Siantis

31. srpna 2015 v 11:51 | Montril Sharon
"Dvojčata" Siantis a Diantis byla stvořena jako protiváha moci boha Iriona.

Siantis je bohyní všech emocí a jejich projevů. Bývá označována jako bohyně lásky, neboť Láska je Nejvyšší emoce, kterou Envatar zahrnuje celé své dílo. Říká se, že je to první emoce vůbec a že z ní byl vytvořen Svět. S tímto titulem Siantis obdržela i další - bohyně krásy, neboť ve hmotné sféře nabývá podoby překrásné ženy. Říká se jí také Žena všech žen nebo Milostná Umělkyně. Jako jediná ze všech bohů byla vytvořena "pouze" z vibrací Lásky.

V době experimentů vytvořila několik entit, ale ani jedna neexistovala příliš dlouho. Přínos bohyně byl patrný zejména v Krestu, kde Kroen stvořil rasu létajících démonů. Siantis tehdy pracovala na dokonalejším projevu svého těla, které obdařila křídly. Jsou symbolem Lásky, její povznášející podstaty. V té době už bylo její dílo hotové, stvořila tedy v Krestu ve své svatyni prvního okřídleného člověka. Ze symbolu se stal dar, díky kterému mohli tamní Terineree bránit obyvatele. Časem tento dar postupně zdokonalovala.

Když vznikla Várotnovo a její bratr Vrátrnok, bohové se usnesli na své reakci a vznikli Montril. Postupem Koloběhů se ukázalo, že Montril nejsou dostatečně schopní čelit svým protivníkům. Bohové proto vymysleli způsob, jak Montril posílit, a Koloběh od Koloběhu ho zdokonalovali, až se ustálil nynější způsob. Bohyně Siantis se spojila s člověkem a porodila dítě, obvykle dceru, mimo Koloběh. Důvodů, proč zrovna Siantis, bylo několik, stejně tak důvody, proč Montril vznikají mimo Koloběh. Vzniklo také Proroctví krve, které sepisuje Věštkyně Nejvyššího boha z krve své staré předchůdkyně, Věštkyně bohyně Siantis, čtyři sta let před příchodem Montril.

Svatyně bohyně Siantis se nachází ve středu Stmiru, aby k ní měli přístup všichni, kteří potřebují. Stojí v poli květin a bylin, které se zde pěstují. Je zobrazována tak, jak vstupuje do hmotné sféry - elegantní, štíhlá a překrásná žena s širokými boky, oděná do jednoduchých červených šatů a s bílými vlasy. Její socha má oči z pravých jantarů a křídla natřená barvami přesně podle skutečnosti, u zad černá, v polovině přecházející do hnědé a na okrajích bílá.

SiantisUčení této bohyně je v rámci Koloběhu považováno za tak důležité, že jeho základy zná každý Stmiřan. Jeho studiu se věnuje i Nikolas, který získal vysoké zasvěcení. Ve stručnosti učení vykládá, co jsou emoce, jak se projevují v plazmatické sféře, jak vznikají, žijí a zanikají a proč tu vůbec jsou. Dále široce pojednává o Lásce, jaký je rozdíl mezi láskou a Láskou a jak Lásky dosáhnout včetně podrobných postupů a rituálů - z toho důvodu se Siantis říká Milostná Umělkyně. Velice podrobně vykládá, jak lze skrze milostný akt dosáhnout Envataru - tohoto postupu využívá Vam poté, co se rozhodl, že by Siana měla do Envataru nahlédnout. Nejvíce ze všech bohů pojednává o plazmatických bytostech coby projevech emocí, o plazmatické sféře jako takové včetně jejího rozdělení do okruhů (vnější okruh obývají emoce vytvořené lidmi, tento okruh se prolíná s hmotnou sférou a je označován jako astrál či astrální sféra; střední okruh je místem, které obývají plazmatické bytosti; vnitřní okruh je místem nejsilnějších emocí, na některých planetách se používá název "očistec" - místo, kde duch a duše po smrti těla prožívají dominantní emoce svého života, aby je prožily, pochopily, očistily se a mohly postoupit dál; posledním okruh je nazýván "niterní" a zde duše pracují s vyššími emocemi, určitým synonymem může být označení "ráj"). Také hovoří o tom, co je podstatou plazmatické sféry, důvod její existence a záměr této sféry. Opatruje celou plazmatickou sféru Starého Koloběhu.

Terineree vystupující v příběhu, narození s mocí bohyně Siantis v těle
Nikdo.

Kvůli tomu, že Siantis zaměřuje předně na Montril, je málo Terinere, kteří vládnou její mocí. Moc bohyně Siantis je jednou ze dvou mocí, kterými nevládne mocná Terineree Geraldina.

Ze spisů Černého řádu
Nelze dostatečně docenit existenci této entity, její původ a její znalosti! Tento spis, který se jí týká, je jeden z nejobsáhlejších. Její učení má nedozírnou hodnotu a troufám si tvrdit, že je nejrozšířenější ze všech učení ostatních "bohů", konkrétně mezi těmi lidmi, kteří si přejí dosáhnout Tvůrce - Envataru.

Siantis byla tak ochotná, že pro potřeby řádu rozšířila své učení o detailní průpravu jedince před tím, než se pokusí dosáhnout Tvůrce. Řád přejal její hierarchii zasvěcenců, kdy vyšší stupeň zaučuje nižší. Tento spis byl pro tyto potřeby zkrácen do díla nazvaného Rituály Siantis.

Její učení je v tomto spisu doplněné o další informace, které řád získal v průběhu její existence. Spis také pojednává o vzácném původu této entity. Na rozdíl od ostatních "bohů" nemá přímo energetickou podstatu, jejím přirozeným prostředím je plazmatická sféra, ale právě díky svému původu do energetické formy velice snadno vstupuje a pobývá v ní. V plazmatické sféře pobývá na hranici této a energetické sféry, v místech, kde se duše oprošťují od emocí, odhazují ducha a vstupují do energetické sféry. Řádoví průzkumníci plazmatické sféry, jejích okruhů a hranic se shodují v tom, že pro ty, kteří nejsou připraveni do energetické sféry vstoupit, protože stále vlastní emoce, Siantis vypadá jako most mezi plazmatickou a energetickou sféru - pravděpodobně takový, jaký přechází Montril Siana při hledání Proroctví počátku, kdy do energetické sféry vstupuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama