Práce s energií těla

Této části se věnuje naprostá většina dostupných zdrojů (pozn. cvičení s energiemi → ZDE ←). Základem je poznat energii, otevřít mysl a uvést všechna tři těla do pohybu. Práce s energií těla je absolutní základ, zdroje informací, jak už to bývá, jsou zkreslené, k přesným informacím se lze dostat přes Černý řád samotný, semináře nebo vhodnou literaturu (pozn. viz první i druhý díl Montril). Vzhledem k dostupnosti informací na toto téma na internetu není třeba se zde více zdržovat.

Telekineze

Práce s energií emocí

To je okamžik, kdy kineze získávají nový rozměr. Při práci s energiemi nepřichází žádné fyzické neduhy jako bolesti hlavy, vyčerpání nebo únava. Jako zdroj energie pro práci s kinezemi jsou emoce samotné. Ne nadarmo se říká, že ti, kteří emoce neovládají, dokážou hýbat předměty. Ale to je metafora, jako vše.

Jak student postupně pracuje s jednotlivými emocemi, poznává je, učí se je a začíná je chápat. Obvykle si lidé myslí, že silné emoce jako vztek, zlost nebo agrese jsou tím pravým pro kineze. Paradoxně je to přesně naopak. Ano, jsou situace, kdy je to skvělý a hlavně rychlý zdroj energie, ale rozhodně není silný. Prožívat tyto hutné emoce vede k uzemňování, kostnatění a zpomalování. Jsou to nízké vibrace a pomalé frekvence.

Využívání vyšších emocí dává kinezím nejen větší sílu a "šmrnc" (pozn. metaforické, či spíše citoslovečně vyjádření vysokých vibrací), ale i vnitřně rozvíjí. Ten, který vnitřně chápe, jak funguje všeobecný princip, si jistě uvědomuje i nedozírnou hodnotu těchto "vysokých" emocí.

Kineze založené na "vysokých" emocích jsou silné, mocné a nejvíce vzdělávají.

Levitace

Práce s energií duše

Tohle je pomyslný nejvyšší stupeň, kdy je ke kinezím používána energie samotného nitra/jádra člověka. Tyto kineze bývají nejsilnější. Propojení všech tří těl a usměrnění energie vede k úžasným projevům. Skvělé jsou ukázky této síly v bojových uměních jako tai-chi. Na Zemi mimo Černý řád nevím o nikom, kdo by používal energii všech tří těl ke kinezím jako takovým - tito lidé si uvědomují hodnotu vědění, které mají, a zaměřují svou pozornost jiným směrem.

Nicméně projevem takhle silných kinezí může být zvedání tunových břemen, levitace, manipulace s rozsáhlými požáry včetně sopek, "ovládání" počasí, tlakové vlny…


Mé vlastní zkušenosti

Tolik k obecnému shrnutí. Konkrétní postupy jsou pak k dispozici v knihovnách Černého řádu, instruktorů, u mě samotné nebo v příběhu Montril.

Osobně jsem kineze studovala pro vlastní zájem, ale jak jsem postupovala, všiml si mých výsledků Černý řád. Vstoupila jsem do jeho řad a získala přístup k metodikám a literatuře. Nyní jsem v této oblasti v této části vesmíru vyhledávaným člověkem a cestuji mezi planetami a plním úkoly (pozn. viz druhý díl Montril), jsem součástí výzkumných týmů i pozemských vojenských misí.

Kineze využívám k usnadnění života, pro zábavu, k práci, ale i k boji. Můj poslední souboj se stal tak známý, že hrozilo odhalení Černého řádu. Vypracovala jsem se na nejvyšší, v těle možný stupeň, čerpám sílu ze své vlastní duše. Nejvyšším výkonem pro mě bylo vytvoření tunelu skrze nejvyšší horu na jedné nejmenované planetě.


Nabídka

Jelikož dobře vím, jak je těžké dostat se k relevantním informacím, dovolím si nabídnout sepsání úvodu do dalších z mých spisů, které se týkají kinezí. Stačí napsat, o co bys měl, studente, zájem.

Musím podotknout, že spisy Černého řádu slouží pouze jako doplnění ke knihám Montril, proto se nebudu zabývat tím, co je v knihách už obsaženo a jasně vysvětleno. A ráda odpovím na jakékoli otázky.

Ze svých zkušeností si doporučuji následující témata:

1. Faktory ovlivňující kineze;
2. Proč trénovat kineze;
3. Vliv kinezí na člověka;
4. Filozofie kinezí;
5. Známé osobnosti v oblasti kinezí;
6. Jak na trénování kinezí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Přečetl/a jsi spis celý a proč ano/ne (komentář, prosím)?

Ano
Ne

Komentáře

1 Martino Sophia Martino Sophia | 14. listopadu 2015 v 22:02 | Reagovat

Tvé články spisů a i jiné jsou velmi věcné, názorné a inspirující a popravdě mi mnohdy metaforické vyjádření pomůže více než pouhé sdělení .. nechávám mysl plout a to i díky tomuto, uvědomím si více věcí.
Děkuji :*

2 montril montril | 14. listopadu 2015 v 22:22 | Reagovat

[1]: Jsem ráda, že jsou články k užitku. Děkuji za vyjádření :)

3 Atékram CZ Atékram CZ | 29. prosince 2015 v 20:35 | Reagovat

Dobrý den,jen jsem se chtěla zeptat jestli to půjde když mi je pouze 14,a na čem mám jako první pracovat,na co mám myslet a co mám jako první zkusit "ovládnout".Jinak děkuju moc,článek byl úžasný :))

4 Oroniel15 Oroniel15 | Web | 1. ledna 2016 v 17:53 | Reagovat

[3]: Krásný den i tobě,

věk není rozhodně omezující, nehraje snad žádnou roli.

Obecně doporučuji začít s cvičeními na cítění energií a telekinezi. Mysl je v případě kinezí a energií celkově největší "překážka", proto je vhodné před tréninkem chvilku meditovat a při cvičení se soustředit na dech a pohyb energie.

5 Pejsek28 Pejsek28 | E-mail | 17. listopadu 2017 v 13:15 | Reagovat

Dnes jsem začala trénovat telekinezi. Musím doporučit, neskutečně mě to bavi :-D Ale nenechte se odradit pokud vám to jako některým lidem (včetně mě) nepůjde hned první den. Ten trénink určitě stojí za to :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama