Tři sféry světa - Hmotná sféra

3. října 2015 v 9:38 | Montril Sharon
Hmotná sféra podle učení boha Itase a Irinianta, doplněná poznámkami Černého řádu.

Po vzniku plazmatické sféry vznikla sloučením všech emocí sféra hmotná.

Projevem Envataru ve sféře energetické je ryzí energie; ve sféře plazmatické Nejvyšší emoce; ve hmotné sféře světlo. Jelikož, nebo právě proto, je tvrzeno, že Envatar sám je temný. Je černý, tmavý, temný, je nocí bez jediného fotonu světla, tmou, která panuje ve vesmíru mezi hvězdami.

Hmotný svět byl černý, než do něj vstoupilo světlo, projev Envataru. Ale Envatar sám není světelný. Není láskyplný. Je energetický.

Na počátku je vždycky tma a ze tmy vzniklo světlo. Takto zní metafora stvoření hmotné sféry. Někdy se říká, že ze tmy vznikl celý Svět. To navíc poukazuje na možnou skutečnou podobu Envataru mimo Svět a jeho sféry.

Vznik hmotné sféry

Hmotná sféra vznikla, jak bylo napsáno, spojením všech Envatarem stvořených emocí. Jelikož mají všechny emoce společné/stejné jádro - energetické - projevuje se Envatar ve hmotné sféře jako bílé světlo.

Bílé světlo symbolizuje samotný Envatar (taktéž duši). Bílé světlo je složeno sedmi základních barev, sedmi základní škál emocí. Symbolicky každá základní barva náleží jednomu ze sedmi vesmírů (z toho se dá krásně odvodit, jaký je záměr Envataru se Světem - princip je stále stejný). Každá základní barva má stovky a stovky odstínů, kdy každý symbolizuje jednu emoci plazmatické sféry (a emoční aury člověka). Proto se říká, že je duha mostem mezi hmotnou a plazmatickou sférou, jak věřili staří Seveřané.

Prvotní výtvory hmotného světa I

Spojením všech barev světla vznikne bílé světlo, spojením všech barev ve hmotě vzniká černá. Když toto tvrzení budeme považovat za metaforické vyjádření, není těžké se domyslet, co je tvrzeno.

Princip je stále stejný.

Řád nezná skutečnou podobu Envataru mimo Svět ani podobu prostoru za hranicemi Světa. Může potvrdit jen to, co je v Koloběhu tak všeobecně známé, že to není třeba zmiňovat znovu studentovi učení Starých "bohů".

Ze světla stejným principem, jakým vznikla energetická a plazmatická sféra, vznikl hmotný svět.

Prvotní výtvory hmotného světa II

Původně se řád nechtěl k tomuto zcela zjevnému a logickému vyjadřovat, ale v rámci toho, že chceme studenty vzdělávat efektivně, je dobré tuto část učení o hmotné sféře rozvést a připomenout princip vzniku Světa.

Na světlo se, podobně jako na ryzí energii a Nejvyšší emoci, "nabalovaly" nižší a nižší vibrace nebo se snižovaly frekvence již nabytých vibrací. Logicky tedy vznikly nejdříve "méně" hmotné výtvory jako částice a atomy, následně molekuly. Nejdříve vznikl plyn. Prvními chemickými reakcemi vznikl zdroj tepla a "umělého" světla. "Ryzí" plyn byl modifikován a začala vznikat celá škála vesmírných plynů. Objevily se první mlhoviny a elektřina. "Zahuštěním" plynů vznikly první páry (z nich následně kapaliny, které v chladu vesmíru zmrzly (samozřejmě ne všechny)). Modifikacemi vznikly první prvky, základ vesmíru, z nich prach. Dalším a dalším nabalování vznikly první výtvory z plazmatické hmoty (jako hvězdy), následně se objevily první opravdu hmotné výtvory - krystaly, minerály, led, horniny, prachy.

Hvězda, hmotná plazma

Jak jistě každý ví, koule je energeticky nejméně náročný tvar, proto první hmotnější výtvory na sebe braly kulatou podobu (např. hvězdy). Kulatý tvar má ve hmotě vše "původní"; nebo lépe "prvotní".

Takto vzniklo postupně všech sedm vesmírů Světa.

Elektřina

Rozvinutí tohoto učení není předmětem spisu.

A nakonec vznikl první život. Vůbec první živá bytost. V prvním vesmíru funguje život jinak než v sedmém, který je považován za nejdokonalejší.

Ani rozvinutí tohoto učení není předmětem spisu o vzniku hmotné sféry.

Prach
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama