Spisy Černého řádu

31. července 2015 v 13:40 | Montril Sharon
Černý řád dokumentuje všechno. Má sídlo na každé obydlené planetě, v každé zemi, v každém hlavním městě, ve všech velkých městech i v těch menších. Zaznamenává, vyhodnocuje, zpracovává všechno. Je to největší "databáze" na Světě.

Jedním z hlavních zaměření řádu je Koloběh. Zaznamenává každý Koloběh a své záznamy následně porovnává s kronikou, kterou píšou Věštkyně na Hoře bez vrcholu.

Dalším z cílů je proniknout do filozofií, mytologií, náboženství a dalších myšlenkových oblastí. V případě Koloběhu se jedná zejména o studium učení bohů a jejich zcela přesná a pravdivá interpretace ve světle informací, kterými řád disponuje. To znamená, že když se v Koloběhu řekne "bůh", řád řekne "entita stvořená tehdy a tehdy tímto a tímto způsobem za tímhle a tímhle účelem" a ještě dodá, proč se této bytosti říká "bůh" a co to pro danou zemi a lidi znamená. Navíc poskytne porovnání pro lepší pochopení a ilustraci.

Spis

Spisy Černého řádu obsahují tímto stylem rozšířené informace. Používají se slova, která v Koloběhu neznají a která lépe vystihují podstatu sdělované věci. Spisy zpracovává vždy jeden člověk, aby se předešlo nepřesnostem, ve spolupráci (formou konzultací a disputací) s dalšími odborníky z celého vesmíru. Každý spis poté prochází sérií tří kontrol, každá kontrola zpracovává posudek, který je následně součástí spisu. Spisy se dosud nikdy nevrátily k přepracování. Každý spis odkazuje na další dokumenty, kde může studující najít rozšiřující informace.

Zpracovatel spisu

Spisy se uchovávají na několika úrovních. Na planetě v Zakázaném pásmu se nachází Centrální knihovna, kde jsou všechny dokumenty řádu ve fyzické formě. Každý vesmír má svou. Samozřejmě jsou všechny dokumenty řádně zpracovány do souborů v Jednotné mysli, kde se k nim může dostat úplně každý. Zde jsou uloženy ve Společném jazyce. Jednotná mysl je jediný "prostor", který nemůže zaniknout ani být napaden, takže jsou tam informace v největším možném bezpečí. Dále existují ve virtuálních podobách - ať už pro systémy založené na elektrické, či jiné energii, tak pro potřeby ryze technologických a rozumových bytostí. Každý dokument lze převést do jakéhokoli existujícího jazyka v celém vesmíru.

Spis ve formě knihy


Pro vydání spisu se žadatel obrací buď přímo na zpracovatele, nebo správce informací.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama