Ryna

17. srpna 2015 v 20:44 | Montril Sharon
Ryna je jednou ze "čtyřčat", čtyř bohů opatrujících živly. Je bohyní ohně, pod její moc spadá vše, co má s ohněm cokoli společného, od klasického ohně - svíčky, ohniště, požáry - přes žhnoucí slunce a jiskry křesadel po žár v lidech. Je "vládkyní" léta.

Má dvě dcery - Dálii, zářivý ohon komety, která létá kolem planety a stráží ji, a Stínu, oheň uzavřený v těle koně. Je to téměř sto Koloběhů, kdy Unland vzal na popud Nejvyššího boha Geraldinu do svatyně Ryny. Ryna darovala Stínu Geraldině, která díky ní získala moc bohyně ohně. Poslední Koloběh stvořila Ryna svého syna, Glendera, když do jeho lidského těla vložila určitou formu své moci skrze sexuální rituál.

Ryna má svou svatyni v Poušti na jihu Stmiru. V plazmatické sféře je ohněm, ve hmotném světě ohněm v ženském těle, tak je také zobrazována. Její učení se zabývá podstatou ohně, čím je v hmotné, jemnohmotné i energetické sféře, jeho úděl v živých bytostech a ve člověku, ve vesmíru a vesmírných tělesech. Také se zmiňuje o plazmatických bytostech ohnivé podstaty (tedy o emocích, které se tímto způsobem projevují), lidsky řečeno o "démonech". Nicméně emocím samotným nevládne, pouze se zmiňuje o jejich ohnivém projevu v plazmatické sféře reality. V tomto smyslu se také zabývá výkladem sybolů, které jsou s ohněm spojené.

Ryna

(viz Celý článek)


Terineree vystupující v příběhu, narození s mocí bohyně Ryny v těle
Terineree pod velením Inise

"Děti" bohyně Ryny
- Ohnivá Dálie (a její Posel)
- Stína (ohnivý kůň)
- Glender (v posledním Starém Koloběhu)

Ze spisů Černého řádu
Tento Koloběh se Ryna projevuje neobvykle výrazně. Černý řád má podezření, že se jedná o záměrnou záležitost. Jednání mezi "bohy" zůstává jen a pouze mezi nimi. Panují domněnky, a nutno dodat, že oprávněné, že bohové věděli o křehkosti současného Starého Koloběhu a jeden z nich se rozhodl vzít na sebe nějaký úděl nebo zodpovědnost. Tímto bohem byla právě Ryna.


Co se týče dětí Ryny, Dálie existuje spíše ze setrvačnosti, ale stále plní drobné úkoly. Ve výjimečných případech vytváří svého posla, velikého ohnivého vlka, aby úkoly plnil v hmotné sféře. Stína je jeden z experimentů, které jeden čas prováděli všichni bohové, nicméně se tento opravdu skvěle osvědčil. Glender byl vytvořený záměrně poslední Koloběh, byl součástí ohromného plánu bohů, kteří tušili, co Envatar hodlá udělat. Jeho úkolem bylo zastoupit roli Gabriely/Siany proti Várotnovo. Po splnění úkolu na hradbách Atisu ho Ryna povolala zpět, ale zjistilo se, že je ho stále potřeba. Když splnil další úkol, opět se vrátil k Ryně, ale opět nebyl zničen, naopak se musel Várotnovo postavit ještě jednou při obraně Indinie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama