Itas

26. srpna 2015 v 13:32 | Montril Sharon
Posledním bohem ze čtveřice je Itas, bůh země. Má ve své moci vše od prachu, písku a popele přes kameny, skály a hory po rostliny a zvířata. Patří mu také zemřelá těla.

Před tisíci a tisíci Koloběhy mu lidé vystavěli svatyni v Lese. V době experimentů Itas stvořil vlastní rasu lesních lidí. Obydleli Les obklopující svatyni, a coby výtvory boha učinili z celého Lesa prostor s atmosférou tak specifickou, že v ní obyčejní lidé nedokážou vydržet dlouho a umírají pod energetickým náporem.

Lidé odmítali do Lesa vstoupit a lesní národ se stal uzavřený. Aby kontakt nezanikl úplně, nechal Itas založit město na kraji Lesa - Atis. Severní polovina města leží v Lese a je obývána lesním národem, jižní část je mimo Les a žijí v ní lidé. Městu vládne linie mísené krve, jediná linie spojených genů obyvatel Lesa a člověka, kterou Itas dovolil stvořit - rod Alénů. Příslušníci tohoto rodu se dožívají vysokého věku (přes sto let) a stárnou pomaleji. Králem Atisu je Kernir a má tři syny jmény Aulimer, Vernir a Narren. Vernir byl z království vypovězen za vraždu své sestry.

Když se stala změna v původu Montril, získal lesní národ nové označení - elfové. Nikdy nové jméno neuznali, elfové jsou ve skutečnosti plazmatické bytosti, ale smířili se s tím. Díky svému původu dokážou čelit nemrtvým s vysokou šancí na přežití, udržují hranice Lesa a dohlíží na jeho blízké okolí, nicméně bojují pouze v Lese, nikoli mimo něj.

Itas

Svatyně boha Itase se nachází v srdci Lesa, je jí nejstarší strom na ostrově. Lidé do Lesa vstoupit nesmějí, a tak vybudovali pro své potřeby druhou svatyni na Pláni mezi vinicemi, konkrétně na území zvané Pole. Socha je z hnědého kamene, oblečena do roucha z rostlin a kůží zvířat. Při vstupu do hmotné sféry jako jediný ze všech bohů na sebe bere podobu mužského lidského těla, kterému elfové říkají Druid.

Terineree narození s mocí boha Itase v krvi se dokážou spojit s jakýmkoli zvířetem, dokážou do něj vložit malou část svého vědomí a využít jeho schopnosti například k průzkumu. Málokdy to využívají, nemrtví tuhle lest prokoukli a zabíjí každé zvíře, které se k nim přiblíží - protože zvířata od nich běžně utíkají. Tito Terineree, stejně jako jejich dominantní bůh, milují vše živé a díky znalostem rostlin a jejich kombinací se říká, že mají léčitelský dar.

Učení boha Itase je velmi obsáhlé a zahrnuje pojednání o všem, co existuje, neboť lze říci, že je Itas bohem živých tvorů. Tento titul nese i bůh Irion, nicméně ve vztahu k lidskému tělu. Přestože se učení ostatní bohů o plazmatických bytostech zmiňuje pouze okrajově, Itas o "svých" hovoří velmi obsáhle, zejména o elfech, skřítcích, vílách, oreádách, dryádách a dalších, o jejich vzniku, důvodu existence, bytí a projevů v hmotné sféře.


Terineree vystupující v příběhu, narození s mocí boha Itase v těle
Mephala
Ivor

"Děti" boha Itase
- obyvatelé Lesa (řečení elfové)

Ze spisů Černého řádu
"Bůh" Itas je ze všech entit Koloběhu nejvstřícnější a tento rozsáhlý spis pojednává o veškerém životě tak, jak je obecně chápán. Ačkoli Itas působí pouze v Koloběhu, princip tvorby a existence hmoty je stejný všude. Výklad jeho učení, obsažený v tomto spise, je velmi ceněný a Itas s řádem úzce spolupracuje. Zeširoka mluví o plazmatických bytostech, které se ve hmotném světě manifestují do přírodních úkazů - Montril a Terineree se setkali v Riestě s oreádou Enlipou, projevem souboru emocí ve formě kamenné bytosti. Výklad o těchto bytostech lze v několika základních bodech zobecnit na všechny plazmatické bytosti.

Spis také detailně pojednává o principu léčivých (nejen) bylin a léčitelství vůbec.

Každá kapitola spisu obsahuje komentáře boha Itase, které řádu zprostředkoval jeho velekněz ve svatyni v Lese. Za upozornění stojí komentář ke kapitole o účelu lidského těla, jeho funkci, původu, záměru a propojenosti. Také je na místě upozornit na závěrečnou úvahu autora spisu o důvodu, proč je zrovna Itas tak sdílný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama