Aury člověka

7. října 2015 v 16:47 | Montril Sharon
Tento spis Černého řádu jsem napsal jako teoretického průvodce, nicméně následující text je velmi, velmi, velmi stručný výtah z celého spisu.

Jak je známo, vše žijící ve hmotě se skládá ze tří těl - hmotného, plazmatického a energetického (jako ostatně celý Svět).


Náhled aur

Všechna tři těla mají stejnou podstatu (jako celý Svět) - energetickou. Kde je energie, tam jsou přeměny, které jsou doprovázeny vyzařováním.

Toto vyzařování je nazýváno aurou a liší se podle filtru (těla), kterým prochází (nikoli ze kterého vychází).

Aury jsou tedy tři základní a jsou poznatelné převážně citem, ovšem také pěti smysly, jsou měřitelné a prokazatelné.


Aura

Aura hmotného těla

Každému asi nejblíže. Aura hmotného těla je součástí onoho "prvního" dojmu. Je to "to první", čeho si člověk na tom druhém všimne - držení těla, pohled, gesta; taktéž zdravotní stav, vitalita, náboj, jiskra - vyzařování hmotného těla. Veškeré pochody hmotného těla lze z této aury vypozorovat, problém je ten, že aura hmotného těla je slabá (hmotné pochody nejsou silnější než přeměny na jiných úrovních).

Aura emočního těla

Tato aura je plná barev. Co emoce, to barva, a lidé jsou bytosti velmi prožívající. Aura plazmatického těla má tři základní vrstvy a je nejsilnější, nejsnadněji vnímatelná a velmi živelná.


Emoční aura

Aura každého má "základní" barvu, která je výsledkem vůbec nejzákladnějších emocí (charakter, temperament, nátura, přirozenost…). Tyto barvy, které se "drží" blízko těla, jsou "hlubšími vrstvami" aury plazmatického těla. Barvy jsou hutné, zašlé, mdlé, pokud je jedinec "nepěstuje", aura je "těžká", sedlá a těžko poznatelná (což je obvyklé zejména u lidí, kteří o sobě nevědí, jací jsou; případně to skrývají).

Dále se rozlišuje střední vrstva aury. Zde se nachází emoce "běžného lidského režimu" (emoce vypěstované za života - výchova, zásady, víra, morální hodnoty, postoje, názory…). Tato vrstva je více proměnlivá než předchozí, mění se s člověkem a jeho vývojem. Tyto barvy dosahují do vzdálenosti zhruba půl metru od těla, vymezují "osobní prostor". Barvy jsou patrné, odstíny jasnější, aura je bohatší a rozvinutější, pulzující a pohyblivá, jak reaguje na situaci, ve které se člověk nachází.

Aura energetického těla

Vnější vrstva aury se mění každou chvíli, protože je tvořena právě prožívanými emocemi. Je to vrstva velmi nestálá, proměnlivá a odráží prožívání jedince. Její síla a rozsah, stejně tak barevné "provedení", se odvíjí od charakteru a povahy právě teď prožívaných emocí.

U této aury je třeba dávat pozor - v případě vizuálního pozorování - zda je viděna a hodnocena přímo aura, nebo vyzařování plazmatických bytostí, které člověka obklopují.

Aura energetického těla

Aura energetického těla, tedy duše člověka, je složena ze dvou základních vrstev.

Vnější vrstva rozlišuje jedince od jedince. Je tvořena nejvnitřnějšími hodnotami, ctí - pokud ji člověk má - pochopením, porozuměním, shovívavostí a podobnými emocemi vyjadřující souznění a soudržnost (na úrovni energetické; toto jsou jinak pojmy vázané na emoce!). Obecně řečeno - duševními hodnotami a zásadami, hranicemi, které by člověk nikdy nepřekročil, protože se to neslučuje s jeho bytím. Nachází se zde "úložiště" vzpomínek na minulé životy duše.


Duše

Vnitřní vrstva je aura samotné duše a je společná pro všechny příslušníky téže rasy. Ačkoli je duše pro všechny živé bytosti stejná, její vyzařování se liší filtry - zde konkrétně podobou a stavbou fyzického těla, které přijímá. Tyto filtry mohou být samozřejmě zmírněny - jedná se pak o situaci, kdy má jeden člověk z druhého pocit, že je "bytost", nikoli člověk. Z této vrstvy aury lze vysledovat původ duše samotné.

Duši člověka nelze procítit, pokud má hmotné tělo, lze ji pouze odleskem zachytit, pokud ji druhý ukáže (stejně jako nelze ve hmotném těle poznat Tvůrce - Envatar). Nicméně lze pocítit její sílu, pokud má člověk otevřené své "vnitřní cesty" ke své duši, "komunikuje a pracuje s ní"; v řádu se říká - žije s ní. Její aura je pak zákonitě silnější.

Tato aura je velmi jemná a jiskřivá, je nejvíce stálá a "krásná", čistá, ryzí a ctihodná. Je nejvíce původní, přitažlivá a uchvacující.

Nutno zmínit zrádnost při zkoumání této aury - pozor na sedm energetických center hmotného těla. Tyto jsou součástí vyzařování hmotného těla, neboť bez něj "neexistují".


Čakry

Mysl

Ačkoli někteří Mysl považují za samostatné - mentální - tělo, není jím. Už z toho důvodu, že by narušovala "posvátnou" trojjedinost bytí. Mysl je Nástroj, Nástroj hmotného těla. Na myšlenkové pochody nicméně pružně reagují aury zejména hmotného a emočního těla (např. pokud člověk myslí na něco smutného - jeho tělo "povadne" a začne cítit smutek a pokles).

Vnímání aur je tedy jedna z možností, jak číst myšlenky.

Mysl

Základní informace o třech tělech člověka → ZDE

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama