Iriniant

22. října 2015 v 20:46 | Montril Sharon
Bůh Iriniant je spolu s bohyní Siantis mezi Terineree nejméně rozšířeným bohem. Je opatrovníkem všech energií včetně té ryzí, její přeměny a zhmotňování. Je pánem zkamenělého světla - drahokamů, minerálů, krystalů… Bdí nad přenosem energií (empatie, telepatie, aury, sny, intuice) a má na starosti dohled (dodržování Řádu) nad plazmatickými bytostmi, konkrétně nad jejich "přeměnou" na hmotu nebo energii, a nad okraji plazmatické sféry (tedy kromě jádra).

Iriniant je jediný z bohů, který nenabývá plazmatické formy. Díky svým nedozírným znalostem energie sestupuje do hmoty bez toho, aby získal plazmatické tělo. Nicméně se kvůli tomu nemůže zhmotnit, neboť je to bez plazmy tak náročný proces, že je pro něj snadnější vstoupit do již "hotového" těla.

V jeho svatyni, kterou tvoří jeden ohromný, je do podoby muže v nadživotní velikosti opracovaný, průzračný krystal ve skleněném sarkofágu uloženo tělo. Tímto tělem je vždy tělo velekněze nebo velekněžky, které si Iriniant při vzniku ostrova vybere. Tělo je v jeho moci, proto nepodléhá rozkladu, a vypadá, jako kdyby spalo. V případě potřeby Iriniant (nikoli jako celek, ale jen jeho část) sestupuje do tohoto těla, které procitá. Ve svatyni jsou dva kněží, kteří následně zapisují jeho slova a zprostředkovávají lidem jeho učení.

Iriniant

Právě učení boha Irinianta je základním kamenem pro každého, kdo chce dosáhnout vyšších stupňů Uvědomění. Je nejobsáhlejší ze všech a nejvíce obecné (univerzální), lze ho použít (aplikovat) na všechno, co existuje.

V tom tkví dosažení vysokých stupňů Uvědomění.

Díky své podstatě byl jeden čas terčem Kroena, který se ho snažil "unést" podobně jako Mrii, aby mu Iriniant vystopoval Krystalové Srdce. Po tomto incidentu Envatar zamaskoval energetické spojení mezi Starým Koloběhem a Krystalovým Srdcem, do kterého vložil Právo vzniku.

Terineree narození s mocí boha Irinianta jsou schopni kompletní telepatie a umí vycítit energetické proudění. To jim umožňuje poznat přítomnost živých i nemrtvých bytostí, najít podle energetických spojení například nekromanty nebo děti a jejich rodiče. Kromě Montril Siany jsou tito Terineree jediní, kteří umí energii záměrně předávat. Jelikož netíhne moc boha Irinianta ke hmotě, bojují Terineree prostřednictvím energetických "zbraní" - koule energie (podobné té, kterou seslal v knize nekromant proti Gabriele/Sianě), energetické vlny, napadání mysli, výboje, dokonce i elektřina.

Iriniant je považován za opatrovníka či průvodce těch, kteří kráčí po cetě Uvědomění.


Terineree vystupující v příběhu, narození s mocí Irinianta v těle
Inis (druhý díl Montril)

Ze spisů Černého řádu
Iriniant je entita typu "toho v pozadí". Ví se o něm, že je, ale nikdo ho nevidí. Je to ten, který utváří kulisu, atmosféru, tajemno, mystiku - rozumem neuchopitelné věci, které lze poznat jen citem, které lze prožít. Neprojevuje se, a přitom je všudypřítomný.

Jeho učení je skutečně velice kvalitní. Řád s Iriniantem úzce spolupracoval, aby jeho učení přesně vyložil a zprostředkoval všem, kteří o něj mají zájem. Přesněji řečeno s ním spolupracuje, spis s výkladem učení je aktualizován nejčastěji ze všech. A je to jediný spis, který obsahuje i rozbory těch, kteří učení vykládají - rozbory fyzického, emočního i duševního těla, psychologické a mentální rozbory apod. Součástí jsou samozřejmě posudky, energetická spektra, výsledky měření atd. Vliv tohoto učení je fyzikálně (= hmotně) prokazatelný. Je to projev vyšších stupňů Uvědomění.

Učení se nedoporučuje Neprobuzeným studentům, pro ty je k dispozici zjednodušený výklad, který je určený k obohacení jejich znalostí, které k Probuzení vedou.

Iriniant je skutečně velice výjimečná entita. Má vazby na První rasu, u které se sám vzdělává, a svým bytím pozoruje energetické proudy a přeměny té části vesmíru, kde se zrovna nachází Koloběh. Zprostředkovává na základě domluvy Černému řádu vzácné informace. Tato domluva řádu otevírá dveře k dalším možnostem, z této oblasti přicházejí opravu ojedinělé a nedozírně cenné poznatky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama