Obálka

24. května 2015 v 20:15 | Montril Sharon

Veronika Balounová


V roce 2010 jsem navázala úzkou spolupráci s umělkyní Veronikou Balounovou, která dostala výjimečný dar tvorby. Naše první spolupráce v zeleném provedení mě tehdy velmi nadchla.

Zcela vystihla mé představy v první obálce ke knize Povoláním likvidátorka, jejíž děj se odehrává 4 století po Montril.

Psal se rok 2012, když mi napsala, že má inspiraci nakreslit obálku novou. Tehdy byla Likvidátorka k dispozici v tiskárnách v Belgii. Řekla jsem jí "pokud nakreslíš novou obálku, vydám Likvidátorku v Čechách". Podmínka byla splněna, Veronika nakreslila novou obálku, čímž způsobila vydání Likvidátorky v ČR.


Bez obalu řečeno - nebýt jí, není Povoláním likvidátorka. A nebýt Likvidátorky, nezačala bych psát 4. verzi Montril, "mé osobní veledílo", nyní již deset let práce v jednom příběhu.


Za to, co je, může ona, a já jí tímto děkuji.

Kdo by měl zájem, může se podívat na její profil na deviantartu, kde zveřejňuje svou tvorbu.

ZDEV roce 2014 vznikla po dlouhých diskuzích obálka k Montril. Podmanivé pohledy obou postav upoutají na první pohlédnutí do jejich očí, které vtáhnou do svých hloubek. Obě tváře vyjadřují přesně to, čím jsou.

Obrázek předkládám v plném rozlišení, abyste si ho mohli zobrazit a podívat se velmi zblízka.
Možná zahlédnete, o čem mluvím - sílu, hloubku, vyjádření - v jejich pohledu.
Letos (2016) v březnu Veronika nakreslila obálku ke knize Nejyvšší oběť. Zvládla to v neuvěřitelném čase a čtenáři obálku hodnotí velice obdivuhodně.


Julie Jursová


V říjnu 2016 bylo pomyslné žezlo předáno. Veronika odmítla další spolupráci osm dní před plánovaným zasláním knihy do nakladatelství, a tak se tužky chopila Julie Jursová, žena mně v té době neznámá, neboť jsem ji osobně neznala. Julie dokázala to, v co jsem málem ani nedoufala. V neděli jsem jí zaslala zadání a v sobotu jsem měla obálku hotovou. Mé poděkování patří i jejímu partnerovi, grafikovi, který obálku zpracoval po stránce textu.

Úžasná spolupráce, vše "na míru" a já objevila nové možnosti umění současnosti. Určitě není obálka čtvrté knihy naší poslední spoluprací.

Obálka knihy Montril - Cesta končí
Jelikož se mi obálka pro druhý díl nesmírně líbí - a osobní setkání s Julií nadchlo nás obě - požádala jsem ji taktéž o novou obálku pro první díl. A těžkého úkolu nakreslit plamennou démonku se chopila s grácií - a myslím, že na výbornou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama