Atas

21. srpna 2015 v 13:55 | Montril Sharon
Další ze "čtyřčat", bohů ovládající čtyři živly, je Atas, bůh vzduchu. Pod jeho moc spadá nejen vzduch jako takový, ale i vzdušené proudy, vítr a každá molekula vzduchu v organismech.

Jako jediný ze čtyř bohů nestvořil v době experimentování nic, co by přetrvalo. Nakonec se začalo tvrdit, že nestvořil vůbec nic.

Terineree narození s mocí boha Atase v krvi mají výjimečnou schopnost - dokážou, pokud jim to bůh dovolí, cestovat částí svého vědomí na proudech větru a pozorovat kraj.

Má ještě jednu výjimku - nemá svatyni. Je vzduchem, je prchavý, nestálý a neustále v pohybu. Jeho kněží proto vybudovali "svatostánek" na největrnějším kopci Stmiru, aby měli lidé kam chodit na modlitby. Díky neustálému větru, zpodobnění Atase, není ve svatyni socha.

Učení boha Atase se zabývá nejen vzduchem a jeho projevem a funkcí v hmotné sféře, ale i důležitostí dechu na všech třech úrovních a jeho působení. Také se letmo zmiňuje o vzdušných plazmatických bytostech. Tady je další Atasova výjimečnost - jeho učení je nejméně obsáhlé. Diktuje svému veleknězi nejméně ze všech ostatních bohů.

Atas

Terineree vystupující v příběhu, narození s mocí Atase v těle
Xyn
Irie

Ze spisů Černého řádu
O Atasovi máme snad nejméně informací vůbec. Je velmi těžké ho zkontaktovat, téměř nemožné, pokud nespolupracujeme s Terineree. Atas totiž jako jediný pobývá převážně ve hmotné sféře, kde poletuje vzduchem. Zachytit jeho přítomnost, vůbec s ním promluvit, je náročné.

Vlastně o něm nevíme skoro nic. Terineree nám zprostředkovávají kontakt, ale ne přímo setkání. Atas působí, že vůbec nestojí o spolupráci s řádem, o jakékoli uchopení své osobnosti. Ostatní bohové to respektují a odmítají o něm cokoli prozradit.


Veškeré zjištěné informace jsou na následujících stránkách spisu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama