Most mezi hmotou a plazmou

17. října 2015 v 17:45 | Montril Sharon
Když Montril Siana (viz příběh Montril) prochází v meditaci plazmatickou sférou, na jejím okraji přechází most. Most mezi plazmatickou a energetickou sférou. Jedná se, ostatně jako ve většině případů, o metaforické vyjádření. V meditaci jsou duch a duše stále spojeni s fyzickým tělem, které musí získávané poznatky zpracovávat.

Podobný most existuje i na místě všem lidem bližším. "Most" mezi hmotnou a plazmatickou sférou. Severská mytologie věřila, že je tímto mostem duha. Jak je psáno v článku o třetí sféře Světa → ZDE ←, má duha své metaforické místo i nyní. Duha je bílé světlo, ze kterého vznikla hmota, rozložené do sedmi základních barev, kdy každá symbolizuje jednu ze sedmi základních škál emocí (taktéž sedm nebí/sedmero nebí). Ty díky duze sestupují z plazmy do hmotného světa.

Duhový most

Symbol duhy je pro vyjádření mostu mezi hmotou a plazmou využíván i nyní, zejména těmi zasvěcenějšími nebo Černým řádem. Pověry, že na konci duhy se nachází poklad, onen kotel zlata, jsou stále jen pověrami. Možná.

Každý bloumavý člověk se zamyslí - proč? Proč vznikla tato pověra? Jistě se dá dohledat spousta informací. Když se budeme držet rozebrané metafory, plazma dotýkající se hmoty symbolizuje sestoupení ducha do hmotného těla (do nádoby - do kotle/hrnce). A hmotné tělo je považováno za nejvyšší výsadu, které lze dosáhnout. Ne nadarmo se říká, že andělé lidem těla závidí. Nebo démoni. Nebo jiné bytosti. Třeba i hmotné.

Zlatý poklad na konci duhy

A to, že má být podle pověry poklad zlatý, poukazuje na přítomnost duše, fragmentu Envataru samotného. Bohůmžel je Envatar v hmotném světě zobrazován jako světelná bytost. Není ani světelný, ani bytostí (více → ZDE ←).

Tři sféry Světa se vzájemně prolínají. Neexistují jedna nad druhou, nejsou oddělené a nemají přesně vymezené hranice. Lidské tělo je dokonalým úkazem spojení všech tří sfér v jednu, a jak všichni vědí, tělo má jen ty hranice, které mu člověk sám stanoví. Tedy nemá žádné, pokud člověk umí pracovat s Myslí. Mysl je Nástroj těla, Vůle je Nástroj ducha, Intuice je Nástroj duše (více o Nástrojích těl → ZDE ←). Pokud člověk svou vůlí, svým vnitřním rozhodnutím a odhodláním překoná nástroj hmoty, překračuje pomyslný most. A sklízí plody svého úspěchu, má z nich radost, jsou to velice živé a blýskavé emoce, celá paleta barev. Ne nadarmo se říká, že barvy léčí nebo ovlivňují lidskou psychiku apod.

Sedm barev duhy

To je onen most mezi hmotnou a plazmou. Disciplína. Odhodlání. Vůle. Mysl je Nástroj hmoty a hmota je ztuhlá a prázdná nádoba, kterou duše a duch oživují. Lidé, kteří nepěstují ducha, natožpak duši, následně věří jen v existenci těla a v to, že je po smrti jedno velké nic (obvykle jedním dechem dodají, že je po smrti tma - ale tma už je něco; nebo řeknou "po smrti nic není", aniž vědí, co říkají - nic není = něco je. To něco pak bude ta tma.). Takoví nekráčí po duhovém mostě, mostě plném emocí, kdy Mysl ustupuje do pozadí a člověk dělá to, co ho naplňuje. Tito lidé žijí jen ve hmotě a nepohne s nimi vůbec nic, neboť hmota je ztuhlá.

Emoce "dávají křídla"

Nicméně sedm základních barev duhy nejsou jen pozitivní a dobré emoce. S odpoutáváním se od hmoty přichází stovky a tisíce emocí. Jakmile si člověk uvědomí, co znamená tělo, schází z duhového mostu a vstupuje na druhý most - most mezi plazmatickou a energetickou sférou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama