Teorie zhmotnění

2. září 2015 v 19:28 | Montril Sharon
V Montril po celou dobu pracuji s několika teoriemi včetně těch fyzikálních. A o té nejzákladnější bych v tomto článku chtěla mluvit blíže.

Mluvila jsem o ní už před čtyřmi lety na svém prvním blogu a nazvala jsem ji "teorie zhmotnění". Definovala jsem ji pro ty, kteří trénují kineze nebo se zajímají o energie obecně. Jedná se o proces tvorby hmoty, jak o něm píšu v Montril.

V článcích o bozích je vždy odstavec o tom, jak entita vypadá, když vstoupí do hmotného světa. Když se zhmotní.

Jak je známo, vše je energie. A další věc, která je známá - energie nezaniká. A ještě jedna věc je důležitá, aby byla řečena na úvod - čas neexistuje, existuje cyklus.

Vše je energie
Původní název "All From Nothing, We Became Something"

Tvoření plazmy z energie


Je zdroj nevyčerpatelné energie v té nejčistější formě, jaká existuje. V Montril je to Envatar, neboť na Světě není znám jiný ryzejší zdroj. Nebudu se teď zabývat procesem tvorby Světa, tím, jak přesně z energie udělat plazmu. Máme energii, která dostala nějaké vlastnosti - už není "čistá", má v sobě definice. "Zhoustne" a stává se plazmou. Tady je potřeba rozlišovat, jaké vlastnosti energie dostane - buď jsou "lehčí", energetické, a vznikne energie, jen poupravená (energetické bytosti, METAFORICKY řečeno plynné skupenství), nebo "těžší", plazmatické, a vznikne plazma (METAFOTICKY řečeno kapalné skupenství; jak je zmíněno v knize, voda a oheň v hmotném světě nejlépe představují plazmu). Můžete si to představit na molekulách plynu a kapaliny - molekuly plynu poletují na "velké" vzdálenosti od sebe, ale když se přiblíží, plyn zkapalní.

V příběhu pouze Siana pracuje tímto postupem. Pracuje s ryzí energií v sobě a dává jí vlastnosti, které se následně projevují ve hmotné sféře. Vytváří tak například elektřinu, tlakovou vlnu nebo oheň. Výslovně hmotný projev energie je v jejím případě led. V prvním díle Siana nevytváří ryzí hmotu, i když se o tom v knize teoreticky mluví. Kniha se také zmiňuje přímo o vlivu emocí na zhmotňování.


Oheň a voda

Vliv hněvu na zhmotňování

(viz Celý článek)Terineree nepracují s ryzí energií, ale s mocí svých bohů. Moc každého boha mohou použít jen k tomu, k čemu je určena. Nelze s mocí ohnivé Ryny vytvořit vodu - přesněji řečeno lze, ale stojí to mnoho sil. Je třeba přeprogramovat stávající program. K tomu, aby s mocí mohli pracovat, používají myšlenky nebo Starý jazyk.

V případě nekromantů se objevují koule energie. Jedná se o nespecifické "kouzlo", pouze o energii v energeticky nejméně náročném tvaru (kouli) s daným účelem - zabít. Nejedná se ovšem o elektřinu!

Energetická koule

Energetické bytosti - bohové - takto sestupují do plazmy. Bohové jsou definovanou energií a díky těmto definicím na sebe berou danou plazmatickou podobu. Takovou podobu, která odpovídá jejich definicím. Bohyně ohně na sebe v plazmatické podobě bere ohnivou podobu, ve hmotě pak samotný projev ohně (plamen).

Tvoření hmoty z plazmy


Nyní máme plazmu. Dalšími úpravami, kterými se opět nebudu nyní zabývat, se plazma "hňácá a hňácá" na sebe, až se zhmotní. Plazma nabírá další a další informace, mačká se více a více na sebe, houstne a stává se hmotou. Ilustrativní příklad může být ledovec nebo důsledná výroba sněhové koule - sníh se vrství a stlačuje, až se stane ledem.

Plazmatická sféra

V příběhu je řada plazmatických bytostí, které tento proces demonstrují. Jeden příklad za všechny je Enlipa, oreáda z Černých hor. Je plazmatickou bytostí, která, aby vyjádřila to, čím je, na sebe ve hmotě bere přesnou kamennou podobu. Také posel Ohnivé Dálie, ohromný ohnivý vlk, je plazmatickou bytostí, která sestupuje do hmoty.

Kolik energie je potřeba na vytvoření plazmy a následně hmoty, takové údaje má Černý řád. Obecně platí, že čím přirozenější hmota, tím méně energie+plazmy je třeba kjejímu vytvoření.

Lidský duch s duší v plazmě

Závěr a shrnutí


Teorie zhmotnění tedy zní: Plazma vzniká zhuštěním a definováním vlastností ryzí energie, hmota vzniká zhuštěním plazmy. "Deriváty" energie vznikají spojením ryzí a naprogramované energie.

Jak to funguje na Zemi


Ještě bych chtěla zmínit jednu zajímavost.

Vše je energie. Vše, co existuje, vyzařuje energii - čím je to živější, tím více. Člověk je ohromná elektrárna. Problémem člověka je to, že ne vždy ví, jak s energií, kterou vytváří, pracovat. Nebo na co ji zaměřit. Nechci teď mluvit o fyzické činnosti a tvorbě. Říká se "stane se to, na co myslíte" nebo "na to myslíte, to přitahujete".

A to je stejný princip, o jakém jsem psala výše. Energie je takto směřována na něco "neexistujícího" - a čím více na ono něco člověk myslí, tím více emocí to v něm vyvolává. O tom hovoří i Tajemství: "Představujte si, že máte, po čem toužíte. Žijte, jako kdybyste to měli. Ciťte se, jako kdybyste to měli." Chcete zvíře? Přestavujete si, že máte zvíře. Přestavujete si to často a říkáte si, jak byste se cítili, kdybyste ho měli, co byste se zvířátkem podnikali. Najednou přání neživí jen energie myšlenky, ale i pocity. A to je už krok od hmoty - ne, že byste zvíře vytvořili, ale každý člověk vytváří svůj vlastní svět. A pokud si v něm přeje zvíře - či cokoli jiného - tak přijde. Je tu samozřejmě řada dalších faktorů, které to ovlivňují, ale podstata je stejná.

Wake Up

Tento princip funguje velice obecně. Ne nadarmo se říká "stokrát opakovaná lež se stává pravdou."

A poslední věc - tento stejný princip (záměrně použitá slova) funguje i v případě manipulace. Lidské, mediální, globální… Pokud někdo řekne "tohle září bude konec světa", když tomu bude bytostně věřit dost lidí, tak konec světa přijde. Za předpokladu, že si každý pod koncem světa představí to samé.

Nelze než si uvědomovat, na co směřujeme svoji energii.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama