Drie

31. července 2015 v 12:34 | Montril Sharon
Drie je bohyní Života, ale lidé se k ní obracejí i v oblastech spravedlnosti, harmonie, míru, pravdy a moudrosti. Má moc život zkrátit a přiblížit smrt, nebo život prodloužit a oddálit smrt. K Mrii, její sestře, se lidé modlili více, ale po únosu se to změnilo a Drie se stala cílem modliteb a proseb, aby obměkčila svoji sestru. Drie měla na bohyni smrti velký vliv, který Koloběh od Koloběhu slábl, až zmizel úplně. K Mrii se nikdo neobracel ani v myšlenkách ve strachu, co by mu ve svém rozmaru dokázala provézt. Nápor na Drii zmírnila Marita, která se stala Mriinou velekněžkou a zprostředkovávala jí prosby lidí ("sestra" bohyně Drie → ZDE ←).

Svatyně Drie se nachází v deltě řeky Kirvy, nejúrodnějším území ve Stmiru. Její socha ve svatyni je z bílého kamene a je zobrazována jako žena nízkého vzrůstu se zaoblenými tvary a širokými boky, krásná a dlouhovlasá, zahalená do bílých šatů s holubicí v dlani a semínkem stromu v druhé.

Učení bohyně Drie je zaznamenáváno dvěma kněžími a zprostředkováváno veleknězem, kteří nosí bílá roucha. V učení mluví o tom, co je to život, o jeho podstatě a původu, proč vzniknul a v jakých formách existuje a jak se projevuje. Výklady, co znamená být živý, jsou hodně probírané nejvyššími učenci Stmiru, aby byly správně podány všem lidem.

Drie

Terineree vystupující v příběhu, narození s mocí bohyně Drie v těle
Geraldina
Vam

Ze spisů Černého řádu
Drie a Mrie bývají označovány jako "dvojčata". Je to obyčejné pojmenování od prostých lidí, které sice nemá nic společného s jejich podstatou, ale oni si to uvědomují, řád to respektuje a nepovažuje za nutné další rozepisování, neboť každý ví, o čem se hovoří.

Ve Stmiru kdysi panovalo pořekadlo "Driina je smrt, Mriin je život". Už řadu Koloběhů se nepoužívá, ale jeho hluboká podstata je stále aktuální - bohyně života dává smrt, bohyně smrti dává život. Slovy je to náročné na vysvětlení, ale nelze ani jednu bohyni od druhé oddělit, stejně jako nelze oddělit život od smrti. Život a žití koexistuje se smrtí a umíráním, vždy záleží na úhlu pohledu - život může být dlouhým žitím, nebo dlouhým umíráním. Nutno dodat, že ve Stmiru se na smrt nepohlíží jako na něco zhoubného, stejně tak se nepohlíží na život jako na něco svatého. Žít i zemřít je přirozené, tyto možnosti mají všichni a nic z toho není výjimečné. Pro hlubší pochopení této podstaty je na konci spisu příloha s popisem zdejší mentality.

Učení bohyně Drie je jedno z nejsložitějších na výklad, protože ve Stmiru neexistují vhodné pojmy a málo lidí ovládá Společný jazyk, aby procítili význam slov, která nikdy neslyšeli. V rámci řádu jsou ve Stmiru dva lidé, kteří se zaměřují výhradně na studium učení bohyně Drie. Jsou součástí Koloběhu, Probuzení a Uvědomělí a už tisíce životů se věnují studiu učení této bohyně. Výsledky jejich skutečně mnohaleté práce jsou uvedeny v příloze tohoto spisu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama