Irion

14. října 2015 v 17:45 | Montril Sharon
Bůh Irion má velice výsadní postavení mezi ostatními bohy, neboť je jediný, jehož realitou nejsilnějšího působení je hmotná sféra. Existuje samozřejmě ve formě energetické a plazmatické, ale ve hmotné sféře je nejmocnější, neboť je pevně spojen s hmotným tělem.

Je symbolem zhmotnění, síly a oddělenosti. Spolu s Itasem je patronem celé hmotné sféry a ukázkou, jak lze správnými postupy dosáhnout nezměrné síly a nezranitelnosti.

Kvůli jeho nezměrné síle se říká, že je bohem válek, bojů a bojových umění. Je opravdovým mužem, proto je označován jako bůh mužů. Samozřejmě to není vyhraněné, mužský prvek je i v těle ženy. I přesto pro lidi Koloběhů zůstává důležitá bojová stránka Iriona, který dodává odvahu všem bojovníkům.

Irion

Svatyně boha Iriona se nachází na křižovatce dvou největších královských silnic, První a Druhé, severozápadně od Indinie. Je zobrazován jako obří muž se čtyřma rukama, rudým plnovousem a vlasy spletenými do pěti copů. V jeho svatyni je nejvíce kněží ze všech, pět a velekněz. Jelikož je pánem hmotné sféry, jeho svatyně stojí nejblíže lidem a jeho učení je z jedné poloviny jedno z nejrozšířenějších.

(viz Celý článek)


Touto polovinou je učení o hmotné sféře, její podstatě, účelu a vzniku je spojitosti s lidkým tělem. Jsou v něm všechny zásadní poznatky o hmotě. Druhá polovina je na studium mnohem náročnější, obsahuje postup, jak získat fyzickou sílu, nezranitelnost a jak pochopit své vlastní tělo.

Terineree, jejichž hlavním bohem je Irion, jsou neskutečně silní právě díky svému fyzickému tělu a podvědomým znalostem o něm. Když navíc použijí moc boha Iriona, dokážou se svým tělem neuvěřitelné věci a podávají nejlepší výkony na bojišti. Jsou hodně vysocí a rozložití, lidé je nazývají obry, mají pevná a až nepřirozeně svalnatá těla. Na ženách se ryze mužský aspekt výrazně projevuje a poznamenává jejich ženskost, podobně jako Siu, mocnou Terineree, která velí největší skupině Terineree ve Stmiru. Irion si je zcela jist svou nezranitelností, z toho důvodu jsou i Terineree v boji velmi odvážní a nezastavitelní a málokdy využívají energetický štít.

Terineree vystupující v příběhu, narození s mocí Iriona v těle
Olinta
Dyn
Sia

Ze spisů Černého řádu
Učení boha Iriona by šlo označit - k nezaplacení. Jeho základní pravdy o hmotě, hmotné sféře a lidském těle jsou to nejdokonalejší dílo, k jakému se Černý řád za celou dobu své existence dostal. Postupy v jeho učení jsou pochopitelné i pro méně inteligentní jedince, což lze pouze ocenit. Každý má právo pochopit své tělo, pokud to nedokáže sám.

Skvělé jsou popisy principu nezranitelnosti a nezměrné síly fyzického těla, která spočívá v jeho absolutním ovládnutí a pochopení. To, že je Irion zobrazován jako obří tělo plné velkých svalů, je jen metaforické vyjádření pro opravdovou niterní sílu, kterou může disponovat i trpaslík. Není totiž závislá na těle samotném. Ale to lze vydedukovat i z prosté znalosti principu hmotnění.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama