Obálka

24. května 2015 v 20:15 | Montril Sharon

Zcela vystihla mé představy v první obálce ke knize Povoláním likvidátorka, jejíž děj se odehrává 4 století po Montril.

Psal se rok 2012, když mi napsala, že má inspiraci nakreslit obálku novou. Tehdy byla Likvidátorka k dispozici v tiskárnách v Belgii. Řekla jsem jí "pokud nakreslíš novou obálku, vydám Likvidátorku v Čechách". Podmínka byla splněna, Veronika nakreslila novou obálku, čímž způsobila vydání Likvidátorky v ČR.


Bez obalu řečeno - nebýt jí, není Povoláním likvidátorka. A nebýt Likvidátorky, nezačala bych psát 4. verzi Montril, "mé osobní veledílo", osm let práce v jednom příběhu.


Za to, co je, může ona.

Myslím, že bude ještě hodně, za co jí budu moci být vděčná, nejen za její úžasný talent, čas a trpělivost a úsilí, které věnuje kresbám pro mě.

Děkuji moc, Veru.

Kdo by měl zájem, může se podívat na její profil na deviantartu, kde zveřejňuje svou tvorbu.

ZDELoni vznikla po dlouhých diskuzích obálka k Montril. Podmanivé pohledy obou postav upoutají na první pohlédnutí do jejich očí, které vtáhnou do svých hloubek. Obě tváře vyjadřují přesně to, čím jsou. Pro mě je obálka vrcholem, tím, co jsem si ani netroufla očekávat.

Obrázek předkládám v plném rozlišení, abyste si ho mohli zobrazit a podívat se velmi zblízka.
Možná zahlédnete, o čem mluvím - sílu, hloubku, vyjádření - v jejich pohledu.
Letos (2016) v březnu Veronika nakreslila obálku ke knize Nejyvšší oběť. Zvládla to v neuvěřitelném čase a čtenáři obálku hodnotí velice obdivuhodně.V říjnu 2016 bylo pomyslné žezlo předáno. Veronika odmítla další spolupráci osm dní před plánovaným zasláním knihy do nakladatelství, a tak se tužky chopila Julie Jursová, žena mě neznámá, neboť jsem ji osobně zatím nepotkala. Julie dokázala to, v co jsem málem ani nedoufala. V neděli jsem jí zaslala zadání a v sobotu jsem měla obálku hotovou. Mé poděkování patří i jejímu partnerovi, grafikovi, který pro mě vytvořil font (styl písma).

Úžasná spolupráce, vše "na míru" a já objevila nové možnosti umění současnosti. Určitě není obálka čtvrté knihy naší poslední spoluprací.

(Obálka bude odhalena až po autorském čtení.)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama