Vznik bohů

7. července 2015 v 12:02 | Montril Sharon
(Obrázky berte opravdu pouze jako ilustrace, nikoli doslovnost - není nic horšího, než brát metaforu doslovně.)

V dobách, kdy Envatar tvořil svět ze svého vlastního těla, byly stvořeny i jedny z prvních bytostí. Bohové Koloběhu ale nejsou příslušníky První rasy. Jsou to entity, jejichž úkolem mělo být obohacování, vzdělávání a pozorování. Lidé v Koloběhu každému bohu vystavěli svatyni, jejich součástí jsou sochy bohů v jejich fyzické podobě. Skrze kněze svatyní bohové sdělují své učení.

Envatar tvoří Svět sám ze sebe

První vznikl Nejvyšší bůh. První a nejvyšší z bohů, jediný, který na sebe "nemůže" vzít hmotnou podobu, protože je prost emocí. Ryzí energie, inteligence ve své neuchopitelné podobě. Lidé Koloběhu boha nikdy nepojmenovali, pojmenování svazuje a určuje oblast působnosti.

Nejvyšší bůh

Druhé v pořadí vznikly dvě bohyně, lidé v Koloběhu jim říkají dvojčata, aby lépe vystihli jejich postavení a role, a pojmenovali je Drie a Mrie. Drie je bohyní života, má ve své moci život dát, brát, prodlužovat ho nebo zkracovat. K ní se lidé Koloběhu modlí na delší život nebo jeho ukončení, za zdraví nebo rychlou smrt; dává smrt. Může dát dar nesmrtelnosti prodlužováním života tělesné schránky. Opatruje Říši živých. Mrie je naopak paní smrti. Je schopna smrt oddálit nebo naopak přiblížit. Jako její "sestra", i ona může dát dar nesmrtelnosti tak, že oddaluje smrt, čímž dává život. Pod její správou je Říše mrtvých. Je lidmi Koloběhu přezdívána Prokletá Mrie. Začalo se jí tak říkat poté, co byla unesena a mučena Kroenem. Byla pokřivena její povaha, pod její moc připadly jedy. Stala se z ní zákeřná bohyně, která se vyžívá v utrpení. Tato dvojčata pracují v dokonalé shodě, zákony energie musí zůstat zachovány, nicméně nemá Drie na Mrii už více žádný vliv a lidé se ve strachu z bolesti k Mrii nemodlí. Dlouho trvalo, než se našel kněz, který by byl schopen snést Mriiny vrtochy a zákeřnosti. Takový, který necítí emoce, které by Mrie mohla využít pro své pobavení.

Mrie

(viz Celý článek)

Drie

Třetí v pořadí vznikla "čtyřčata", čtyři bohové živlů. Toto označení znamená rovnocenost všech čtyř bohů, jejich vzájemný vztah, harmonii a určený řád. Čtveřici tvoří dva bohové a dvě bohyně. Ryna je bohyní ohně a všechny bytosti, které vytvořila, jsou jejími dětmi - Stína, Dálie a její posel, Glender; přeneseně lze říci, že jí náleží i jiskra v lidech. Je pravým ohněm, nikoli manifestací emoce. Její "sestra" Dyna je paní vod. Do její správy náleží všechna vodstva na ostrově včetně vody v živých bytostech. Pod její ochranou je vodní lid žijící v moři na západě od ostrova. Itasovi náleží země - půda, rostliny, zvěř a lidská těla. Jeho dílem je Les a bytosti jej obývající, kterým lidé Koloběhu říkají elfové. Ve skutečnosti jsou elfové úplně jiné bytosti, proto toto označení obyvatele Lesa až rozčiluje. Bohem vzduchu je Atas, náleží mu opatrování vzdušných proudů, větru, plujících oblak a každá molekula vzduchu v živých organismech. Jako jediný ze čtveřice nestvořil vlastní rasu. Všichni bohové úzce spolupracují, to se projevuje i na moci Terineree.

Ryna

Dyna

Itas

Atas

Další vznikl zásadní prvek hmotné sféry - Irion, kterému se říká bůh bojových umění. Nicméně je to jen jedna z oblastí jeho působnosti. Je to bůh fyzické síly, boje a prostředků k boji, zaštiťuje války a válečníky, vládne odvaze a potlačování emocí a je označován i za boha všech mužů. Je opatrovníkem hmoty a hmotné sféry.

Irion

Aby byla moc Iriona vyvážena, vznikly dvě bohyně, opět nazývány sestrami - Siantis a Diantis. Siantis je jediná z bohů, která vznikla z ryzí emoce, která je nazývána nejvyšší emocí - z Lásky. Je paní všech emocí. Je bohyní krásy, jejího ukrytí v umění a milostného umění. Učení Siantis je lidmi v Koloběhu považováno za nejdůležitější a každý člověk v Koloběhu zná alespoň jeho základy. Diantis je paní žen, rodiček, rodiny a domova. Učí respektu mezi generacemi, úctě a důvěře.

Siantis

Diantis

Poslední vznikl Iriniant. Obecně je nazýván pánem zkamenělého světla, tedy drahokamů, minerálů, krystalů, všeho bohatství ukrytého v horninách. Obecně z toho důvodu, že je velmi uznáván obyvateli v horách, kde se tyto a další poklady těží. Opatruje energie těla - empatii, telepatii, aury, sny. Má na starosti dohled nad emočními bytostmi a nad celou plazmatickou sférou.

Iriniant

Údajně posledním vzniklým bohem je Kroen. Dvanáctý bůh, který, aby šetřil co nejvíce svou energii, vzal na sebe podobu původní tváře světa. Při jeho tvoření otřásla Envatarem vibrace války, kódující v sobě vše, co k válce náleží. Tato vibrace se promítla do Kroena, stala se jeho součástí. Kroen se rozhodl nenásledovat účel svého Tvůrce a nectít úkoly bohů. Začal ničit, co Envatar stvořil. Narušil Rovnováhu tím, že pronikl do hranice mezi hmotným, jemnohmotným a nehmotným světem. Napadl Řád, když si přivlastnil první mrtvá těla a záměrně vytvořil první emoční démony. Nešlo ho zničit, Envatar nemá Právo zániku. Kroen vyvolával válku a chaos na každé planetě, kam vstoupil. Užíval si to. Envatar rozhodl uzavřít svých dvanáct dětí do Koloběhu a vymezit tak pole Kroenovy působnosti.

Kroen
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama