Tři sféry Světa - Energetická sféra

14. září 2015 v 20:48 | Montril Sharon
Snadno se řekne, že Svět se skládá ze tří sfér. Už hůře se říká, že Svět je tělo Envataru. Ale co přesně to znamená? A jak si to celé představit?

Následující řádky jsou z většiny obsaženy v učení boha Irinianta, doplněné o učení dalších bohů. A samozřejmě o pár informací z Černého řádu, které jsou psány tučným písmem.

Svět - tělo Envataru - je složen ze tří sfér. Jsou jimi hmotná, plazmatická/jemnohmotná a energetická sféra.

Metaforické propojení sfér v člověku.
Nohy - hmotná sféra. Hruď - plazmatická sféra. Hlava - energetické sféra.

Energetická sféra

První sféra je "nejpřirozenější", "nejryzejší". Envatar sám je entitou s energetickou podstatou. Přesně určil (definoval či naprogramoval) počáteční frekvence a sám ze sebe vytvořil jedny ze svých prvních stvoření.

Černý řád experimenty zjistil, JAK PŘESNĚ Envatar stvořil energetickou sféru (ale tahle informace není předmětem tohoto článku). Nicméně se nepodařilo zjistit, jestli je Envatar ze své podstaty, jak učí Iriniant a Nejvyšší bůh, energetickou bytostí, nebo zdali je něčím jiným. Envatar byl - předpokládáme - stvořen. Čím JE mimo Svět, mimo energetickou sféru, kterou určil jako svou "domovskou" či "původní", to nikdo neví. Za celou existenci Světa nikdo této informace nedosáhl. Řád předpokládá, že je ještě něco jiného než energie, základní kámen všeho existujícího. Něco opravdu neuchopitelného. Inteligence, Bytí nebo Vědomí existující samo o sobě, bez energie, plazmy nebo hmoty. Něco, co je ještě "výš" než energie samotná. Něco, z čeho samotná energie, jež dala vzniknout Světu, jíž je Envatar, vznikla.

Příslušnice První rasy (ačkoli jsou energetické a plazmatické bytosti bezpohlavní)

Mezi jedny z prvních výtvorů se řadí První rasa. Je to rasa energetických bytostí, které jsou Envataru nejblíže. Je to nejvyšší stupeň, u kterého lze studovat, než jedinec vstoupí přímo do Envataru.

Černému řádu se podařilo spojit se s První rasou a postupem času studovat její učení. Žádný příslušník této rasy nemůže nabýt hmotné podoby a je tvrzeno, že ani jemnohmotné. Vědění této rasy je tak ohromné a hluboké, že by ho lidské tělo neuneslo. A v plazmatické sféře pro toto vědění neexistuje zpodobnění, tím ani pro První rasu. Jedinou informaci, kterou máme v této věci, je skutečnost, že při pokusu První rasy sestoupit do plazmy nedosáhla ani poloviny plazmatické sféry, kde existují pouze emoce. Dokud se plazmatická sféra prolínala s energetickou, První rasa to zvládla, ale čisté emoce nepřekonala.

Příslušník První rasy

Dalšími výtvory jsou například Správci. Je jich sedm a každý spravuje jeden ze sedmi vesmírů. Každý - zdůrazňuji, každý Správce - je archetypem Envataru, jeho charakteristikou a odráží i zaměření vesmíru, který spravuje. Ovšem před samotnými Správci Envatar s pomocí První rasy vytvořil sedm vesmírů a definoval jejich prostor, čas, účel a genetiku.

Správce

Nutno učení boha Irinianta doplnit o (ve Stmiru všeobecně známý) fakt, že tohle celé už probíhá v energetické sféře. Tím, že Envatar přijal energetickou formu, stvořil energetickou sféru, do které definováním frekvencí umístil své první výtvory. Veškeré vědění vložil do První rasy, zakódované do vibrací. To je to, co se u První rasy studuje. Po poznání vibrací (= odkódování informací) lze vstoupit do Envataru.

Energetické sféra je domovem Envataru, je to prostor, ve kterém existuje ve formě svého prvotního bytí.

Ano, takto zní učení boha Irinianta pro Stmiřany. Pro upozornění řádových studentů zopakujeme předpoklad, že první podoba Envataru není energetická. Energetická forma jsou šaty, které na sebe oblékl. Sám je ovšem ve své vlastní podstatě něčím jiným. Není mnoho členů řádu, kteří pronikli až do Envataru. Ale nepronikli zatím až k jeho nitru, aby zprostředkovali informaci, čím Envatar je.

Stejně jako všechny ostatní sféry, i energetická má několik dimenzí - rovin, mezi kterými lze postupovat. Lze si to představit jako vrstvy. Vše, co existuje, má vrstvy, a princip pohybu mezi nimi zůstává stále stejný. Ačkoli ve Světě neexistuje ani nahoře, ani dole, představme si Svět jako tisíce vrstev či rovin nad sebou. Dole je hmotný svět, na vrcholu Envatar sám. Nebo jako ohromnou kouli, která je složena z vrstev, podobně jako cibule.

"Vzestup" z hmoty přes plazmu do energetické sféry

Energetická sféra se skládá s neurčeného množství dimenzí. V té nejvyšší/nejvnitřnější přebývá Envatar a ta je cílem všeho živého. Sféra níž už obsahuje první frekvence, třetí sféra obsahuje další frekvence, čtvrtá další a další, až se objevují takové frekvence, které definují první emoce. To je oblast, kdy se prolíná energetická sféra s plazmatickou - a čím více je energie definována frekvencemi na jemnohmotu/plazmu, tím plazma "houstne", až se dostaneme do nitra plazmatické sféry, kde neexistuje nic jiného než emoce samotné (podobně jako v energetické sféře, v jejím nitru neexistuje nic jiného než Envatar - žádná frekvence). Každá existující emoce představuje jednu rovinu plazmatické sféry.

Zde je nutné podotknout, že v nitru plazmatické sféry nejsou JEN emoce, ale i energie, která je všudypřítomná, jen transformovaná. Energie je jako semínka v jablku - dokud se k nim neprokoušete a nepocítíte (= nespatříte je), víte jen, že tam jsou (pokud jste se k nim už někdy dříve prokousali). Pokud jste se k nim nikdy dříve neprokousali, nevíte, že tam jsou. Podobně lidé, kteří nikdy neokusili energii, nevěří, že existuje. Vědí, že existují emoce - dužina jablka; a hmota - slupka jablka, jeho povrch.

Prozření

Stejný princip platí o přerodu plazmy na hmotu (viz článek o plazmatické sféře → ZDE ← a hmotné sféře → ZDE ←).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama