Astrální sféra a cestování, část I.

3. listopadu 2015 v 21:03 | Montril Sharon
Obecně a stručně o astrálu podle učení "bohů" Starého Koloběhu a Černého řádu.

Poprvé se pojem "astrál" ve Starém Koloběhu objevil s vírou lidí na jedné z hostitelských planet. Jak původní, tak přenesený význam má svou roli v oblasti, kterou tento pojem zahrnuje. Siantis prostudovala víru původních obyvatel společně s Iriniantem a použili ji jako základ pro učení, které si vzala pod svá křídla bohyně.

Bohyně Siantis mluví o astrálu jako o prostoru, který je přechodem mezi hmotnou a plazmatickou sférou. Jsou to krajní dimenze plazmatické sféry, které se prolínají s hmotou. Ten, který astrál navštíví, vidí hmotnou sféru tak, jak ji zná. To je krajní dimenze. Čím hlouběji do astrálu cestovatel vstupuje, tím více se obrysy hmoty ztrácí. Astrální sféra končí hranicí, která je nazývána Meziprostor. Meziprostorem je také nazýván blok uvnitř každého člověka, ale v podstatě jde o totéž (pozn. o Meziprostoru také → ZDE ←).

Astrální tělo

Do astrální dimenze plazmatické sféry lze vstoupit prováděním rituálů, meditací nebo postupů k tomu přímo určených. Bohyně Siantis popisuje celou řadu rituálů a návodů, jak do této dimenze vstoupit. I bůh Iriniant předkládá několik hlubších postupů a rad, jak se do dimenze dostat, jak se v ní pohybovat a co v ní lze čekat. A proč.

Učení bohů nebývá podrobné, protože lidé Starého Koloběhu mají základní znalosti. Je naopak přímé a konkrétní, opírá se o všeobecné znalosti lidí a jejich otevřený přístup.

Astrální tělo II

Jako vždy, i tentokrát se jedná o metaforický popis, který je určitými mentálními vzorci brán doslovně. Astrální sféra, taktéž hvězdná, je metaforické pojmenování pro okraj plazmatické sféry z toho důvodu, že na této hranici se mění plazma na světlo a světlo na plazmu (emoce). A světlo ve hmotné sféře pochází z podstatné části z hvězd.

Astrální cestování je krásná ukázka toho, jak Černý řád uvolňuje informace pro jednotlivé stupně pochopení (pozn. viz → ZDE). Naprostá většina neznalých studentů považuje astrální cestování za proces, kdy člověk opouští hmotné tělo a vesele se pohybuje po plazmatické sféře, kde může potkávat různé astrální/plazmatické/jemnohmotné bytosti a s nimi rozmlouvat. Může procházet zdmi, létat, teleportovat se a tak dále.

Je to naprosto nešťastný výklad, ostatně jako všechny výklady vzaté doslovně.

Vnitřní stav

Astrální cestování je stav Mysli, respektive kompletní vnitřní stav. V tomto stavu se člověk oprošťuje od svého fyzického/hmotného těla do té míry, že necítí jeho existenci, neuvědomuje si jeho život, je od něho odpoután = vycestuje ze svého těla.

Nyní dotyčný cestuje po astrální dimenzi. Jedná se o jeho "osobní dimenzi", ve které potkává "své vlastní plazmatické bytosti". Při párových nebo skupinových astrálních "výpravách" se jednotlivé dimenze propojují - a vstupuje se do hlubších vrstev astrálu.

Jedinec může takto cestovat i sám. Může se dostat až do plazmatické sféry "samotné", kde bude poznávat pravé plazmatické bytosti. Astrál má svá pravidla, jednotlivé dimenze a požadavky, které musí být splněny, aby mohl cestovatel postoupit dál.

Naprosto přesným popisem astrálního cestování je cesta Montril Siany z hmoty přes astrál a plazmu do energetické sféry v příběhu Montril.


Astrální cestování
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama