Práce s aurami v příběhu Montril + Energetický štít

10. října 2015 v 13:55 | Montril Sharon
V Montril se často objevují případy, kdy jak Terineree, tak Montril Siana pracují se svými aurami. Konkrétně pracují s energetickými aurami, jak přemýšlivého čtenáře možná napadne. Už z toho důvodu, že pracují výhradně s energiemi - Terineree s mocemi svých bohů, Montril Siana pak s energií ryzí a energií emocí.


Vlastnosti a schopnosti energetické aury


Energetická aura je zpravidla neviditelná (zviditelnění stojí moc sil) a v příběhu využívána na principu echolokace. Vyzařovaná energie se odráží od okolí zpět a mozek vytváří obraz prostředí. Tato vlastnost jí musí být samozřejmě dána, musí být definována - prostou myšlenkou nebo přímým naprogramováním vyzařované energie.

Díky auře je schopen orientace Xyn v druhé části knihy. Díky auře reaguje Geraldina v sídle rodu Důrů na desítky šipek z kuší. U příkladu střel ještě zůstaneme...

(viz Celý článek)Aura je schopna zaznamenat letící střelu a okamžitě navést tělo ke vhodné reakci. Tento proces nefunguje přes nervová spojení, která jsou velmi pomalá oproti "čistějším" energetickým drahám. Vhodnou reakcí může být úhyb, nastavení zbraně, použití štítu… Vhodnou reakci vyhodnocuje aura samotná a samozřejmě také určuje, jestli je tělo vůbec schopno něco takového stihnout.

V případě Terineree, pokud tělo reakci nestihne provést tak, aby nedošlo ke smrti nebo vážnému zranění, je tu ještě jedna možnost. Terineree může zareagovat mocí bohů - střelu odklonit mocí boha Atase, spálit mocí bohyně Ryny… Tyto reakce Terineree zdokonaluje v průběhu svého života. Nicméně Terineree aury primárně nevyužívají.

Energetická aura

V případě Montril Siany je ještě jeden způsob, jak může aura zareagovat, a to svým "zpevněním". Když zůstaneme u příkladu střely, tak aura střelu zastaví. Pokud Siana nezareaguje vědomě, tak střela prostě padne na zem - podle fyzikálního zákonu zemské přitažlivosti. Aura volí vždy energeticky nejjednodušší cestu, v tomto případě "uzme" kinetickou energii střely, čímž ji zastaví. Siana energii dále využívá podle potřeby nebo uvážení.


Energetický štít


Zvláštním případem využití aury je energetický štít. Jedná se o "bublinu" energie kolem Terineree, která nepropustí žádný útok (energetický, mentální, plazmatický ani prostý fyzický). Pouze Terineree s mocí boha Irinianta dokážou přeměnit energii útoku na obnovu vlastních energetických sil a "opravě" štítu. Tento proces přeměny ještě a samozřejmě umožňuje moc Nejvyššího boha, do jehož působnosti energetický štít spadá, ale proces je už náročnější.

Čím dál je štít od těla, čím větší je jeho dosah, tím více energie čerpá. Proto Terinree obvykle drží štít co nejblíže sobě, ideálně jím pokrývají povrch svého těla jen do takové výšky nad kůží, aby štít kryl i zbroje.

Zatímco energetický štít může mít pouze Terineree s mocí Nejvyššího boha, energetickou auru dokážou ovládat nezávisle na bozích - pokud to ovšem umí. Je to více méně pravidlem, že umí, nicméně je tu zásadní "problém", proč Terineree málo využívají.

Energetický štít

Moc a síla aury je závislá na projevení duše, v rámci Koloběhu tedy na stupni Probuzení a na úrovni Uvědomění. Terineree se ani jednomu, ani druhému nevěnují. Nerozvíjejí sami sebe. Probuzení a Uvědomění se v jejich případě odvíjí od počtu prožitých Koloběhů a získaných zkušeností a znalostí (nikoli od studia a vědomého rozvoje). Z Terineree s aurou dokážou nejvíce pracovat Vam a Nikolas. Po události v Černých horách se pak schopnosti některých Terineree mění.

Například Xyn má vyšší stupeň Uvědomění, proto je schopen s aurou pracovat a díky ní vidět. Jak dobře a schopně, to je možné se dočíst v knize. Někteří "mladší" Terineree o auře ani nemusí vědět (mladší ne věkem, ale počtem prožitých Koloběhů).

Pozn. Černého řádu
Mimo Koloběh se práce s aurami odvíjí od jiných základů.

Veškerá teorie o aurách těla včetně doplňujících informací z nejznámějších mytologií, náboženství a filozofií + počty aur a jejich zdroje, to vše je uvedeno ve spisu Černého řádu Aury člověka (shrnutí spisu → ZDE ←). Spis obsahuje také přesné praktické postupy a návody, jak aury poznat, procítit a pracovat s nimi. Spis je standardně rozdělen, ilustrován a obsahuje ohromný záběr - informace ze všech koutů našeho vesmíru (i důležité poznatky z jiných vesmírů) včetně odkazů na konkrétní práce a doplňkovou literaturu (+ místa na planetách našeho vesmíru, která jsou vhodná pro kvalitní studium, rozvoj a praxi).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Týna Týna | 10. října 2015 v 14:05 | Reagovat

Dáš prosím "To se mi líbí" na odkazech pod tyhle dvě fotky?
http://www.mundo.cz/soutez/pohled-na-dunmore-head
http://www.mundo.cz/soutez/kaplicka-irsko :-) díky moc!! :-)
(podmínka je přihlášení k facebooku)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama