Počátky Montril

24. května 2015 v 19:23 | Montril Sharon
Počátky Montril zasahají hodně hluboko do minulosti.

Vše začalo mojí tvorbou fan-fiction k dílu Adam Adres, úžasné české spisovatelky jménem Veronika Válková, s názvem Wetemaa. S psaním fan-fiction jsem začala v roce 2006, kdy se postupně začaly formovat první nápady na vlastní svět a první vlastní postavy. Bylo to de facto první rozsáhlé psaní vlastního díla (4 hustě popsané čtverečkované sešity o 60 stranách - poctivá ruční práce).

Skrze fan-fiction jsem se dopracovala k vlastním nápadům, a tak jsem se v roce 2007 rozhodla psát vlastní a originální dílo, které jsem pojmenovala Montril.

Jenže to mě nenapadlo, co tím způsobím. Tehdy mi bylo 14, ale počátky mé literérní tvorby sahají do druhé třídy základní školy (stále mám schovaný sešit s prvními pohádkami a příběhy). Nikdy by mě nenapadlo, že se Montril stanou tak pevnou součástí mého života.

Dnes tvorbu Montril rozděluji do 4 etap, reps. 4 verzí.

První verze Montril

Základy příběhu Montril položilo několik mých literárních výtvorů, ale vůbec nejdůležitější byla fan-fiction ke knize Wetemaa od české spisovatelky Adam Andres. Velice inspirující sága, která vytvořila kořeny pro moji vlastní tvorbu. Ve fan-fiction se objevují postavy, které se nakonec přesunuly do Montril. Vznikly první myšlenky o energiích a kosmologii, první zápletky a náčrt vlastní dějové linie.

Druhá verze Montril

První verze Montril se skládá (ano, stále ty příběhy mám) ze tří dílů.

První díl první verze Montril vznikal necelých 6 měsíců, má 443 normostran (počítáno s 1800 znaky, dále jen "ns"). Druhý díl s názvem Melodia vznikal necelých 6 měsíců a je dlouhý 382 ns. Třetí díl - Kruentin antada, Dědička a lebka Krvavého draka - nebyl dokončen, dostala jsem se zhruba do 2/3. Všechny díly jsem napsala v roce 2007.

Třetí verze Montril

Druhá verze Montril vznikala v roce 2008. První díl Montril - Začátky vznikal půl roku a je dlouhý 367 ns, druhý díl Montril - Odsouzeni k věčnému zatracení už vznikal v roce 2009 a psala jsem ho rok. Má přes milion znaků, konkrétně 603 ns.

Nosiči smrti

V přestávce mezi Montril, tj. v roce 2010 jsem napsala knihu Povoláním likvidátorka, která taktéž v roce 2010 byla k dispozici k objednání v belgických tiskárnách (pro zajímavost - úplně původní Povoláním likvidátorka vznikla v roce 2008 coby součást sbírky povídek Příběhy z Riesty, kterou jsem začala psát pro své spolužáky na základní škole). V roce 2012 mi psala kamarádka, která pro tuto knihu kreslila obálku, že chce nakreslit novou.

První obálka likvidátorky

Řekla jsem jí "pokud nakreslíš novou obálku, vydám Likvidátorku v Čechách". Tak se stalo a na Vánoce 2012 byla kniha Povoláním likvidátorka na světě v novém kabátě. Posílena úspěchem jsem začala psát novou verzi Montril.

Nová obálka - minimalistický styl, který se stal typickým pro mlou tvorbu

V roce 2011, po dokončení Likvidátorky, která se Montril dotýká (odehrává se 400 let po Montril), jsem začala psát (prozatím) Bezejmenný příběh, který není dokončen, ale rozhodně bude. Odehrává se v době Montril v Riestě, konkrétně v těch časech, kdy Montril s Terineree přijíždějí do Riesty.

Takto jsem dostala porovnání obálek

Čtvrtá verze Montril

Čtvrtá verze Montril je ta aktuální. První díl - Cesta začíná - začal vznikat v květnu 2013 a byl dokončen na podzim roku 2014. Má kamarádka pro tuto knihu nakreslila obálku a na Vánoce 2014 přišla na svět má druhorozená kniha, Montril - Cesta začíná.

V únoru 2015 začal vznikat druhý díl Montril - Cesta končí. V současné době na něm začínám pilněji pracovat.

V rámci čtvrté verze počítám i se třetím dílem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama