Dyna

19. srpna 2015 v 14:41 | Montril Sharon
Dyna, bohyně vody, je jednou ze "čtyřčat", čtyř bohů, kteří opatrují živly. Má ve své moci veškerou vodu na ostrově, déšť a rosu, všechny tekutiny. Také sníh a led, je "vládkyní" zimy. Dříve se Dyně přinášely oběti v podobě krve, nejvyšší živé tekutiny.

V dobách, kdy bohové experimentovali se svou mocí, Dyna stvořila Mořský lid, malé lidské tvory s rybími ocasy. Nebyl to jediný výtvor, ale jako jediný vydržel a ukázal se užitečným.

Svatyně Dyny stojí na soutoku dvou největších řek Stmiru - Riwy a Kirvy. Dívá se k vodopádům v Hraničních horách. V plazmatické sféře na sebe bere tekutou podobu, velmi podobnou vodě. V hmotné sféře je to ženské tělo tvořené z vody.

Ve svém učení bohyně mluví o tom, co je voda, o jejích vlastnostech a funkci, jejím životě a podstatě. Hovoří i o plazmatických bytostech, emocích, které na sebe berou vodní podobu. Jedny z nich mají i jméno - najády nebo vodní víly, jak jsou chápány v hmotné sféře. Vykládá také symboliku spojenou s vodou.

Velmi známá je píseň Déšť, která upozorňuje, že voda není jen voda. Byla přepsána z jazyka bohů s ohledem na zachování obsahu a poselství (→ ZDE ←).

Dyna


Terineree vystupující v příběhu, narození s mocí Dyny v těle
Aeris
Lormana

"Děti" bohyně Dyny
- Mořský lid

Ze spisů Černého řádu
Učení bohyně je považováno za jedno z nejužitečnějších a je ve vesmíru nejvíce rozšířené. Výklady bohyně Dyny o vodě jsou neocenitelné a dalece přesahují veškeré vědecké práce. O této "bohyni" není mnoho informací, je prostá jako voda sama.

Nutno dodat spojitost bohyně s moři a oceány. Nikdy nekontrolovala ani jednoho z toho. Pouze opatruje Mořský lid. Jelikož je Atlantida vždy vyzvednuta ze dna moře, jediné, co Dyna dělá, je, že uzpůsobí moře a mořské proudy, aniž by to narušilo rovnováhu planety. Více do slaných vod nezasahuje, to je výsada samotné planety a jejího řádu. Dává pozor na námořníky pouze v tom smyslu, aby nezahynul žádný, který nemá - proto se kapitánka Lormana Zlatá neohroženě pouští do různých akcí. A proto jsou zkušení kapitáni velmi ceněni, dokážou si poradit s mořem vlastními silami, nikoli s pomocí Dyny. Ta zasahuje jen a pouze v nezbytných případech.


Báseň Déšť nejvíce vystihuje to, čím voda ve své podstatě je - nosič, příjemce informací.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama