Mrie

21. července 2015 v 20:48 | Montril Sharon
Mrie je jednou z dvanácti "bohů" Starého Koloběhu. Je paní Smrti, vládne jí a má ve svém opatrovnictví Říši mrtvých. Nutno podotknout, že Říše mrtvých je místem, kam odcházejí duše lidí zemřelých v Koloběhu, pokud nejsou dostatečně Uvědomělé, aby mohly samy cestovat vesmírem. Mimo Koloběh jsou duše součástí procesu reinkarnace. V Koloběhu jsou duše uvězněny, a tak Envatar rozhodl, aby bylo vytvořeno místo, kam by se duše mrtvých mohly uchýlit, než se zapojí do Poslední bitvy. Když se Koloběh usadí na nové planetě a bohové zvedají ze dna jejího moře ostrov, Říše mrtvých vzniká hned záhy. Duše se tam usadí a čekají, až přijde jejich čas se narodit, a poté tam dlí po smrti svého fyzického těla.

Kdysi bývaly doby, kdy se k Mrii lidé stále modlili. Modlili se za dlouhý život, za zdraví a duševní růst. Mrie je smrt sama a má moc smrt oddálit nebo přiblížit - prodlužuje nebo zkracuje život. Její sestrou je Drie, paní života, která naopak prodlužuje či zkracuje život - oddaluje nebo přibližuje smrt.

Mrie bývala velmi vstřícná a laskavá a lidé se k ní modlili více než k její sestře. Její svatyně se nachází severně od Hory bez vrcholu, na západ od Lesa v Prokletém močálu (více viz povídka Marita Inguol, velekněžka bohyně MrieZDE ←). Kdysi to bylo místo plné života. Nicméně stalo se něco, co nikdo nečekal.

Mrie


Kroen zesílil a zaměřil se na nový cíl - na duše v Říši mrtvých. Metaforicky řečeno Mrii unesl a mučil, aby od ní získal přístup k Říši mrtvých a jejím duším, které by mohl využít pro svou armádu "nemrtvých", jak se jim ve Stmiru říká. Mrie ustála jeho nátlak, nicméně prozradila, jak zachytit ducha člověka těsně po smrti fyzického těla.

S takovou informací se spokojil a Mrii zanechal jejímu osudu v energetické sféře.

Z přírody kolem svatyně Mrie se staly páchnoucí močály plné otrávených výparů, které dokážou způsobit halucinace, v nichž ožívá to nejzvrácenější v každém, kdo se jich nadýchá. Pod její moc tak spadly jedy. Socha zobrazující její fyzickou podobu se rozdrolila. Mrie ještě jednou, o mnoho Koloběhů později, vstoupila do fyzického těla. Bolest, kterou cítila, ji přiměla vrátit se zpět. Nikdy více do hmotného těla nevstoupila.

Mrii se začalo říkat Prokletá Mrie. Stala se velmi nevyzpytatelnou. Lidé se k ní přestali modlit, protože nešlo určit, v jaké "náladě" se Mrie nachází. Nejčastěji měla rozpoložení takové, že udělala přesný opak toho, oč byla žádaná. Drie pak musela ukončovat utrpení ubohých lidí. Mriini kněží nedokázali unést její učení, které obsahovalo popis jejího mučení, a umírali. Mnoho Koloběhů neměla svatyně Mrie kněze ani velekněze, nikdo nedokázal unést pravdu. Role velekněze se nakonec ujala Marita Inguol, mistryně Černého řádu pro Stmir. Mrie se velmi vyžívala v mučení lidí skrze jejich emoce, pokud se na ni obrátili s modlitbou, otevřel se tak mezi ní a člověkem energetický kanál, ale Marita podstoupila náročnou přípravu. Mezi lidi se učení bohyně Mrie muselo dostat. Cenou bylo, že Marita "potlačila" své emoce. Nemá v sobě žádný cit, což jí umožňuje komunikovat s Mrií a zprostředkovávat jí prosby lidí bez toho, aby bylo ublíženo jí samotné nebo prosebníkovi. Marita je jediným člověkem ve Stmiru, který s Mrií dokáže přímo komunikovat.

Jak se ke smrti postavíš,
tak se narodíš.

Jedna ze zásad Mriina učení

Díky Maritě se Mrie uvolnila, neboť našla cíl svých potřeb, i situace ve Stmiru se výrazně utišila a Mrie se v klidu uchýlila do Říše mrtvých. Zpočátku panovaly obavy o duše pobývající v Říši, ale Mrie jim nevěnovala pozornost. Bohové se s Mrií naučili vycházet, stejně tak Terineree, a vše mohlo začít normálně fungovat.

Terineree narození v mocí bohyně Mrie v těle se stali vůči jejím vrtochům odolní a velice pečlivě používají její moc, opatrně volí slova ve Starém jazyce, aby měla jasný význam a Mrie si je nemohla vyložit po svém.

Terineree, kteří moc bohyně získali, si takový pozor dávat nemusejí, chrání je ten bůh, s jehož mocí se narodili. Mrie zůstává jediným bohem, který umožňuje bez následků čelit přízrakům a porazit Pána přízraků. K dosažení stejného účinku s mocí jiného boha je potřeba velké množství energie. Nicméně Terineree s mocí bohyně Mrie je málo, přeměnu člověka na Terineree pomocí energie Mrie málokdo přežil a těch, kteří se s touto mocí narodili, je pomálu.

Terineree vystupující v příběhu, narození s mocí Mrie v těle
Nikolas

Ze spisů Černého řádu
Entita, která je nazývána bohyně Mrie, byla vytvořena Envatarem specificky upravenou energií. Dokáže vstřebat životní energii fyzického těla a tím přiblížit jeho smrt, nebo naopak ji do těla vpravit a tím smrt oddálit. Tahle ohromná moc je omezena tím, že ji může používat velice střídmě.

Poté, co byla Mrie "unesena" a "mučena", prozradila Kroenovi jen jednu jedinou věc. To, jak se dostat do Říše mrtvých, udržela v tajnosti, ale prozradila, jak uvěznit lidskou duši, když opouští zemřelé tělo. Tak se Kroen naučil zachytávat duše zemřelých. Nicméně když duše opouští tělo, opouští ho i s duchem - emocemi. Kroen duše věznil do vytvořených těl a tím vytvořil novou rasu, které se říká ghúlové, ale kvůli duchu, který obvykle projevoval poslední nejsilnější emoci za života těla, nebyli ghúlové ovladatelní. Plakali, křičeli, poškozovali se, šíleli hrůzou, třásli se strachy, útočili na všechno kolem… Chtěl se naučit oddělit ducha od duše, ale to je proti Řádu, tak se naučil ducha - emoce - potlačit. Trvalo mu to desítky Koloběhů, nicméně vytvořil ghúly, kteří nemají žádné emoce a umí jen to, co je naučí - zabíjet. Kroen navíc zjistil, že pokud člověka před smrtí fyzicky mučí, jeho emoce výrazně potlačí už za života, a potlačit pak množinu emocí se společným názvem bolest je velice snadné - není totiž fyzické tělo a emoční otisk rychle zaniká.


Podrobný popis toho, co se stalo při "únosu" a "mučení", nám poskytla Marita Inguol. Je jednou ze šesti lidí, kteří pamatují první Koloběh, je velmi vzdělaná a byla schopná použít správné termíny. Její detailní výpověď je uvedena na konci spisu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 G G | 22. června 2016 v 22:42 | Reagovat

Našel jsem odkaz na neviditelnycert.cz

2 Montril Sharon Montril Sharon | 23. června 2016 v 21:54 | Reagovat

[1]: Skutečně zajímavé počtení :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama